Ferrari Testarossa

Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ferrari Testarossa

Post autor: barneius »

Testarossa jaka jest każdy widzi. Co tu więcej pisać... No może że składa się z 327 klocków i wieńczy moje prace nad klasykami Ferrari z lat 80tych w tej skali. W temacie z pewnością pozostanę, bo spodobało mi się takie szybkie budowanie modeli poniżej 400 kloca. Co prawda motoryzacją jakoś specjalnie się nie pasjonuję ale obok pięknego sportowego auta obojętnie nie przechodzę. Moje F40, 288 GTO i poniższa Testarossa pojawią się z pewnością na forum jeszcze raz - tym razem w komplecie kiedy zbuduje im odpowiednie miejsce do prezentacji. Tymczasem możecie być jednak spokojni - w najbliższym czasie czerwonymi samochodzikami nie będę już męczył :)

ObrazekFerrari Testarossa LEGO MOC by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari Testarossa LEGO MOC by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari Testarossa LEGO MOC by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari Testarossa LEGO MOC by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari Testarossa LEGO MOC by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari Testarossa LEGO MOC by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari Testarossa LEGO MOC by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari Testarossa LEGO MOC by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari Testarossa LEGO MOC by barneius, on Flickr
- barneius heavy machinery and vessels industries -
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Ferrari Testarossa

Post autor: jetboy »

Musisz dla nich zbudować garaż, albo lepiej tor wyścigowy :) Ten akurat nie jest moim faworytem, ale trzyma poziom serii.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ferrari Testarossa

Post autor: romkoo »

Wspaniałe. Podziwiam umiejętność oddania modelu w tak małej skali i z wykorzystaniem małej ilości klocków. Trzyma poziom i pobudza wspomnienia dzieciństwa i plakatów na ścianie. Cała kolekcja zasługuje na odpowiedni garaż. Kiedyś czytałem że w garażach przeznaczonych ferrari czy lambo leje się specjalnie poziomowane posadzki także musisz i o to zadbać ;)
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Ferrari Testarossa

Post autor: Mateusz92 »

I w końcu pojawiło się moje Ferrari (dla mnie Testarossa to pierwsza myśl na temat tej marki, może dlatego, że miałem w dzieciństwie takiego resoraka). Kolejny bardzo udany model, tył z tymi wedge plate'ami to mistrzostwo, przód też niczego sobie. Jedynie brakuję mi trochę tego, że tył powinien być szerszy, ale nie na tyle żeby przestać się zachwycać.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Ferrari Testarossa

Post autor: Jerac »

Cała trójka wraz z jakimś "displayem" powinna trafić do Ideas. Mają speed champions niby, ale to jest trochę inny poziom.

Poproszę instrukcję - do GTO też - i proszę nie marudź że chcę zapłacić. Należy się! :D
Szarnywirk
Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ferrari Testarossa

Post autor: barneius »

Serdecznie dziękuję za komplementy. Sympatycznie się czyta tak pozytywne komentarze. Widzę, że przewija się w nich konsekwentnie temat garażu / toru wyścigowego / display'a. Pełna zgoda - cała trójka zasługuje na odpowiednie miejsce do prezentacji. Mam już nawet w głowie koncepcję tego co chcę dla nich zbudować. Nie wiem czy będę wylewał specjalną posadzkę, bo preferuję raczej powierzchnie wykonane z kafli ale postaram się aby fugi były równiuteńkie ;)
Mateusz92 pisze:Jedynie brakuję mi trochę tego, że tył powinien być szerszy, ale nie na tyle żeby przestać się zachwycać.
Wprawne oko modelarza od razy wychwyciło pewien mankament, który dotyczy z resztą całej serii. One wszystkie są po prostu nieco za wąskie (już nie wspominając, że powinny być szersze z tyłu niż z przodu). Akurat w przypadku Testarossy problem jest najmniejszy - niemal pomijalny ale już takie F40 to w zasadzie powinno być przy swojej długości o jeden stud szersze. Problem tkwi w szybce, która determinuje szerokość na te 8 studów nie pozostawiając pola manewru. Zarazem skala jest na tyle niewielka, że skrócenie ich nawet o jeden stud zaburza z kolei profil - nie ma skąd tego studa odjąć, bo przedni i tylny zwis muszą trzymać proporcje w stosunku do siebie i jednocześnie do odległości między osiami. Taka to już specyfika tej "skali Speed Champions". Biorę jednak ten mankament na klatę, bo frajda z budowania w tym stylu jak się okazuje jest ogromna. Model powstaje w miarę szybko a zarazem wymaga sporego główkowania, bo powierzchni na upchanie tych wszystkich studów w każdym możliwym kierunku jest niewiele. No i wreszcie gotowe samochodziki sprawiają mnóstwo frajdy bo choć są niewielkie to jednak skala pozwala już na przyzwoite wymodelowanie.
Jerac pisze:Poproszę instrukcję - do GTO też
My pleasure - podeślę.
- barneius heavy machinery and vessels industries -
ODPOWIEDZ