Poranny trening

LL
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 345
Rejestracja: 27 sie 2013 17:29
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Poranny trening

Post autor: LL »

Ot takie coś, bez żadnego planu czy schematu. Sam nie wiedziałem co będę budował, kiedy usiadłem przy moich szufladkach wypełnionych (niestety nie po brzegi) Lego. Po prostu wziąłem klocki i zacząłem sklecać. I wyszło takie coś.

Obrazek
Training in the morning by 'LL', on Flickr

Brickshelf

Dziękuję za uwagę i zapraszam do wyrażania swych opinii.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2013 16:46 przez LL, łącznie zmieniany 1 raz.
Smigol
Posty: 535
Rejestracja: 05 sie 2013 06:55
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Ziemia

Re: Poranny trening

Post autor: Smigol »

Chciałbym ot tak, stworzyć sobie takie, piękne coś :). Od ran próbuje złożyć sobie jakiś sensowny budynek i jestem na etapie podmurówki.
Świetnie z daleka prezentuje się drzewo.
Zresztą całość jest genialna.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Poranny trening

Post autor: Jerac »

Pierwszy raz widzę budynek pomalowany w barwy maskujące, ale wygląda całkiem nieźle. Wyjaśnij dlaczego właściwie jest w takie ciapki? :D

Bardzo fajny patent na wodę. Nie jestem pewien czy dobór poszczególnych szybek jest właściwy, może jednak skusiłbym się na jaśniejsze, ale z pewnością jest to coś nowego i wartego rozwijania.

I nie narzekaj na stopień wypełnienia szufladek, bo ja na przykład bez zakupów nie złożyłbym z tego co mam nawet 30% tego :)
Szarnywirk
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5520
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Poranny trening

Post autor: zgrredek »

Chętnie zobaczyłbym jakieś zdjęcia szczegółów, żeby wiedzieć co z czego jest zbudowane.
Górna część jest rewelacyjna.
Część poniżej balustrady mniej mi się podoba; wygląda jak wojskowy kamuflaż. Może zamiast dużych plam lepsze byłyby mniejsze i przenikające się, bez wyraźnych granic?
Bardzo fajny pomysł na wodę, ale o ile spadająca woda dobrze wygląda z robiona z tych dużych elementów, to już ta "spadnięta" powinna być z jakichś drobnych elementów.
No i plus za wodę nie niebieską.
LL
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 345
Rejestracja: 27 sie 2013 17:29
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Poranny trening

Post autor: LL »

Smigol pisze:Chciałbym ot tak, stworzyć sobie takie, piękne coś :). Od ran próbuje złożyć sobie jakiś sensowny budynek i jestem na etapie podmurówki.
Za mało się zatem starasz :).
Jerac pisze:Pierwszy raz widzę budynek pomalowany w barwy maskujące, ale wygląda całkiem nieźle. Wyjaśnij dlaczego właściwie jest w takie ciapki? :D
Przeglądając odmęty Internetu natknąłem się kiedyś na zdjęcia japońskich zamków, które dół, czyli murowaną część miały kolorową. Tutaj jest przykład, choć nie tak kolorowy jak u mnie.
Jerac pisze:Bardzo fajny patent na wodę. Nie jestem pewien czy dobór poszczególnych szybek jest właściwy, może jednak skusiłbym się na jaśniejsze, ale z pewnością jest to coś nowego i wartego rozwijania.
Ja jestem pewny, że dobór szybek nie jest właściwy, niestety nie jestem wyposażony w odpowiednią ilość odpowiednich szybek. A jaśniejszych to nie mam prawie w ogóle. Mimo wszystko dziękuję bardzo :).
Jerac pisze:I nie narzekaj na stopień wypełnienia szufladek, bo ja na przykład bez zakupów nie złożyłbym z tego co mam nawet 30% tego :)
I to nas różni, Ty masz na Lego kasę, bo zarabiasz, a ja mam na Lego tylko tyle co se uzbieram, a jest tego niewiele :).
zgrredek pisze:Chętnie zobaczyłbym jakieś zdjęcia szczegółów, żeby wiedzieć co z czego jest zbudowane.
Wrzuciłem jakieś zdjęcia na Brickshelfa, ale trzeba poczekać na publikacje. No i są to zdjęcia raczej ogólnikowe, dam deeplinki:
1, 2, 3, 4
zgrredek pisze:Może zamiast dużych plam lepsze byłyby mniejsze i przenikające się, bez wyraźnych granic?
To z pewnością jest dobra alternatywa. Spróbuję tego.
zgrredek pisze:Bardzo fajny pomysł na wodę, ale o ile spadająca woda dobrze wygląda z robiona z tych dużych elementów, to już ta "spadnięta" powinna być z jakichś drobnych elementów.
No i plus za wodę nie niebieską.
Niestety to są moje jedyne klocki w tym kolorze :). A niebieskiej wody proszę się nie czepiać, ona jest moja ulubiona :D.


Dziękuję za komentarze!
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Poranny trening

Post autor: Jerac »

I to nas różni, Ty masz na Lego kasę, bo zarabiasz, a ja mam na Lego tylko tyle co se uzbieram, a jest tego niewiele :).
Nie przejmuj się - w momencie kiedy zaczniesz zarabiać odkryjesz nagle że na Lego możesz odłożyć tyle samo co do tej pory, bo nagle pojawiają się też inne wydatki. A najgorsze Święta... ponoć dorosłość zaczyna się wtedy kiedy przenosisz Święta do działu "wydatki" :)
Szarnywirk
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5520
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Poranny trening

Post autor: zgrredek »

Dzięki za deeplinki. Widać teraz, że budując w prosty, a nawet banalny sposób, uzyskałeś niebanalny wygląd.
Jedno co jeszcze dostrzegłem, to dno rzeki powinno być w kolorze innym niż zielony.
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Poranny trening

Post autor: crises »

Patent z szybkową wodą jest świetny. Szczególnie "wodospad" jest wart uwagi. Podoba mi się balustrada i dach budynku. Japońska architektura przez swoją egzotyczność jest bardzo ciekawym tematem, a Tobie udało się odwzorować charakterystyczne elementy.
Smigol
Posty: 535
Rejestracja: 05 sie 2013 06:55
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Ziemia

Re: Poranny trening

Post autor: Smigol »

LL pisze:Za mało się zatem starasz :).
Albo po prostu jestem słaby w te klocki ;)
Po oglądnięciu szczegółów muszę przyznać, że nawet się nie spodziewałem, że dach jest zrobiony w tak prosty sposób.
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Poranny trening

Post autor: Havoc »

crises pisze:Szczególnie "wodospad" jest wart uwagi.
Tak. Wodospad to pierwsze co wpadło mi w oko. Super pomysł.
ODPOWIEDZ