Weselna Pozytywka

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 387
Rejestracja: 07 lip 2016 21:13
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Poznań/Limerick

Weselna Pozytywka

Post autor: wallyjarek »

Taka oto sobie pozytywka.

Obrazek

Tak naprawdę już dawno miałem ją gotową, ale jeszcze starałem się nanieść poprawki.
Pierwsza wersja była bez możliwości wymiany baterii, ale stwierdziłem że zostawię ten model na dłuższą chwilę na wystawy i przebudowałem całość tak by można było łatwo wymieniać baterie.
Z tyłu jest ukryty włącznik (takie małe szare kółko), po naciśnięciu włączamy battery box'a.
Następnie by uruchomić trzeba po prostu otworzyć pozytywkę i zaczyna się kręcić w kółko.

Obrazek

Po poprawkach zmieniłem również L motor na M motor.
Wewnątrz również jest przełącznik do uruchamiania pozytywki podczas otwierania, (co ciekawe pewnie większość z Was to już wie ale dla mnie to była nowość: zauważyłem, że są też dwa rodzaje przełączników, mam dwa jeden z nich przeskakuje co punkt, a drugi gładko się obraca co ułatwiło włączanie całego mechanizmu).

Miałem trochę zabawy i gimnastykowania się jak to wszystko tam upchać by działało oraz jakoś w miarę wyglądało.
Parę Młodą można śmiało wymienić na np pierścionek zaręczynowy itd.

Szkoda, że nie mam żadnego grającego klocka, musiałem posiłkować się efektami w filmie.

Obrazek


Poniżej dodaję film jak to wszystko działa.



Oraz kolejny jak to w środku wygląda.




Galeria.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Weselna Pozytywka

Post autor: jetboy »

Fajnie, tylko że to nie jest pozytywka :)

"Pozytywka – instrument muzyczny, wydający dźwięki wskutek zaczepiania metalowymi wypustkami umieszczonymi na obrotowym wałku o zęby odpowiednio nastrojonego metalowego grzebienia."

No nie musiał by być metalowy, ale żeby być pozytywką musiał by odgrywać melodię. Nie, szum silnika się nie kwalifikuje :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 387
Rejestracja: 07 lip 2016 21:13
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Poznań/Limerick

Re: Weselna Pozytywka

Post autor: wallyjarek »

Wiem wiem, ale jak byłem na wystawie z tym modelem wszyscy mówili "music box" i tak zostało.
Jedyny dźwięk to był silnik, ale dla niektórych dźwięk silnika to melodia ( sportowego auta Haha) :)
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Weselna Pozytywka

Post autor: Szczepan »

Nie wiem, dlaczego, ale nie pasuje mi kierunek obrotu młodej pary. No i pan młody w rękawiczkach?
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Weselna Pozytywka

Post autor: tybort »

tripeman pisze:Nie wiem, dlaczego, ale nie pasuje mi kierunek obrotu młodej pary.
Mam tak samo. Z jakiegoś powodu wydaje mi się, że powinna się obracać w drugą stronę.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Weselna Pozytywka

Post autor: jetboy »

tybort pisze:
tripeman pisze:Nie wiem, dlaczego, ale nie pasuje mi kierunek obrotu młodej pary.
Mam tak samo. Z jakiegoś powodu wydaje mi się, że powinna się obracać w drugą stronę.
Bo wygląda jak by to panna młoda obracała panem młodym, a w patriarchalnej kulturze "to powinno być odwrotnie" ?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 387
Rejestracja: 07 lip 2016 21:13
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Poznań/Limerick

Re: Weselna Pozytywka

Post autor: wallyjarek »

jetboy pisze:
tybort pisze:
tripeman pisze:Nie wiem, dlaczego, ale nie pasuje mi kierunek obrotu młodej pary.
Mam tak samo. Z jakiegoś powodu wydaje mi się, że powinna się obracać w drugą stronę.
Bo wygląda jak by to panna młoda obracała panem młodym, a w patriarchalnej kulturze "to powinno być odwrotnie" ?
W tym przypadku wystarczy, że przełączę w battery box bieg i będzie w druga stronę jesi trzeba.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Weselna Pozytywka

Post autor: tybort »

jetboy pisze:
tybort pisze:
tripeman pisze:Nie wiem, dlaczego, ale nie pasuje mi kierunek obrotu młodej pary.
Mam tak samo. Z jakiegoś powodu wydaje mi się, że powinna się obracać w drugą stronę.
Bo wygląda jak by to panna młoda obracała panem młodym, a w patriarchalnej kulturze "to powinno być odwrotnie" ?
Właśnie się boję, że stąd mi się to bierze :(
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Weselna Pozytywka

Post autor: Szczepan »

Nie tylko. Teraz pan młody stoi z przodu i kręcąc się w prawo "zachodzi" drogę pannie młodej. Albo nie zachodzi, ale jest przez nią popychany, gdy ona sama stoi w miejscu - niezręcznie jakoś.
Dla pełnego obrazu trzeba by porównać różne warianty - on/ona z przodu/z tyłu, on/ona z prawej/z lewej, obrót w prawo/w lewo i wtedy wybrać. Tylko czy aby jest po co?
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Weselna Pozytywka

Post autor: glaz_pimpur »

Panna młoda sama z siebie nie zachodzi. Ktoś jej musiał pomóc
Duplo Users Poland Assosiation
ODPOWIEDZ