[MOC] Plażing

Awatar użytkownika
Robotnik
Posty: 209
Rejestracja: 24 sty 2014 19:17
Rok urodzenia: 1998

[MOC] Plażing

Post autor: Robotnik »

Praca ma wymiary 16x16, więc nie ma jakiegoś wielkiego konstrukcyjnego szaleństwa, ale mam nadzieję, że parę smaczków udało mi się przemycić.

ObrazekIMG_5092 by Robo Tnik, on Flickr

ObrazekIMG_5096 by Robo Tnik, on Flickr

Krab:

ObrazekIMG_5099 by Robo Tnik, on Flickr

Tutaj jest zamek z piasku i kawałek parawanu:
ObrazekIMG_5107 by Robo Tnik, on Flickr

ObrazekIMG_5106 by Robo Tnik, on Flickr

Co myślicie? Wolicie wakacje nad morzem, czy w górach? A może w LEGOLANDzie?
Kanał z Moimi MOCami na YT: https://www.youtube.com/channel/UCNP2MC ... xwH8JiB1OA" target="_blank BRICKOVERY
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: [MOC] Plażing

Post autor: glaz_pimpur »

Krab jest spoko. Palma też daje radę. Ale jak na 16-tkę, to jest tu ze 2 ludziki za dużo.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: [MOC] Plażing

Post autor: Jaskier »

glaz_pimpur pisze:Ale jak na 16-tkę, to jest tu ze 2 ludziki za dużo.
Bo te pierwsze dwa ludziki nie postawiły bazy z parawanów. :P
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: [MOC] Plażing

Post autor: goldsun »

Jaskier pisze:
glaz_pimpur pisze:Ale jak na 16-tkę, to jest tu ze 2 ludziki za dużo.
Bo te pierwsze dwa ludziki nie postawiły bazy z parawanów. :P
Tak!
Zdecydowanie widzę tłok na plaży - czyli plaża w Polsce, a parawanów brakuje ... ;-p
Chyba, że parawanem jest to niebieskie, ale w takim przypadku "nie wygląda".

Fajny krab.
Zrobiłbym większy zamek z piasku kosztem co najmniej jednego ludzika.
I wydaje mi się, że takie białe końcówki fal, to by oznaczały już spore fale.
Lepsze chyba byłyby trans clear, poprzedzone trans light blue.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Robotnik
Posty: 209
Rejestracja: 24 sty 2014 19:17
Rok urodzenia: 1998

Re: [MOC] Plażing

Post autor: Robotnik »

goldsun pisze:
Jaskier pisze:
glaz_pimpur pisze:Ale jak na 16-tkę, to jest tu ze 2 ludziki za dużo.
Bo te pierwsze dwa ludziki nie postawiły bazy z parawanów. :P
Tak!
Zdecydowanie widzę tłok na plaży - czyli plaża w Polsce, a parawanów brakuje ... ;-p
Chyba, że parawanem jest to niebieskie, ale w takim przypadku "nie wygląda".
Miało być trochę ciasno i koło palmy miał być drugi parawan, ale wtedy to już byłoby za ciasno i nieczytelnie. Tak, parawan to "to niebieskie" (tak naprawdę fioletowe) - specjalnie [/b ]napisałem w opisie. Dlaczego nie pasuje? Od razu powiem: w tym przypadku parawan chroni przed wiatrem. To raczej nie jest Polska, chyba, że to nie jest prawdziwa palma. ;-)
goldsun pisze:I wydaje mi się, że takie białe końcówki fal, to by oznaczały już spore fale.


Fale przy brzegu w krajach leżących nad Morzem Śródziemnym są całkiem pokaźnych rozmiarów. :-)

Nie jestem specjalistą w dziedzinie parawaningu, ale chyba na plażach w innych krajach też jest ścisk? A nawet jeśli nie, to ja sobie taką wymyśliłem. ;-)
Kanał z Moimi MOCami na YT: https://www.youtube.com/channel/UCNP2MC ... xwH8JiB1OA" target="_blank BRICKOVERY
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5512
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: [MOC] Plażing

Post autor: zgrredek »

Plaża bardzo zatłoczona. Nie tylko ludzikami, ale też wszystkim innym. Jakbyś się bał zostawić choć kawałek pustej plaży. Jak nie krab, to palma albo trawka. Przez to wyszedł groch z kapustą. A plaża to przede wszystkim piach, którego tutaj jest jak na lekarstwo. A żeby wyszedł z tego ciekawy MOC trzeba było skupić się na ważnych elementach, które korespondują ze sobą i tworzą pewien kontekst, opowiadają jakąś historię. Może krótką i banalną, ale jednak byłoby to czymś więcej niż tylko dość przypadkowo poustawianymi ludzikami. Wywaliłbym wszystko i zostawił tylko wodę, plażę, zamek z piasku (większy, żeby od razu było widać co to jest) i dwa ludziki różnej płci. Panienka leży sobie na kocyku "odłogiem", a facet zajmuje się budową zamku. Krótko, treściwie i wydźwiękiem społecznym. Stąd już tylko dwa... dzieścia kroków do prawdziwej sztuki. ;)
Awatar użytkownika
Robotnik
Posty: 209
Rejestracja: 24 sty 2014 19:17
Rok urodzenia: 1998

Re: [MOC] Plażing

Post autor: Robotnik »

zgrredek pisze:Jakbyś się bał zostawić choć kawałek pustej plaży.
Głupio się przyznać, ale jeżeli chciałem zrobić plażę płaską, bez studów, to musiałem jakoś kombinować, bo... klocków brak.
zgrredek pisze:Wywaliłbym wszystko i zostawił tylko wodę, plażę, zamek z piasku (większy, żeby od razu było widać co to jest) i dwa ludziki różnej płci.
Rozumiem ten zamysł estetyczny i masz rację. Z drugiej strony, w tym konkretnym przypadku to właśnie krab, palma, zamek i parawan to jedyne kreatywne elementy MOCa. Samodzielnie je wymyśliłem, nadałem jakimś klockom (zębatkom, pelerynom) nowe funkcje. Reszta to taka oczywistość - wszyscy robią wodę z serków i piasek z tanowych klocuchów. Więc może nie wywalę wszystkiego, ale trochę na pewno. Tak czy inaczej, biorę sobie Twoje uwagi do serca i jeżeli uda mi się sklecić coś ciekawego uzupełnię wątek. ;-)
Kanał z Moimi MOCami na YT: https://www.youtube.com/channel/UCNP2MC ... xwH8JiB1OA" target="_blank BRICKOVERY
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: [MOC] Plażing

Post autor: glaz_pimpur »

To wywal wszystkie ludziki, zostaw parawan, ręcznik, kraba i palmę. I może jakiś kawałek szkieletu, czy kość.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [MOC] Plażing

Post autor: marki »

Nie chcę się czepiać, ale w wodzie widzę lód :(
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
Robotnik
Posty: 209
Rejestracja: 24 sty 2014 19:17
Rok urodzenia: 1998

Re: [MOC] Plażing

Post autor: Robotnik »

glaz_pimpur pisze:To wywal wszystkie ludziki, zostaw parawan, ręcznik, kraba i palmę. I może jakiś kawałek szkieletu, czy kość.
Dlaczego zwracasz się do mnie w taki nieprzyjemny sposób? Tak się nie prowadzi normalnych dyskusji. :-/
Kanał z Moimi MOCami na YT: https://www.youtube.com/channel/UCNP2MC ... xwH8JiB1OA" target="_blank BRICKOVERY
ODPOWIEDZ