PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

Post autor: romkoo »

Przedstawiam mój wkład we wspólny projekt z uniwersum 1920+ Jakuba Różalskiego, znany też pod hasłem LegoHarvest1920.
Przy PZM 9 "Mocny" wzorowałem się na wielu grafikach, zarówno z gry jak i z prac autora, ciężko było wybrać te idealne proporcje, na jednych zdjęciach mech był bardziej okrągły, na innych wyższy lub dłuższy i w sumie wyszła taka "konserwa" :).
Pierwsze podejście miałem w kolorze Dark Green ale wycena elementów na BLu szybko zweryfikowała moje plany :)
Pierwszy raz budowałem w tych kolorach podłoże i musze przyznać, że ta kolorystyka bardzo przypadła mi do gustu.
Brzózki powstały na szybko w ostatni wieczór bo drzewo nie chciało wyglądać jak dąb i cały czas przypominało baobab.

Dziękuję uczestnikom collabu za wszelkie podpowiedzi i rady w trakcie budowania, pierwszy raz mierzyłem się z mechem i było to dla mnie nie lada wyzwanie, zwłaszcza broń.
Poniżej zdjęcie prowadzące do galerii.

ObrazekPZM 9 "Mocny" by M, on Flickr
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

Post autor: Jaskier »

Mech jest zgodnie z nazwą mocarny. :D
Fajnie, że zdecowałeś się wyjść poza swoją strefę komfortu i wziąć udział w projekcie, który wymagał zbudowania czegoś, z czym nie miałeś wcześniej doświadczenia.

Są łany pszenicy, są brzózki, jest uciekający drób i kapliczka - polskość zachowana.
Fajnie wygląda dark orange na ścieżce, jakoś się uczepiłem dark tan i nie pomyślałbym nawet o użyciu takiego koloru, ale widzę, że dobrze się komponuje, zwłaszcza z olive green trawy.

Po WIPach się zastanawiałem, czy jeden kolor na roślinność nie będzie zbyt jednolity, ale koniec końców nie wygląda to źle, olive green to bardzo wdzięczny kolor.
Za to wciąż uważam, że kapliczce przydałby się jakiś fikuśny kolor - albo tynku, albo daszku.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7021
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

Post autor: Thietmaier »

Świetne! Jak czytałem, że robicie ten collab i wrzucaliście zdjęcia tych wielkich puch, zastanawiałem się jak one wyjdą z klocków, miałem obawy że będą to niekształtne kloce, ale dałeś radę i mech jest świetny.

Pięknie wymodelowany teren, dobór barw a zarazem przedstawienie jedynie kawałka pola świetnie tu pasuje i bardzo ładnie koresponduje z grafikami twórcy uniwersum. Kolejny świetny element collabu.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

Post autor: crises »

Thietmaier pisze:Świetne! Jak czytałem, że robicie ten collab i wrzucaliście zdjęcia tych wielkich puch, zastanawiałem się jak one wyjdą z klocków, miałem obawy że będą to niekształtne kloce, ale dałeś radę i mech jest świetny.
Miałem podobne odczucia. Ten mech (mam na myśli oryginalny projekt) to przecież sześcian na nogach, ale dziki zaokrąglonym krawędziom i widocznym studom nie jest nudną bryłą. Trochę mi nie pasuje kask kierowcy, ale za to koszulę ma w sam raz.
Fajnie by było porobić zdjęcia modeli z niższej perspektywy, tak jak są pokazane na obrazach.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

Post autor: jetboy »

Świetne! Znakomicie oddaje moje wyobrażenie o tym universum.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

Post autor: Insomnia »

Świetnie rozpoczęliście ten collab. Obie prace bardzo do siebie pasują. Świetny teren, kolory, świetny mech. Niby taka wielka pucha a wyszedł Ci bardzo fajnie.
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

Post autor: romkoo »

Jaskier pisze:Mech jest zgodnie z nazwą mocarny. :D
Fajnie, że zdecowałeś się wyjść poza swoją strefę komfortu i wziąć udział w projekcie, który wymagał zbudowania czegoś, z czym nie miałeś wcześniej doświadczenia.

Są łany pszenicy, są brzózki, jest uciekający drób i kapliczka - polskość zachowana.
Fajnie wygląda dark orange na ścieżce, jakoś się uczepiłem dark tan i nie pomyślałbym nawet o użyciu takiego koloru, ale widzę, że dobrze się komponuje, zwłaszcza z olive green trawy.

Po WIPach się zastanawiałem, czy jeden kolor na roślinność nie będzie zbyt jednolity, ale koniec końców nie wygląda to źle, olive green to bardzo wdzięczny kolor.
Za to wciąż uważam, że kapliczce przydałby się jakiś fikuśny kolor - albo tynku, albo daszku.
Dzięki, udało się :) z tych kolorów jestem bardzo zadowolony. Roslinność w tym jednym kolorze wygląda o wiele lepiej na żywo.
Kapliczka - myślałem czy by jej nie przerobić na białą...
Thietmaier pisze:Świetne! Jak czytałem, że robicie ten collab i wrzucaliście zdjęcia tych wielkich puch, zastanawiałem się jak one wyjdą z klocków, miałem obawy że będą to niekształtne kloce, ale dałeś radę i mech jest świetny.

Pięknie wymodelowany teren, dobór barw a zarazem przedstawienie jedynie kawałka pola świetnie tu pasuje i bardzo ładnie koresponduje z grafikami twórcy uniwersum. Kolejny świetny element collabu.
Dzięki :) To było wyzwanie aby nie wyszła z tego taka blaszana kupka.
crises pisze:
Thietmaier pisze:Świetne! Jak czytałem, że robicie ten collab i wrzucaliście zdjęcia tych wielkich puch, zastanawiałem się jak one wyjdą z klocków, miałem obawy że będą to niekształtne kloce, ale dałeś radę i mech jest świetny.
Miałem podobne odczucia. Ten mech (mam na myśli oryginalny projekt) to przecież sześcian na nogach, ale dziki zaokrąglonym krawędziom i widocznym studom nie jest nudną bryłą. Trochę mi nie pasuje kask kierowcy, ale za to koszulę ma w sam raz.
Fajnie by było porobić zdjęcia modeli z niższej perspektywy, tak jak są pokazane na obrazach.
Dzięki, ten kask to jedyne co wygrzebałem z zasobów moich - z serii Indiana Jones. Kapelusze u pozostałych żołdaków pasują lepiej.
jetboy pisze:Świetne! Znakomicie oddaje moje wyobrażenie o tym universum.
Dzięki.
Insomnia pisze:Świetnie rozpoczęliście ten collab. Obie prace bardzo do siebie pasują. Świetny teren, kolory, świetny mech. Niby taka wielka pucha a wyszedł Ci bardzo fajnie.
Dzięki.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

Post autor: Kris Kelvin »

Bardzo dobre. Takie solidne 7/10. Dodatkowy punkt za brak młyna czyli razem 8.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

Post autor: lechkulina »

romkoo fajnie wyszło, szczególnie brzozy i mech mi się podobają - ten ostatni miał być dużą konserwą i jest, a dzięki ciekawej teksturze pancerza nie jest nudny czy monotonny. Kurcze obie prace bardzo do siebie pasują, aż chciało by się zobaczyć na jednym zdjęciu wszystkie razem :)

Pozdrawiam

lech
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

Post autor: glaz_pimpur »

Bardzo fajne to bydlę, aż rozsadza tą scenkę. Podobają mi się nogi, nie są za grube. Za to uciekające kury są zbyt statyczne;) No i hełm trzeba koniecznie wymienić na pilotkę.
Duplo Users Poland Assosiation
ODPOWIEDZ