Winter In Gotham MOC

Awatar użytkownika
Combo
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2021 09:29
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Winter In Gotham MOC

Post autor: Combo »

Cześć!
Po stworzeniu kilku mniejszych MOCy (kaczka Pingwina, radiowóz, napis ZOO), w końcu przyszedł czas na sklejenie tego do kupy!
Pomysł ten narodził się z dwa miesiące temu podczas oglądania Batmanów Burtona i nieszczęsnego "Batman i Robin". Największym wyzwaniem były: napis ZOO i... radiowóz!
Finalnie udało mi się to skleić. Co do zdjęć - odpaliłem Photoshopa plus wziąłem sobie do serca Wasze pomocne komentarze i powoli walczę z tematem :D
Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zapraszam o tu! https://www.instagram.com/combricks/" target="_blank
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Winter In Gotham MOC

Post autor: Jaskier »

Najlepsza jest kaczka i napis zoo (z czego jest zrobione "Z"?).
Fajnie też wygląda ulica rozsadzona lodowym promieniem Mr. Freeze'a oraz policjanci skuleni za radiowozem. Całość jest bardzo dynamiczna, historia tu zawarta jest jasna, scenka wygląda jak kadr z komiksu.

To teraz kilka rzeczy, które można by moim zdaniem poprawić.
Bardzo jest szaro-szaro w tej pracy (poza żółtą kaczką, z którą na głównym zdjęciu zlewa się peleryna Robina). Postacie będące w powietrzu na głównym zdjęciu zlewają się z tłem
W radiowozie dach jest do wymiany. Wydaje mi się też, że tylne słupki są za grube i można by się też pozbyć studów z maski. To bym zrobił w pierwszej kolejności, ale jak kiedyś robiłem podobne autko, to mi Thietmaier po pokazaniu WIPów napisał, żebym sobie dał spokój, więc niekoniecznie mam rację. :P

Generalnie, widać postępy, np. względem tego MOCa z Adventurers.
Dobra robota. ;)
Awatar użytkownika
Combo
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2021 09:29
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Winter In Gotham MOC

Post autor: Combo »

"Z" to 3L bar i dłonie minifiga :)
Całość miała być bardziej prezentacją wszystkich mniejszych MOCy - stąd właśnie jednolita paleta, żeby nie gubić radiowozu czy kaczki, niemniej teraz uważam, że mogłem zrobić bardziej "zatoczkę"/wjazd do ZOO i trochę asfaltu dodać.
Ten radiowóz to był chyba szczyt konstrukcyjny :D Chciałem żeby był na tyle prosty, aby nie przytłaczał całości, a jednocześnie miał rozpoznawalną bryłę i pasował skalą do reszty. Tutaj już to zostawię, bo u mnie MOC-e nie wytrzymują dłużej niż 2 tyg, więc zaraz biorę się za kolejną dioramę z shogunami, ninja i Blade Runnerem :D
Zapraszam o tu! https://www.instagram.com/combricks/" target="_blank
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Winter In Gotham MOC

Post autor: Insomnia »

Rozkręcasz się. Dużo się dzieje and I like it
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
Combo
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2021 09:29
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Winter In Gotham MOC

Post autor: Combo »

Dzięki! Staram się ciągle robić coś lepszego. Różnego rodzaju ruch w MOCach mnie najbardziej jara, bo wiele jest dość "statycznych".
Zapraszam o tu! https://www.instagram.com/combricks/" target="_blank
ODPOWIEDZ