40206 - Santa

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Brick Bob
Posty: 63
Rejestracja: 20 lis 2016 23:09
Rok urodzenia: 2002
Kontakt:

40206 - Santa

Post autor: Brick Bob »

Obrazek

Seria - Seasonals (sezonowe)
Podseria - Christmas (świąteczne)
Rok premiery - 2016
Liczba elementów - 255
Cena - 39.99 zł - $9.99 - £8.49
Średnia Cena Za Częśc - 16gr - 6.4c - 5.5p

Bricklink : 40206
Brickset : 40206


Pudełko

Pudełko jest bardzo schludne. Na froncie posiada obrazek przedstawiający zestaw.
Bardzo podoba mi się fakt iż w prawym górnym rogu znajduje się pole do "zaadresowania" ;-D

Z tyłu zaś możemy znaleźć EHHH......
Mikołaj marzy o zestawie 40205 ? W zasadzie to jego sprawa więc nie będę się w to zagłębiał ;-D

Na bokach standardowo masa nudnego tekstu we wszystkich językach świata ;-D

Obrazek

Obrazek

Części

W zestawie znajduje się 255 części i na szczęście nie ma tam naklejek ;-)
Po wysypaniu części od razu widać że zestaw jest podzielony na trzy kolory : ciemny zielony, czerwony i biały.

Instrukcja

Instrukcja jak to zawsze w lego jest przejrzysta i bardzo ładna.
Na pierwszej stronie widzimy nasz zestaw zaś na ostatniej .....
Elfy ? Tak ! To znowu zestaw 40205 ! Ach, ten marketing ;-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Budowa

Zestaw zbudował by każdy kto umie korzystać z instrukcji ;-D
Buduje się go około 20 minut. Sam proces jest bardzo przyjemny i prosty, a jakie efekty !
Z każdym krokiem w instrukcji naszym oczom ukazuje się coraz to lepszy model

Figurka

Jest to figurka zbudowana "na bazie klocków" czego osobiście nigdy nie byłem fanem

Po złożeniu nasz model prezentuje się bardzo dobrze. Ma dużą głowę, jest bardzo gruby i oczywiście słodki ;-D
To co mnie najbardziej urzekło w tym modelu to ta super nieproporcjonalna głowa. Jest po prostu idealna !

Zdecydowanie ciekawą częścią jest charakterystyczny uśmiech z wąsami. Jest on bardzo mądrze i ciekawie zrobiony.

Rączki mikołaja są zamocowane na połączeniach kulkowych prze co można je ustawić w prawie każdej pozycji jaką sobie zażyczymy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotel

Fotel jest zdecydowanie klasykiem w najbardziej świątecznym kolorze - ciemnej zieleni
Jest bardzo zwyczajny i prosty w budowie jednak właśnie swoją prostotą pokazuje jak wielką jest ikoną

Obrazek

Podsumowanie
Zestaw ten jest przeznaczony dla każdej grupy wiekowej i stanowi genialną ozdobę świąteczną ;-D

Plusy
+ Genialny Design
+ Prosta Budowa
+ Ładne pudełko z miejscem na "zaadresowanie"
+ Odpowiednia cena

Minusy
- Chamska Reklama Nawet Na Pudełku ;-D
Ostatnio zmieniony 04 sty 2017 06:48 przez Brick Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Emotikony są jak dobry narkotyk - niepozorne, ładne i mocno uzależniające ;D
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 40206 - Santa

Post autor: nori »

Lego Bob, jako że już zacząłem się wymądrzać, to pozwolę sobie kontynuować.

Niestety, Twoje recenzje wypadają dość słabo, ale widać wyraźny przeskok jakościowy między Elfami a Mikołajem, tak więc rokujesz bardzo dobrze na przyszłość. Najważniejsze uwagi to:

1) Interpunkcja. Zlituj się, przecinki u Ciebie praktycznie nie istnieją, tak samo jak kropki. Przeczytaj uwagi do recenzji autorstwa Turnipa - jedną z najważniejszych zasad recenzji, to jest to, by przyjemnie się ją czytało. A na przyjemność odbioru tekstu pisanego wpływają także właśnie znaki interpunkcyjne!

2) Między wyrazem a znakami takimi jak ":", "?", ".", "!" NIE STAWIA SIĘ SPACJI! To już jest poważny błąd językowy!

3) Uśmieszki, buźki itp - nie należy tego nadużywać, przynajmniej w dłuższych tekstach, a takim jest recenzja. A tutaj pierwsze trzy akapity i każdy zakończony uśmieszkiem. Naprawdę, recenzje spokojnie obejdzie się bez takich wkurzających dodatków, które także wpływają negatywnie na płynność odbioru tekstu. Lubisz uśmieszki, umieszczaj je w komentarzach na FB, SMSach itp. Ale nie w recenzjach! Nawet na wielu forach w zwykłych postach są często niemile widziane!

4) Błędy rzeczowe. Niedopuszczalne, a u Elfów masz zdjęcie stolika i poniżej opis "Na stoliku znajdują się :(...) - Młot Thora". Młot ten jest w zestawie, ale akurat na tym zdjęciu go nie ma, jest za to zwykły młotek. Jeżeli ktoś się nie zna, a często takie osoby czytają recenzje, to możesz wprowadzić w błąd. A to ogromna wada recenzji.

5) Recenzja składa się ze zdjęć i tekstu i elementy te mają się nawzajem uzupełniać. Tak więc unikasz opisu zdjęć, a jedynie piszesz o swoich wrażeniach, odczuciach, czy też zwracasz uwagę na pewne smaczki czy ciekawostki, które na zdjęciu nie są jednoznacznie ukazane. Bez sensu jest pisanie takich zdań jak np.: "Na froncie posiada obrazek przedstawiający zestaw." bo to "oczywista oczywistość". Ale jak już napiszesz "Na froncie posiada ładnie skomponowany obrazek przedstawiający zestaw." ma to już sens - gdyż przekazujesz już coś więcej, jakieś swoje wrażenia czy odczucia.

6) Zdania nie mające zbyt dużo sensu, jak np.: "Z każdym krokiem w instrukcji naszym oczom ukazuje się coraz to lepszy model", "Jest on bardzo mądrze i ciekawie zrobiony.", "Jest bardzo zwyczajny i prosty w budowie jednak właśnie swoją prostotą pokazuje jak wielką jest ikoną" itp. Za dużo tego u Ciebie i źle to się czyta.

7) Błędy np.: "prze co", "mikołaja"...

8) Błędnie zastosowane określenia. Po co to "Chamska"? To nie ma w tym przypadku sensu, i nie wiadomo tak naprawdę o co chodzi? Jest niepoprawna, brzydka, czy co? Natomiast np.: określenie "Natarczywa" już jest jednoznaczne i bardziej eleganckie.

8) Powtórzenia, np.: "Zdecydowanie ", . Stosuj synonimy!

I dodatkowa uwaga: Skąd wytrzasnąłeś swój nick? Nazwa LEGO jest nazwą zastrzeżoną i TLG wystosowało prośbę o NIE STOSOWANIE tej nazwy w nazwach for, blogów itp, dotyczy to też adresów czy nicków itp. W ogóle nie powinieneś zostać dopuszczony na forum pod takim nickiem - dobra rada - zmień go od razu!
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Brick Bob
Posty: 63
Rejestracja: 20 lis 2016 23:09
Rok urodzenia: 2002
Kontakt:

Re: 40206 - Santa

Post autor: Brick Bob »

Jednym słowem masakra.
Miałem jeszcze jeden zestaw do zrecenzowania którego nie ma na forum i raczej nie będzie ale w takim przypadku raczej dam sobie spokój ;-(
Raczej Kochanowskiego z siebie nie zrobię ;-)
Emotikony są jak dobry narkotyk - niepozorne, ładne i mocno uzależniające ;D
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 40206 - Santa

Post autor: SERVATOR »

Masz 14 lat. Nie zrażaj się a już na pewno nie obrażaj. ;)
Awatar użytkownika
Brick Bob
Posty: 63
Rejestracja: 20 lis 2016 23:09
Rok urodzenia: 2002
Kontakt:

Re: 40206 - Santa

Post autor: Brick Bob »

nori pisze: I dodatkowa uwaga: Skąd wytrzasnąłeś swój nick? Nazwa LEGO jest nazwą zastrzeżoną i TLG wystosowało prośbę o NIE STOSOWANIE tej nazwy w nazwach for, blogów itp, dotyczy to też adresów czy nicków itp. W ogóle nie powinieneś zostać dopuszczony na forum pod takim nickiem - dobra rada - zmień go od razu!
Jakbym miał nawet i zmienić mój nick, to jak to zrobić?
Emotikony są jak dobry narkotyk - niepozorne, ładne i mocno uzależniające ;D
Awatar użytkownika
Brick Bob
Posty: 63
Rejestracja: 20 lis 2016 23:09
Rok urodzenia: 2002
Kontakt:

Re: 40206 - Santa

Post autor: Brick Bob »

SERVATOR pisze:Masz 14 lat. Nie zrażaj się a już na pewno nie obrażaj. ;)
Ja się nie obrażam ;-)

A co do mojego wieku, czy to o czymś znaczy?
Co miałeś na myśli?
Czy mój wiek nie pozwala mi budować genialne MOCi?
Emotikony są jak dobry narkotyk - niepozorne, ładne i mocno uzależniające ;D
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 40206 - Santa

Post autor: SERVATOR »

Chodzi mi o to, że niejeden 14 latek pewnie mógłby Ci pozazdrościć swobody wypowiedzi i innych umiejętności. Nie zrażaj się, korzystaj z porad i publikuj dalej.
Awatar użytkownika
Brick Bob
Posty: 63
Rejestracja: 20 lis 2016 23:09
Rok urodzenia: 2002
Kontakt:

Re: 40206 - Santa

Post autor: Brick Bob »

SERVATOR pisze:Chodzi mi o to, że niejeden 14 latek pewnie mógłby Ci pozazdrościć swobody wypowiedzi i innych umiejętności. Nie zrażaj się, korzystaj z porad i publikuj dalej.
Wielkie dzięki, dodajesz mi siły do działania!
Raczej stwierdzam, że język polski nigdy nie był moją dobrą stroną. Ale na pewno nie przestanę fascynować się LEGO i wydawać na nie pieniądze, więc czekajcie na coraz więcej MOC-y! :-)

Jeszcze raz dzięki!
Emotikony są jak dobry narkotyk - niepozorne, ładne i mocno uzależniające ;D
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 40206 - Santa

Post autor: nori »

Lego Bob, to są porady. Przeczytaj, zastanów się, zastosuj co dasz radę. Jak masz ochotę, napisz recenzję i podeślij mi ją na PW, chętnie Ci pomogę i podpowiem co poprawić. Nie od razu Kraków zbudowano, a wyraźnie widać znaczny skok jakościowy między pierwszą a drugą recenzją, a dzieli je przecież dosłownie chwila! Pisz, trening czyni mistrza.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Brick Bob
Posty: 63
Rejestracja: 20 lis 2016 23:09
Rok urodzenia: 2002
Kontakt:

Re: 40206 - Santa

Post autor: Brick Bob »

Tak w zasadzie to podobno człowiek uczy się na błędach ;-)
Emotikony są jak dobry narkotyk - niepozorne, ładne i mocno uzależniające ;D
ODPOWIEDZ