Pierwszokrwisty Sebamobill

Awatar użytkownika
Falcrum
Posty: 41
Rejestracja: 20 lis 2016 16:31
Rok urodzenia: 2001

Pierwszokrwisty Sebamobill

Post autor: Falcrum »

UWAGA! Poniższy materiał zawiera zdjęcia katowane myszką gimnazjalisty- wrażliwym nie zaleca się czytania artykułu. Pozostałym życzę miłej lektury.
Obrazek
Jako że nadchodzi Pierwsza Krew, cebule wkraczają do akcji :)
Na początek sakramentalne pytanie:
Ale co to właściwie jest?
Na pewno jest to dobre pytanie. Po całych dziesiątkach sekund milczenia, postanowiłem mianować mój model poduszkowcem (rekreacyjnym pojazdem nadwodnym- następcą drona). Grunt, że znalazłem wytłumaczenie.
Jak tak, to czemu Sebamobill?
No cóż- kierowcą postanowił zostać sebanm, więc pojazd ochrzciłem mianem Sebamobill. Jeszcze raz wielkie dzięki dla tego kolegi! Największa trialówka na świecie :)
Obrazek

Kod: Zaznacz cały

Żeby nie zanudzać organizatorów dalszym ględzeniem, w tym oknie wyjaśnię kwestię ilości klocków wykorzystanych do modelu.
Tak więc całość składa się z sześciu segmentów: dwóch partii silników, podwozia, przedniej, środkowej i tylnej części kabiny. Większość z tych modułów ma poniżej 60 klocków (środek jakieś 30, rekompensuje rozbudowany przód). Resztę pozostawmy matematyce. Z moich arcyskomplikowanych obliczeń wynika, że 6x60=360, a 360<400
Hurra, hurra, zmieściłem się, hurra, hurra! 
O modelu
Pojazd budowałem jakieś 7 godzin- głównym zamierzeniem było wykorzystanie ciekawych technik budowy, a przede wszystkim- drobnego SNOTa. Ponadto miałem zamiar wykorzystać elementy, które od paru lat gniją w woreczkach- przynajmniej to się udało.
Obrazek
Prawie wyczerpałem temat, a zostało jeszcze parę zdjęć.
Jednakże kilka kwestii wypadałoby poruszyć- starałem się, żeby model miał możliwie ciekawy i oryginalny kształt- kątowanie poszczególnych sekcji dobrze ukazuje zdjęcie boczne.
Obrazek
Ponadto poeksperymentowałem z elementami Technic w greeblach- właściwie, to dopiero teraz je doceniłem (Technicowcy, nie bijcie!).
Na modelu tego typu pracowałem od dawna, aczkolwiek dopiero teraz jestem jako tako zadowolony z efektu. Nie ukrywam, że inspiracją były podracery z pierwszej części Gwiezdnych Wojen- uwielbianego przez fanów Mrocznego widma.
Dodatkowo, postawiłem sobie za cel upchnięcie jak największej ilości detali na tak małej powierzchni- efekt widać na załączonym obrazku.
Pozostaje mi tylko podziękować wszystkim, którzy dotrwali do tego momentu i poprosić o komentarze- klawiatura nie gryzie!
Reszta fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na koniec mały bonus- prosto z ukrytej kamery- ,,Pierwsza jazda"
Obrazek
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Pierwszokrwisty Sebamobill

Post autor: Sirius »

Ładny żywopłot ;)

A na serio, pojazd trochę mi przypomina snowspeedera. Jak na pierwszy MOC bardzo fajnie. Na drugim i przedostatnim zdjęciu wygląda spoko. Pozostałe trochę mało czytelne przez tło. Jak już photoshopowałeś to mogłeś też usunąć widok na ogródek. Ewentualnie inaczej kadrować podczas fotografowania.
Awatar użytkownika
Falcrum
Posty: 41
Rejestracja: 20 lis 2016 16:31
Rok urodzenia: 2001

Re: Pierwszokrwisty Sebamobill

Post autor: Falcrum »

No co do zdjęć, to masz rację- nie umiem robić dobrych- ale 29% daje radę- lepsze to niż nic.
Może i mam mało postów, ale debiut już zaliczyłem ;)
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1691
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Pierwszokrwisty Sebamobill

Post autor: Janek »

Pierwsze skojarzenie:

Mam Sebamobil, sprowadzony z Niemiec,
wskakuj przez szyberdach, jak nie to Ci... [cenzura]

XD

Całkiem przyjemne latadło. Spoko użycie czapek na silnikach. Sirius ma rację co do zdjęć, są trochę nieczytelne. Mógłyś na green/blue screenie fotę machnąć i dołożyć tło w (dajmy na to) GIMPie. :P

Generalnie robienie zdjęć modeli w pełnym słońcu to zła rzecz. ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Pierwszokrwisty Sebamobill

Post autor: jetboy »

Powiedziałbym że jak na pierwszy model to jest naprawdę super.
Tło na zdjęciach faktycznie trochę rozprasza, ale przynajmniej są dobrze doświetlone. Lepiej tak niż zdjęcie na jednolitym tle ale robione w piwnicy po nocy ;) Ale pomyśl nad jakimś arkuszem bristolu na przyszłość. W empiku można za pare złotych kupić arkusze w różnych kolorach.

Podobają mi się greble i zastosowanie czapeczek. Na początku faktycznie miałem skojarzenie z podracerami, ale jak Sirius napisał o snowspeederze, to myślę że wygląda jak snowspeeder z którego zdjęto obudowę.

Dobry start, i zadatki na świetlaną przyszłość. Tak trzymaj!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Lusiojad
Posty: 138
Rejestracja: 17 mar 2016 21:33
Rok urodzenia: 2003
Lokalizacja: Lipno

Re: Pierwszokrwisty Sebamobill

Post autor: Lusiojad »

Bardzo ładna maszynka:) Opłacało się popracować nad kątami.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Pierwszokrwisty Sebamobill

Post autor: Stelario »

Zdecydowanie lepiej niż silver.
Te zdjęcia to są robione w powietrzu czy wycinales i wkleiles żywopłot.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Pierwszokrwisty Sebamobill

Post autor: SERVATOR »

Pisał, że wycinał cienie pod latadłem. IMO bardzo niekorzystnie to wyszło a szkoda bo sam model wygląda na dość ciekawy. Ja czekam na fotki na jednolitym tle. Startując w konkursie warto zadbać o prezentację.
A pilotowi dołożyłbym jakiś hełm.
Awatar użytkownika
Falcrum
Posty: 41
Rejestracja: 20 lis 2016 16:31
Rok urodzenia: 2001

Re: Pierwszokrwisty Sebamobill

Post autor: Falcrum »

SERVATOR pisze: A pilotowi dołożyłbym jakiś hełm.
Brawo SERVATOR- wiesz dlaczego pojazd to sebamobill, a kierowca to sebanm? Zagadka na dziś :)
ODPOWIEDZ