"Niedzielna przejażdżka" - 1920+ Collab Project

MrBambino
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2019 11:27
Rok urodzenia: 1989

"Niedzielna przejażdżka" - 1920+ Collab Project

Post autor: MrBambino »

Cześć,

Przestawiam wam mój skromny wkład do Collabu w uniwersum 1920+. Wzorowałem się na grafice zatytułowanej "Niedzielna przejażdżka".
Projekt postawił przede mną szereg wyzwań, które mam nadzieję udało mi się pokonać. Plus obnażyło spore braki w asortymencie i zmianę polityki zakupowej na BL ;)
Ja z finalnego efektu jestem zadowolony, nie jest idealny ale praktycznie w każdym aspekcie był to mój debiut :D

Efekty zobaczcie sami ;)
Obrazek
Grafika na której się wzorowałem

ObrazekOld man by Pawel Laskowski, on Flickr

ObrazekMain by Pawel Laskowski, on Flickr

ObrazekModels by Pawel Laskowski, on Flickr

ObrazekGerman officer by Pawel Laskowski, on Flickr

ObrazekGerman Officer II by Pawel Laskowski, on Flickr

Chciałem jeszcze podziękować wszystkim uczestnikom, a w szczególności Jaskrowi, który wciągnął mnie w ten projekt. Liczę, że niedługo znowu pojawi się okazja wspólnie coś stworzyć :)
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: "Niedzielna przejażdżka" - 1920+ Collab Project

Post autor: Mateusz92 »

Podoba mi się. Bardzo fajnie wyglądają te wszystkie dinksy i wihajstry przy nogach. Figurka pilota też znakomicie dobrana.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: "Niedzielna przejażdżka" - 1920+ Collab Project

Post autor: jetboy »

Pierwsze co się rzuca w oczy to że brakuje kozy :) Całkiem udany build, ścieżka przypomina faktycznie ścieżki z górskich wędrówek, podejście do maszyny dość swobodne, widać inspiracje, ale też braki w klockach. W DBG, albo jeszcze lepiej w czarnym prezentował by się lepiej. Ludziki świetne! Spacerowicz wygląda jak Mateusz :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: "Niedzielna przejażdżka" - 1920+ Collab Project

Post autor: Kris Kelvin »

Nie jest źle, ale podstawka jest jednak zbyt pstrokata przez co trzeba bardzo wytężać wzrok, żeby wszystko dobrze ogarnąć. A może to kwestia tego, że jestem stary?
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: "Niedzielna przejażdżka" - 1920+ Collab Project

Post autor: jetboy »

Kris Kelvin pisze:Nie jest źle, ale podstawka jest jednak zbyt pstrokata przez co trzeba bardzo wytężać wzrok, żeby wszystko dobrze ogarnąć. A może to kwestia tego, że jestem stary?
Jesteś, ale to nie dlatego. Po prostu jest zbyt pstrokate podłoże i sam mech. Dlatego trudno od razu się zorientować które fragmenty są podłożem a które robotem. Gdyby robot był czarny/DBG, a w podłożu nie używać kolorów używanych w robocie było by czytelniej.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2021 13:30 przez jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
MrBambino
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2019 11:27
Rok urodzenia: 1989

Re: "Niedzielna przejażdżka" - 1920+ Collab Project

Post autor: MrBambino »

Znaczy się, że kamuflaż pierwsza klasa skoro zlewa się z otoczeniem :D A na poważnie to wychodzą po prostu braki w zaopatrzeniu. Następne będą lepsze :D
Awatar użytkownika
Pablo Brickasso
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 414
Rejestracja: 26 lut 2017 02:42
Rok urodzenia: 2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Niedzielna przejażdżka" - 1920+ Collab Project

Post autor: Pablo Brickasso »

Mech świetny. Jednak podstawka wyglądałaby o wiele lepiej bez: med nougat, dk tan, tan, dk orange, reddish brown i dk brown. Zostawiłbym tylko olive+lbg+dbg. IMHO w tym przypadku 3 kolory w podstawce to max ;)
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: "Niedzielna przejażdżka" - 1920+ Collab Project

Post autor: Jellyeater »

co trzeba bardzo wytężać wzrok, żeby wszystko dobrze ogarnąć. A może to kwestia tego, że jestem stary?
Też już jestem stary. A tak serio, problemem jest dodatkowo ostrość, która jest niedostateczna i pół makiety jest poza głębią ostrości.

Ale maszyna zgrabna.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: "Niedzielna przejażdżka" - 1920+ Collab Project

Post autor: Sirius »

Maszyna bardzo fajna i zgrabna. Super, że mimo lekkiej konstrukcji dobrze się trzyma i można ją upozować. Zgadzam się z przedmówcami, że teren można by trochę wygładzić. Na obrazach Różalskiego kolory są raczej stonowane i nie ma zbyt dużych kontrastów, a tu wyszło trochę za jaskrawo, jeśli porównać z pierwowzorem.
Awatar użytkownika
ctr_bricks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 299
Rejestracja: 07 lis 2018 12:09
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: "Niedzielna przejażdżka" - 1920+ Collab Project

Post autor: ctr_bricks »

Super mech, jedynie nie jestem przekonany, do tych brązowych elementów, ale to pewnie kwestia dostępności elementów. Teren bardzo dobrze wymodelowany, niestety wydaje mi się, że praca sporo traci na odbiorze ze względu na duża ilość kolorów w podstawce, trochę się zlewa :) Jest potencjał na przyszłość, liczę na kolejny collab :)
____________________________________________
MOCs: FlickrInstaReddit
ODPOWIEDZ