RC Railroad Crane

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RC Railroad Crane

Post autor: Sariel »

Obrazek

Panowie wybaczą małą inwazję Technica na pociągi ;) Krótko i zwięźle: niedawno odkryłem że istnieje coś takiego jak dźwigi kolejowe, i zamarzyło mi się zbudowanie takiego w pełni zdalnie sterowanego. Oczywiście problemem jest tu skala, na szczęście Longer uświadomił mnie że kolejowe MOCe są zwykle budowane na 8 studów szerokości, a nie 6 (ależ sobie ułatwiacie :P). I tak powstał prosty dźwig z 4 silnikami, SBrickiem i własnym zasilaniem. Dodatkowo wykorzystałem apkę SBrickController żeby całym dźwigiem sterować za pomocą pada do PS4. Do przemieszczania dźwigu wykorzystałem zmodyfikowaną lokomotywę z zestawu 60052, wyposażoną w drugiego SBricka i również sterowaną z tego samego pada.

Funkcje to: obrót, podnoszenie masztu, wysuwanie masztu i wyciągarka. Maszt jest dość krótki, bo raz że część której użyłem w dłuższej wersji nie występuje, dwa że z długim masztem mogłoby być trudno pokonywać zakręty. Ponieważ dźwig sporo waży i ma ciężki kuper, niezbędne są cztery podpory w wagonie. Tu również podziękowania dla Longera za podkręcenie mnie żeby podpory jakoś wyglądały. Całość jest zbudowana na samych brickach, bez liftarmów, a co za tym idzie pod zbyt dużym obciążeniem może się po prostu zacząć rozłazić. Mimo to dźwig bez problemu podnosi ciężary rzędu 200 gramów, i był o włos od podniesienia całej lokomotywy.

Estetyka miała, jak widać, najniższy priorytet. Dźwig jest wypchany mechaniką i silnikami na sztywno, nie ma tam miejsca na ozdobniki, a jednocześnie w całości trzyma go głównie obudowa którą zabawa w drobne detale zwyczajnie by osłabiła. Mamy więc brzydkiego, niezgrabnego kloca, którego starałem się przynajmniej kolorystycznie dopasować do lokomotywy.

Foty:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria: http://bricksafe.com/pages/sariel/railroad-crane" target="_blank

I film:
Awatar użytkownika
Budowniczy
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2017 17:17
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Poznań

Re: RC Railroad Crane

Post autor: Budowniczy »

Ciekawy projekt. Jeśli miałbyś ochotę jeszcze popracować nad formą to polecam to foto jako referencje http://tratovestroje.wbs.cz/EDK_300_5_7 ... iginal.jpg.
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3122
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: RC Railroad Crane

Post autor: rASch »

Budowniczy pisze:Ciekawy projekt. Jeśli miałbyś ochotę jeszcze popracować nad formą to polecam to foto jako referencje http://tratovestroje.wbs.cz/EDK_300_5_7 ... iginal.jpg.
Ciężko będzie. Jako autor modelu poniżej mogę powiedzieć że wygląd poważnie by ucierpiał przy wstawieniu chociażby jednego silnika. Miejsca to może tam i trochę jest ale niestety nie za dużo.

Obrazek171_2713 by Darek Mróz, on Flickr
Awatar użytkownika
poldon82
Posty: 177
Rejestracja: 11 sie 2015 17:25
Rok urodzenia: 1991

Re: RC Railroad Crane

Post autor: poldon82 »

Świetnie wyszło :) Czyżby inspiracja najnowszą grą o naprawianiu i holowaniu pociągów ? :)
--------------------------------------------------------------------------------------------
"Tylko to co najlepsze jest wystarczająco dobre." ~ Ole Kirk Christiansen
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RC Railroad Crane

Post autor: Sariel »

Jaka to gra, "Dotrzyj gdzieś PKP"?
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: RC Railroad Crane

Post autor: Allemov »

Sariel pisze:"Dotrzyj gdzieś PKP"
Ta akurat jest bardzo stara i trudna.

Ale nie z tych satysfakcjonująco trudnych, tylko z tych męcząco trudnych. :P

Do tego mają opcję Pay to Win. Nazywa się Pendolino. :D
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RC Railroad Crane

Post autor: Sariel »

Raz w życiu jechałem Pendolino. Zepsuło się :P
Awatar użytkownika
poldon82
Posty: 177
Rejestracja: 11 sie 2015 17:25
Rok urodzenia: 1991

Re: RC Railroad Crane

Post autor: poldon82 »

O tą chodziło :
https://www.youtube.com/watch?v=BkoztXb3dCA" target="_blank

:D
--------------------------------------------------------------------------------------------
"Tylko to co najlepsze jest wystarczająco dobre." ~ Ole Kirk Christiansen
ODPOWIEDZ