Space - Hammerhead

Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Space - Hammerhead

Post autor: goldsun »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Kanonierka klasy Hammerhead w stylu trochę Ultra Agents (głównie ze względu na kolorystykę).

Obrazek

Ja cały czas mam w głowie trochę pomysłów na różne stateczki space i to jest jeden z nich, chociaż został on zmodyfikowany z powodu braku czasu (miał być 2 razy dłuższy). Generalnie ta kolorystyka spodobała mi się już jakiś czas temu i nawet jeden myśliwiec już zbudowałem 2 lata temu. Od tamtego czasu dłubałem sobie różne kawałki, które tutaj wykorzystałem. Tył za nadbudówką ma już chyba około 2 lata, a sam główny kadłub z "żebrami" w trans light-blue podobny powstał niewiele później.

Kształt przypominający "rekina młota" też chodził za mną od dawna.

Początkowo miał to być uzbrojony transportowiec (do modelu spokojnie mieszczą się minifigi, chociaż wnętrze nie jest wykończone i ostatecznie zabudowałem rampę, która miała być z przodu i otwierać się jak paszcza). Ale chyba mi moja fantazja poszła nie do końca w przewidywaną stronę i powstała IMHO kanonierka. Jakby się uprzeć, to może nawet robić za mikroskalę, zamiast skali minifig. :-)

Większość modelu powstawała rano, przed wyjściem do pracy, czyli po około 15 minut dziennie ... przez kilka miesięcy. :-)

Widok od przodu

Obrazek

Widok od tyłu

Obrazek

Widok od góry

Obrazek

Obrazek

Widok z boku

Obrazek

Obrazek

Z otwartą wyrzutnią rakiet

Obrazek



Tył - za nadbudówką, najstarszy element modelu

Obrazek

Zbliżenie na ruchome baterie działek (pomysł na ruszanie nimi podpatrzyłem w Star Destroyerze od LEGO).

Obrazek

plus czujniki i wyrzutnie rakiet.

Obrazek



Mam nadzieję, że się podoba (na CC widziałem, że przykuwał wzrok, chociaż dopiero wtedy, podsłuchując jedną z dyskusji zdałem sobie sprawę z tego, że kształt, przez jego skrócenie, mocno upodobnił model do Battlecruisera ze Starcrafta. A to akurat nie było zamierzone. :-) ).

Zdjęcia autorstwa Darka Mroza z wystawy w Redzie
Obrazek171_6260 by Darek Mróz, on Flickr
Obrazek171_6262 by Darek Mróz, on Flickr
Obrazek171_6263 by Darek Mróz, on Flickr
Obrazek171_6264 by Darek Mróz, on Flickr
Obrazek171_6274 by Darek Mróz, on Flickr
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 217
Rejestracja: 17 sty 2017 19:25
Rok urodzenia: 1994

Re: Space - Hammerhead

Post autor: Vader »

Czapki z głów:)
Na warsztacie:
- Budynek - 45 %
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5512
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: zgrredek »

Cały efekt psuje to "cieniowanie" curved slopami. Jeśli to model z głowy, a nie kopia czegoś, to mogłeś tu zrobić cokolwiek, co miałoby opływową linię.

Co to są te trans blue kable na rufie?
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: Jaskier »

Mi też się zupełnie nie widzi ten pasiasty przód.
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: goldsun »

Vader pisze:Czapki z głów:)
Nieee, aż tak źle nie jest, jak się minifigi trochę schylą, to nie muszą ściągać czapek, żeby się zmieścić w modelu. ;-p :-)
Jaskier pisze:Mi też się zupełnie nie widzi ten pasiasty przód.
zgrredek pisze:Cały efekt psuje to "cieniowanie" curved slopami. Jeśli to model z głowy, a nie kopia czegoś, to mogłeś tu zrobić cokolwiek, co miałoby opływową linię.
Z głowy, ale miał przypominać w pewnym momencie ścięty pysk Rekina i kończyć się bardziej ostro (głowa byłaby bardziej trójkątna). ;-D
Mnie się w sumie dalej tak podoba. :-)
Ale z drugiej strony - mam mocne przekonanie, że za rok, albo dwa, będzie druga wersja, taka jaką chciałem mieć na początku.
zgrredek pisze:Co to są te trans blue kable na rufie?
To są trans blue kable na rufie - czy Ty się mnie pytasz z jakiego to zestawu? Really? Jakbyś zapytał samego siebie to uzyskałbyś tą samą odpowiedź "a skąd ja mam wiedzieć, przecież się na zestawach nie znam". :-D
Chyba, że pytasz po co są w tym modelu? Wtedy odpowiem, że w celu przepływu paliwa/mocy - żeby można było zwiększać moc jednego silnika kosztem drugiego. :-) I tak, wiem, że powinny być bardziej ułożone/schowane ...
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: jetboy »

Troche przypomina Titowa, ale tylko trochę. Faktycznie można było zrobić przód snotem. I przełamać to morze czerni jakimiś jasnymi wstawkami. Tych trans light blue jest za mało. Poza tym solidny Goldsunowy kosmolot. Te stateczniki z tyłu są fajne, ale strasznie delikatne.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5512
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: zgrredek »

goldsun pisze:Chyba, że pytasz po co są w tym modelu? Wtedy odpowiem, że w celu przepływu paliwa/mocy - żeby można było zwiększać moc jednego silnika kosztem drugiego. :-) I tak, wiem, że powinny być bardziej ułożone/schowane ...
Tak podejrzewałem. Tylko, że takie "obnoszenie się" z kablami uszłoby w jednostce cywilnej, a to jest jednostka wojskowa i takie kable (jakkolwiek malowniczo wyglądają) powinny być schowane i jeszcze opancerzone.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: Sirius »

Podoba mi się. Na żywo wygląda pewnie jeszcze lepiej, bo czerni łatwo się nie fotografuje. Na przód bym przymknął oko, ale silniki moim zdaniem trochę małe jak na rozmiar statku.
Awatar użytkownika
Kocur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 571
Rejestracja: 16 gru 2014 07:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: Kocur »

Zasadniczo super, ale jako fanowi classic space jak zwykle mi brakuje studów, bo SNOT wszystko zawsze psuje :D
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger
- Samael
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: Szczepan »

Nie mogę się pozbyć skojarzeń z rozdeptaną żabą.
ODPOWIEDZ