Przyczepa Autosan D-44

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Przyczepa Autosan D-44

Post autor: Jakeof »

Dzisiaj będzie jedna nowa rzecz, i jeden odgrzewany kotlet. W zasadzie to przy okazji nowej rzeczy chciałem przemycić odgrzewanego kotleta;) Nową rzeczą jest przyczepa Autosan D-44. Jest to polska przyczepa produkowana przez zakłady Autosan. D-44 to jedna z najwcześniejszych i najprostszych wersji, bez funkcji kipowania, o ładowności do 3,5 tony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ładunkiem nie mogło być nic innego, jak tylko marchewka;] Jednak nie chciałem tak ordynarnie zrzynać z Karwika i Misterzumbiego, więc moją marchewkę umieściłem w skrzynkach. Pierwotnie ładunkiem miały być jabłka, ale legowe jabłka są zbyt duże, i wyglądają trochę karykaturalnie. Marchewka tez jest za duża, ale wygląda znośnie. Opony składają się z dwóch oponek - wewnątrz jest opona 132-old, a na zewnątrz naciągnięta na nią oponka nr. 11209. Widziałem ten patent już wcześniej kilka razy, m. in. w Mercedesie Actrosie Mateusza Waldowskiego. Jako że ta zewnętrzna oponka jest dość sztywna, naciągnięcie jej to istny horror, palce bolą jak cholera. Co do koloru - najlepszy dla tej przyczepy byłby reddish brown, który dobrze imitowałby starą przerdzewiałą stal, ale konstrukcja przyczepy opiera się na dużych bracketach 2 x 4, które niestety nie występują w tym kolorze. Miejscami dałem wstawki w reddish brown i dark brown żeby zaimitować trochę rdzy, ale w lego ciężko uzyskać dobry efekt.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kotletem jest moja stara Białoruśka, w której dokonałem kilku zmian, i uznałem że warto pokazać. Najistotniejszą zmianą jest wywalenie nielegowych u-clipów, które tworzyły błotniki, i zastąpienie ich legowymi płytkami z clipem, studem do dołu - tak tak, miałem wyzruty sumienia. Jest też kilka innych drobnych ulepszeń, takich jak większe przednie opony, czy inny sposób montowania tylnego światła. Przesunąłem też troche do tyłu tylną oś, żeby było tak jak trzeba. Kosmetyczne sprawy, ale pozwoliły mi zamknąć już temat MTZ-a. To tyle, dość gadania o kotletach, jabłkach i marchewkach, zapraszam do oglądania. ;)

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=565217 - Galeria Brickshelf

https://www.flickr.com/photos/jakeofleg ... 1193289876 - Galeria Flickr

To wszystko, dziękuję za uwgę.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyczepa Autosan D-44

Post autor: tybort »

Piękna sprawa. Nie znam się ale na pewno bardzo mi się podoba. Na poważnie się zacząłem zastanawiać, czy nie jesteś przypadkiem Karwikiem ukrywającym się pod innym nickiem :) Nawet zdjęcia są w podobnym stylu.

Czy ta przerdzewiała felga w przyczepie ma sens, skoro oba chlapacze są na swoim miejscu, czyli przyczepa nie styrana jeszcze? :)

Nie zamieściłeś żadnego zdjęcia od góry, żeby było widać podłogę przyczepy - to dlatego, że lepiej jej nie widzieć?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Przyczepa Autosan D-44

Post autor: jetboy »

tybort pisze:Piękna sprawa. Nie znam się ale na pewno bardzo mi się podoba. Na poważnie się zacząłem zastanawiać, czy nie jesteś przypadkiem Karwikiem ukrywającym się pod innym nickiem :) Nawet zdjęcia są w podobnym stylu.
Rzeczywiście bardzo w stylu Karwika (to komplement). Nie znam się na maszynach rolniczych, ale mi sie to podoba.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Re: Przyczepa Autosan D-44

Post autor: Jakeof »

Dzięki panowie za miłe słowa. Co do Karwika - niewątpliwie wyznacza on pewne trendy, do których wielu budowniczych dąży.

Tybort - co do felgi, to może i masz rację, ale dałem ją w innym kolorze żeby nie było tak monotonnie. Przyjmijmy że się zepsuła i została wymieniona na inną, znacznie starszą ;) Natomiast jeśli chodzi o podłogę przyczepy, to szczerze nawet o tym nie myślałem. Nie jest może za piękna, bo składa się z odwróconych płytek, ale skrzynki z marchewką ją ładnie zakrywają.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7020
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Przyczepa Autosan D-44

Post autor: Thietmaier »

Przyczepa super! Ostatnio też poskładałem jakieś ale nie wyszły mi tak ładnie. Jaką masz grubość burty? Bo na zdjęciach z taką perspektywą nie da się odgadnać :) Plusik za naklejki i wszystkie te dzyndzle dookoła.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Re: Przyczepa Autosan D-44

Post autor: Jakeof »

Dzięki! ;) Grubość burty to półtorej płytki, czyli bok bracketa + kafle. Sporo się nagłowiłem żeby taką uzyskać, ale tylko taka wchodziła w grę, grubsze wyglądały już słabo.

A pamiętasz jak sugerowałeś mi przy okazji Białoruśki że po bokach pod silnikiem jest trochę pusto? Miałeś rację, dodałem tam czerwony zbiorniczek z okrągłych płytek 1 x 1, i teraz jest lepiej. Nie wiem co to za zbiornik, podejrzewam że coś z hydrauliką do hamulców, wiele MTZ-ów go ma, w pierwszej wersji jakoś go pominąłem. Taka pierdółka, a tak cieszy :)
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7020
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Przyczepa Autosan D-44

Post autor: Thietmaier »

Ano widzisz :) Miałem jakiś tam cel sugerując to :D
Czyli gruboś masz taką samą jak ja. Zaczynam już rozgryzać sposób zrobienia burt. Dzięki ;)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Przyczepa Autosan D-44

Post autor: jetboy »

A może wrzucił byś zdjęcie od góry, bo tam się jakaś magia dzieje przy tych burtach ;)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Przyczepa Autosan D-44

Post autor: zgrredek »

Jakeof pisze:Ładunkiem nie mogło być nic innego, jak tylko marchewka;]
Mogły być jeszcze świnie. Nawet bliżej im do kotleta niż marchewce. :P
Cacunie cacuszko. Aż głupio tak zabierać głos jak nie ma się do czego przyczepić. ;)
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Re: Przyczepa Autosan D-44

Post autor: Jakeof »

Jeszcze raz dzięki, ciesze się że się podoba.

https://www.flickr.com/photos/jakeofleg ... 193289876/" target="_blank - Zdjęcie podłogi i burt. Żadna magia, zwykłe brackety ;)
ODPOWIEDZ