75135: Obi-Wan's Jedi Interceptor

Moderator: nori

Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

75135: Obi-Wan's Jedi Interceptor

Post autor: wesyr »

Po raz kolejny staję w szranki z wyjadaczami. :) Mam nadzieję, że warsztat się polepszył.

Obrazek

Recenzja pochodzi z bloga legopo30.blogspot.com

Tak się złożyło, że ostatnio w moim odtwarzaczu wylądował Epizod III Gwiezdnych Wojen. Już w pierwszych minutach filmu mamy do czynienia z kosmiczną walką, w której Obi-Wan w swoim myśliwcu przechwytującym (jak to brzmi...) wraz z Anakinem stawiają czoła Sithom. Scena jest epicka, a występujące tam pojazdy kosmiczne wyglądają bajecznie. Jakże się ucieszyłem kiedy wpadłem do katowickiego Tesco, tylko zerknąć na półki z Lego, a mym oczom ukazał się zestaw Obi-Wan's Jedi Incerteptor. Zerknięcie zakończyło się wybecalowaniem 109 zł za przepiękny model.


Za wspomniana przed chwilą kwotę dostajemy do ręki świetny model (na prawdę robi wrażenie) i dwa unikalne minifigi - Obi-Wan Kenobi i R4-P17.

Seria: Star Wars, Epizode III
Rok: 2016
Numer: 75135
Elementów: 215
Cena za jeden element: 0,51zł
Waga modelu: 192 g
Waga zestawu (pudełko z zawartością): 350 g
Model alternatywny: nie
Cena: 129,99 zł (na allegro od 106 zł, na BL od 95 zł)

Spis części:
- Bricklink
- Brickset

Pudełko i zawartość


Na awersie pudełka o wymiarach 26 x 19 x 6 centymetrów wiele się dzieje. Widać że projektanci bardzo chcieli zaakcentować waleczność Obi-Wan Kenobiego i jego "interceptora" i nawiązując do sceny filmowej umieścili zdjęcie modelu w trakcie bohaterskiej walki. W oddali widać wybuchy, wystrzały z laserów, niszczyciela Imperium a to wszystko na tle odległej planety. Na froncie pudełka zaprezentowano nam jakie minifigi znajdziemy w środku, a są to wspomniani przeze mnie wcześniej Obi-Wan Kenobi i R4-P17.

Na rewersie pudełka również sporo się dzieje. Centralne miejsce zajmuje inne ujęcie "interceptora" wraz z Obi-Wan Kenobim odbijającym wiązkę laserową swoim mieczem świetlnym. Ponadto zaprezentowano nam możliwości modelu, czyli strzelanie "laserem" (wystrzeliwanie jasnozielonych pocisków), ruchome skrzydła oraz otwieranie kabiny pilota.

Na jednym z dłuższych boków pudełka tradycyjnie zaprezentowano elementy zestawu w skali 1:1, w tym przypadku obu minifigów.

Obrazek



Obrazek


Obrazek


Pudełko w środku zapełnione jest mniej więcej w czterech piątych swojej objętości. Na zawartość składają się: instrukcja, arkusz z naklejkami oraz trzy woreczki z klockami.

Obrazek


Obrazek


Z ciekawych części namierzyłem jedną, czyli pokrywę kabiny pilota (występuje jeszcze w zestawie 75138, czyli "interceptorze" Anakina).

Obrazek



Zupełną nowością są minifigi - Obi ma dwie twarze (główka jest dwustronnie zadrukowana).

Obrazek



Obrazek



Obrazek


Zawartość poszczególnych woreczków

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Budowa i gotowy model


Instrukcja, która ma nas przeprowadzić przez proces budowy, ma wymiary 19,5 x 12,5 cm i liczy sobie 72 strony i jest zszywana metalowymi zszywkami. Poza przewodnikiem budowy znalazło się miejsce na spis elementów, reklamę aplikacji mobilnej Star Wars oraz na powtórzone z rewersu pudełka możliwości modelu.

Instrukcja tak niewielkiego modelu informuje nas przed kolejnym krokiem budowy z jakiego woreczka z częściami należy korzystać.

Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Konstrukcja nie należy do wymagających i sama budowa nie nastręcza problemów. Dla fanów GW każdy krok to radocha. To połączenie Dark Red z Light Blay. Mistrzostwo.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek




Podsumowanie


Model jest według mnie genialny. Doskonale oddaje piękno myśliwca z filmu. Estetyką bije nawet słynące z piękna modele Architecture. Połączenie Dar Red z Light Blay i czarnymi smaczkami jest prześliczne. Do tego bardzo ładne i dopasowane naklejki.

Dla każdego fana Star Wars pozycja z typu "must have".
Ostatnio zmieniony 22 lut 2016 20:57 przez wesyr, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4559
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 75135: Obi-Wan's Jedi Interceptor

Post autor: Sirius »

Mam żółtą wersję i raczej nie skuszę się na kolejną, chociaż ta ma tą przewagę, że jest sporo elementów dark red. Odwzorowanie nie jest idealne, ale całkiem ok. Najbardziej kuje w oczy, że droid tak mocno wystaje. Może lepsze byłoby rozwiązanie z przyczepianiem samej główki.
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 75135: Obi-Wan's Jedi Interceptor

Post autor: marki »

Widzę że nie tylko ja używam membrany dachowej jako tło ;) Przez co zdjęcia są trochę za ciemne.
Też mi się podoba ten statek,szczególnie kabina.
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 75135: Obi-Wan's Jedi Interceptor

Post autor: wesyr »

To tło fotograficzne nie membrana dachowa. Fakt, struktura dość podobna.
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: 75135: Obi-Wan's Jedi Interceptor

Post autor: przem »

taki mały offtop, ale skoro już o technikaliach zdjęć mowa - jak ty to robisz że z dwóch parasolek masz tak ostre cienie na modelu ??
nie wiem czy czarne tło to dobry wybór - ciągniesz kontrast do oporu i tło może i nawet w miarę wygląda ale przy okazji czarne klocki są zmasakrowane.

nie łatwiej by ci było robić na jaśniejszym (niekoniecznie białym) tle ??
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 75135: Obi-Wan's Jedi Interceptor

Post autor: wesyr »

To nie kwestia kontrastu, tylko balansu bieli i iso. W photoshopie dodaję jedynie mapę gradientu zamiast mieszania w kontraście. A na czarne tło zdecydowałem się, bo gdzie nie oglądam fotek Lego to 99% z nich jest na białym i wszystko wygląda tak samo.

Zakupiłem białe tło fotograficzne i na nim też popróbuje. Tym bardziej, że chcę się pobawić w speed building, a na czarnym tle wygląda to niestety beznadziejnie.
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: 75135: Obi-Wan's Jedi Interceptor

Post autor: przem »

gradient map niszczy ci zdjęcia, iso i wb nie mają w tym przypadku nic do rzeczy (tzn fajnie żeby iso było możliwie najniższe).
co do tła - większość robi na jasnych bo to po prostu lepiej wychodzi, a generalnie lepiej jest mieć dobry materiał bez udziwnień niż oryginalny ale za to słaby.
jeśli nie chcesz białego to najmniej problematyczne będą różne odcienie szarości i ew. niebieski. inne kolory będą wymagały większej uwagi przy obróbce.
nie wiem co już kupiłeś ale jeśli to jest polipropylen to zadbaj żeby z tyłu nie było okien - bo te tła są lekko transparentne. najlepsze są kartonowe.
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 75135: Obi-Wan's Jedi Interceptor

Post autor: wesyr »

przem pisze:co do tła - większość robi na jasnych bo to po prostu lepiej wychodzi, a generalnie lepiej jest mieć dobry materiał bez udziwnień niż oryginalny ale za to słaby.

nie wiem co już kupiłeś ale jeśli to jest polipropylen to zadbaj żeby z tyłu nie było okien - bo te tła są lekko transparentne. najlepsze są kartonowe.
Dlatego nadal szukam i kombinuję.
Białe tło jest poli, ale i tak zazwyczaj działam w nocy, więc okna nie będą przeszkadzać. Zamówiłem też kartonowe tło - powinno być do końca tygodnia więc w weekend poeksperymentuję.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 75135: Obi-Wan's Jedi Interceptor

Post autor: dzidek1983 »

Mi się zawsze wydawało, że czarne tło wymaga więcej światła bo nie odbija go tak jak białe, przez co klocki na czarnym tle więcej błyszczą, bo ludzie za bardzo doświetlają.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 75135: Obi-Wan's Jedi Interceptor

Post autor: Silverbrick »

wesyr pisze:Dla każdego fana Star Wars pozycja z typu "must have".
Nici z must have, jak się kasy nie ma. :P
Pamiętam czasy, gdy R4 był unikatem. Fajnie, że zrobili mu reedycje.
ODPOWIEDZ