Obozowisko Scoia'tael

Awatar użytkownika
Kocur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 571
Rejestracja: 16 gru 2014 07:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Obozowisko Scoia'tael

Post autor: Kocur »

Obozowisko Wiewiórek (tak w książkach A.Sapkowskiego była nazywana partyzantka nieludzi, w języku elfów Scoia'tael), powstało jako czteropłytowy fragment bagna z makiety Mroczny Las Elfów LUGPolu, którą można było obejrzeć na Pyrkonie i w Chojnicach.

Obrazek


Wybór motywu przewodniego do mojej makiety części wcale nie był dla mnie łatwy bo w klimatach fantasy siedzę od prawie 20 lat i przeczytałem całą masę książek, spędziłem tysiące godzin w grach fabularnych (pen&paper RPGs) oraz komputerowych i naoglądałem się wielu filmów. Autorzy czy tytuły, które wielu z Was coś powiedzą to oczywiście JRR Tolkien, RA Salvatore, T Pratchett, ale także William King, fabularny Warhammer 1 i 2, Dungeon&Dragons 2 i 3, Warcraft, Lineage 2, Neverwinter Nights 1 i 2, Wiedźmin 1, 2 i 3, Forgotten Realms i parę innych pewnie też by się przypomniało. Kopanie w tym wszystkim zajęło by wieki więc popatrzyłem na to czym się inspirują inni i postanowiłem pójść w temat którego nikt nie poruszał na makiecie.

Sapkowski stworzył świat w którym ludzie są rasą dominującą a wszystkie starsze rasy są wypierane ze swojego dawnego świata, przez co albo dopasowują się do życia w średniowiecznych miastach jako wytykane palcami i szykanowane mniejszości albo walczą na traktach i w lasach jako partyzantka. Dzięki temu że w świecie z książek i gier Wiedźmin elfy współpracują z krasnoludami, mogłem na makiecie umieścić kilku dwarfów.

Po paru godzinach biegania po bagnach w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon i zrobieniu masy screenshotów wziąłem się do rysowania planu zagospodarowania przestrzennego i budowy. Łącznie poza supportem zrobiłem trzy zamówienia na Bricklinku by uzupełnić braki w częściach odpowiednich kolorów, zwłaszcza plejtów 2x1 do zbudowania Mrocznej Wieży.


Rzuty ogólne:

Obrazek
Obrazek


Finalnie na makiecie poza wieżą ze znakiem wiedźmińskiej Szkoły Kota, znalazło się obozowisko wspomnianych elficko-krasnoludzkich partyzantów oraz miejsce mocy umieszczone na skale.

Sama wieża wygląda tak:

Obrazek


Szczegóły z obozowiska i miejsca mocy z opisami poniżej, tym co grali w grę czy czytali opowiadania poprzedzające sagę Wiedźmina niektóre z poniższych wydadzą się znajome :)

Toruviel wkraczająca na pomost w kierunku wieży, przygotowana do walki z nieumarłym strażnikiem

Obrazek

Ukryte na szczycie wieży schematy rynsztunku Szkoły Kota:

Obrazek

Krasnolud wypatrujący zagrożeń ze strony bagna

Obrazek

Miejsce mocy pilnowane przez łucznika

Obrazek

Widok na obozowisko od strony bagna

Obrazek

Kociołek i rozłożone wokoło ogniska sienniki (wspomnienie gry Wiedźmin 1)

Obrazek

Obozowisko z lotu sowy

Obrazek

Barykady przy wejściu do obozu

Obrazek

Łucznik pilnujący 'bramy'

Obrazek

Elficki dowódca pochłonięty planowaniem kolejnej napaści

Obrazek

Przewrócony wóz zaopatrzeniowy (osobny temat na forum dla spragnionych szczegółów - klik)

Obrazek

I wóz z kotem ukryty za drzewem

Obrazek
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger
- Samael
Marzyciel
Posty: 118
Rejestracja: 05 sie 2017 20:43
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Obozowisko Scoia'tael

Post autor: Marzyciel »

Tą wieże jak bym już widział w grze Gothic :) Fajne , dużo roślin , mostek .
ODPOWIEDZ