PZM-7 "Śmiały" - 1920+ Collab Project

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7105
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

PZM-7 "Śmiały" - 1920+ Collab Project

Post autor: Jaskier »

Hej, jakiś czas temu pojawił się na forum temat współpracy nad projektem inspirowanym pracami Jakuba Różalskiego, polskiego artysty, grafika.
Na jego obrazach malownicze, sielankowe plenery polskiej wsi stanowią tło dla starć potężnych mechów i maszyn wojennych utrzymanych w stylistyce dieselpunku.

Po kilku miesiącach pracy przedstawiam w końcu jej efekt: makieta przedstawiająca przemarsz wojska przez wioskę.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Więcej zdjęć na Flickr.

Planowanie pracy zaczęło się od tego obrazu.

Obrazek

Jest tu jednak trochę nudno, dlatego pomyślałem o dodaniu kapliczki, jakiegoś zagajnika brzozowego, potem mi się zamarzyła rzeczka, a więc i mostek. I może jakiś budynek, a jak budynek nad rzeczką, to oczywiście młyn wodny.
I tak to jakoś się rozrosło w mojej głowie i później również w wersji klockowej. No i z początkowych 4BP wyszło w sumie około 6BP.

Przez tydzień walczyłem z mechem, którego na makiecie inspirowanej twórczością Jakuba Różalskiego nie mogło zabraknąć.
Ostatecznie powstał taki oto PZM-7 "Śmiały". Musiałem sobie samodzielnie dobrać rozmiar, ponieważ ten zmieniał się pomiędzy poszczególnymi obrazami. Głównym źródłem, z którego bezpośrednio czerpałem przy projektowaniu mecha był TEN model 3D, który znalazłem w sieci. Autor przygotował mnóstwo zbliżeń, najróżniejsze ujęcia, a nawet krótką animację z poruszającym się mechem.

Obrazek Obrazek

Zapraszam do komentowania, a kolejne prace w ramach tego collabu już niebawem. ;)
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PZM-7 "Śmiały" - 1920+ Collab Project

Post autor: lechkulina »

Jaskier jest super :) Udało ci się upchać masę detali i z każdym kolejnym przyjrzeniem się znajduje się coraz więcej. Szczególnie podoba mi się roślinność i ukształtowanie terenu jak również przejścia pomiędzy gołą ziemią, a trawą. To, że ten mostek jest pod kątem też robi robotę. Budynek też jest fajny. Czy dobrze widzę, że do zrobienia koła wodnego w młynie użyłeś kół od wozu? Ciekaw jestem jak je połączyłeś bo widzę jakieś clipy idące środkiem :)

Pierwsza praca w tym collabie a już jest z przytupem!

Pozdrawiam

lech
Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: PZM-7 "Śmiały" - 1920+ Collab Project

Post autor: staz »

Bardzo fajna praca! Szczególnie podoba mi się kolorystyka rzeki i rozkład roślinności. Boki podstawy też świetnie obudowane. Może użyłbym trochę darktanowych tile żeby urozmaicić ścieżkę ale to takie szukanie dziury w całym. Całość fajnie skomponowana - nie mogę się doczekać reszty collabu!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: PZM-7 "Śmiały" - 1920+ Collab Project

Post autor: Jellyeater »

7/10 i ieden za kapliczkę. Razem 8/10. Piękne i idealnie oddaje klimat prac Różyńskiego.

Cobi by się mogło zainteresować. ;-D
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7105
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: PZM-7 "Śmiały" - 1920+ Collab Project

Post autor: Jaskier »

@lechkulina
Na TYM zdjęciu widać, jak jest zrobione koło wodne - użyłem TYCH dwóch sześciokątnych elementów, które nawleczone są na długą ośkę, pomiędzy nimi na tej samej oście są koła od wozu i najcieńsza technicowa "zatyczka". Kół od wozu użyłem wyłącznie dla jakiejś ciekawej faktury, całość trzyma się na tych sześciokątnych elementach.
Dzięki za komentarz. ;)

@staz
Tak, z perspektywy czasu widzę, że konieczne są tile'e, żeby nadać drodze/ziemi jakąś ciekawszą fakturę. Następnym razem się poprawię.

@Jellyeater
*Różalskiego
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: PZM-7 "Śmiały" - 1920+ Collab Project

Post autor: glaz_pimpur »

Żelek pewnie pisał z jakiego tabletu z autkorektą. Mi cały czas zmienia na Różańskiego.

I tak jak pisałem na disco: Mech jest super, podkładka jest super. I nawet młyn jest hiper-super. Tylko jak mówiła Karwowska: nie konweniuje
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2418
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: PZM-7 "Śmiały" - 1920+ Collab Project

Post autor: Mateusz92 »

Teren wymodelowany znakomicie, ale do tego nas już przyzwyczaiłeś. Czuć tą swojskość w kapliczce, zbożu i bocianie oczywiście. Wisienką na torcie oczywiście jest mech. Co do budynku to w sumie jak zostało zwrócone to może rzeczywiście jest bardziej niemiecki niż polski, może, nie wiem. Podsumowując: koks koks koks!
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 391
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PZM-7 "Śmiały" - 1920+ Collab Project

Post autor: romkoo »

I co tu napisać. Tyle już było powiedziane. Zgadzam się, jedna z najlepszych Twoich prac, wszystko wypieszczone i dopracowane :) wysoko zawiesiłeś poprzeczkę :)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: PZM-7 "Śmiały" - 1920+ Collab Project

Post autor: jetboy »

Moim zdaniem bez budynku było by lepiej. Przez ten młyn sam mech trochę ginie. Owszem budynek sam w sobie mi się podoba, ale tu po prostu nie pasuje. Wywalił bym młyn i przestawił mocha bliżej środka. Mimo to moc jest bardzo przyzwoity, ale nic ponadto. Gdybyś pozostał bardziej wierny oryginałowi - trafił byś w 10kę.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2548
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PZM-7 "Śmiały" - 1920+ Collab Project

Post autor: Toltomeja »

Dałeś czadu! Fantastycznie oddany klimat futurystycznej polskiej wsi. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Ooo, logo też jest z klocków! Super :D
ODPOWIEDZ