70621 The Vermillion Attack

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

70621 The Vermillion Attack

Post autor: SERVATOR »

Obrazek

Seria: Ninjago
Podseria: The Hands od Time
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 69
Figurki: 3 (Kai, Rivett, Slackjaw)
Opakowanie: Pudełko (15.7 x 14.1 x 6.1 cm)
Cena: RPP 42,99 ZŁ / £8.99 / $9.99 / 9.99€
Bricklink, Brickset

Ninjago, to seria do której podchodzę jak do jeża. Całościowo nie umiem się do niej przekonać ale wybrane jej zestawy czy elementy okazują się czasem niezwykle interesujące.
Tak jest tym razem. Ten mały zestaw, który można kupić nawet w cenie bliskiej 30 zł oferuje naprawdę sporo nowych i ciekawych elementów.
Polska nazwa tego zestawu brzmi „Atak Cynobru”. Jeżeli chcecie dokładnie wiedzieć o co chodzi, to odsyłam Was do TEGO miejsca. Mi i jak przypuszczam większości z Was wystarczy jednak, krótki opis ze strony LEGO. ;)
Odegraj bitwę na moczarach między Kaiem a wojownikami Cynobru, Rivettem i Slackjawem. Stawką jest Ostrze Przewijania Czasu! W tym zestawie LEGO® NINJAGO® znajdziesz jajo Cynobru z funkcją eksplozji, które uwalnia trzy czerwone węże.
No dobra. Bierzmy się za rozpakowywanie…
Pudełko takie jak zwykle. Średniej wielkości, dość miękkie i otwierane przez wgniatanie (co jak widać na kolejnym zdjęciu, natychmiast zrobił mój syn). ;)
Obrazek
Ciekawostką jest „żywa” ludzka ręka na pudełku pokazująca funkcję zestawu. Ja czegoś takiego wcześniej nie widziałem… a na pewno tego nie pamiętam. ;)
Obrazek
W pudełku dwa nienumerowane woreczki i instrukcja…
Obrazek
… a w woreczkach mnóstwo skarbów!
Obrazek
Instrukcja to standardowa książeczka. Możecie ją zobaczyć np. TU. Poniższe zdjęcia pokazują kluczowe dla zestawu „mechanizmy” budowli.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Najciekawszymi elementami tego zestawu są bez wątpienia minifigurki i ich wyposażenie. Wszystkie trzy figurki mają nowe torsa i nóżki, a postacie wojowników Cynobru (Rivett, Slackjaw) są całkowitymi tegorocznymi nowościami. Bardzo ciekawe jest zwłaszcza ich wyposażenie tj. hełmy i zbroja Rivetta.
Na poniższych zdjęciach starałem się uchwycić wszystkie detale tych postaci ale jak ktoś chce „poklikać” na BL, to KAI kryje się pod numerem njo274, SLACKJAW pod numerem njo275 a RIVETT pod numerem njo276. Sam RIVETT był już również prezentowany przez mnie na forum TUTAJ. Pora na fotki.


Przód,
Obrazek
tył…
Obrazek
… i analogicznie w uzbrojeniu.
Obrazek
/hop siup zmiana…/
Obrazek

Innymi ciekawymi elementami w tym zestawie są dla mnie również:
28587pb01 Copper Minifig, Weapon Ninjago Time Blade with Trans-Bright Green Claws and Blades Pattern
Obrazek

2654 Trans-Red Plate, Round 2 x 2 with Rounded Bottom (Boat Stud)
Obrazek

13754 Pearl Dark Gray Container, Faceted 4 x 4 x 1 2/3, Alien Pod Section
Obrazek

11598 Pearl Dark Gray Container, Faceted 4 x 4 x 3, Alien Pod Section
Obrazek
Zwłaszcza, to mieniące się w świetle jajo prezentuje się naprawdę atrakcyjnie. Prawda?
Obrazek
Jajo to jest również ciekawe przez swoją funkcję. Poprzez przekręcenie wajchy (szary liftarm) z położenia poziomego do pionu, górna część jaja wyskakuje!
Wajcha w poziomie. Cisza i spokój.
Obrazek
Wajcha w pionie i BUUUUM! Górna część wyskakuje na kilka centymetrów w górę i ląduje kilka/naście centymetrów obok drzewa.
Obrazek
Cała tajemnica tego rozwiązania, to dwie technic’owe ośki.
Obrazek
Ogólnie cały modelik będący namiastką drzewa wygląda nieźle. Całkiem ciekawie prezentuje się również „Ostrze przewijania czasu” czyli to trans zielone, gumowate coś. IMO gdyby nie ten kolor, to element ten byłby bardzo atrakcyjny, bo wchodzi na rączkę minifiga i całkiem nieźle imituje pazury.
Obrazek
Jak do tego modelu dodamy figurki, to w ogóle jest cacy. ;)
Obrazek
„Nie depcz wężeła!”
Obrazek

Podsumowanie:
+ sporo nowych i ciekawych elementów,
+ ładne figurki wojowników cynobru z świetnymi hełmami i zbrojami,
+ atrakcyjna cena (nawet RPP),
+ bawialność a zwłaszcza funkcja eksplodującego jaja.
Minusów nie stwierdzam.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: 70621 The Vermillion Attack

Post autor: glaz_pimpur »

Też zwróciłem uwagę na ten zestaw. Czeka na jakąś fajną okazję, żebym go rozpakował
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 70621 The Vermillion Attack

Post autor: Silverbrick »

Easy Must Have. Czyli łatwo zdobyć i fajne, a więc na pewno kupię. Ogólnie świetny zestaw, jak na Ninjago. Za 40zł zazwyczaj dostajemy po dwie figurki, a tutaj mamy aż trzy. Wężę, jajo no i to co jest dla mnie największą niespodzianką: Ostrze Czasu. Tak w ogóle to trochę dziwne, że nazwę Ostrze Przewijania Czasu, dajesz w cudzysłowach, gdy reszta nazw własnych, dajesz jako pogrubienie. Gdy patrzę na te linki do Bricklink, to aż szkoda mi, że figurki posiadają jakieś numery, jakby były to jakieś linijki kodu. Ale to tylko takie marudzenia. :)

Znalazłem jednak błąd, dość istotny:
SERVATOR pisze:Jeżeli chcecie dokładnie wiedzieć o co chodzi, to odsyłam Was do TEGOmiejsca
W związku z tym, że polska premiera Hands of Time została niestety przeniesiona na 1 maja, Ninjago Wiki nie posiada jeszcze informacji o tych postaciach. Czytelnik odesłany tam, będzie szukał na próżno.

Jak tylko wystartuje nowy sezon, kupuję zestaw!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 70621 The Vermillion Attack

Post autor: Jellyeater »

Trzeba było kupić przed świętami na promocji w Carrefour.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 70621 The Vermillion Attack

Post autor: Lordofdragonss »

Ja sie nie umiem przekonać co do opancerzenia tych wojaków. Te zbroje z jakiegoś powodu jadą mi Megabloksem z serii Dragons. Jest w nich za dużo detali.

Co do samego zestawu- naprawdę dobry, ale szkoda, że nie dorzucili jednego z tych cudnych nowych mieczy.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 70621 The Vermillion Attack

Post autor: Jaskier »

Mam takie same wrażenia z pancerzem i hełmami.
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 217
Rejestracja: 17 sty 2017 19:25
Rok urodzenia: 1994

Re: 70621 The Vermillion Attack

Post autor: Vader »

Ciekawy zestaw. Tylko szkoda, że nie dali tym "złym" różnych wyrazów twarzy.
Na warsztacie:
- Budynek - 45 %
ODPOWIEDZ