Najazd Wikingów

Awatar użytkownika
Zapalski
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 200
Rejestracja: 07 cze 2020 20:01
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Najazd Wikingów

Post autor: Zapalski »

Hej !
Postanowiłem, że jako swój pierwszy post wrzucę makietę nad którą obecnie pracuję. Na początku roku oglądałem serial Vikingowie i wtedy naszła mnie pierwsza myśl, żeby zrobić MOCa w tych klimatach. Potem pojawiła się figurka wikinga w 20 serii Minifigures oraz makieta wioski wikingów zbudowana przez to szacowne grono a do tego wszystkie doszła premiera nowego Assasins Creeda i mój mózg przestał się hamować jeśli chodzi o ilość pomysłów na MOCe w tych klimatach.

Stanęło na zbudowaniu makiety przedstawiającej wybrzeże Anglii, na którym wylądowali wikingowie. Projekt zakłada budowę małego pasa wody, plaży, niewysokich skały, kościoła na wzgórzu i drogi z małym skrzyżowaniem. Na plaży chcę doprowadzić do konfrontacji przybyszów z Norwegii z lokalnymi oddziałami anglosaskich wojów.

Całość budowy podzieliłem na 3 etapy, które nagrywam i wrzucam na swój kanał na You Tube (link podam na koniec posta). W każdym filmie dokładnie opowiadam co zamierzam zbudować plus dodaję po kawałku historii głównego bohatera - Olafa Sigursona :) Pierwszy etap zakładał zbudowanie fundamentów i terenu. Na pewno będę to wszystko delikatnie poprawiał (zapewne dodam wiecej drobnicy) i musicie wziąć poprawkę na to, ze dojdą jeszcze drzewa, krzewy i inne roślinki. Tak to się prezentuje na ten moment:

Obrazek

Pierwszy raz używałem tej techniki budowy skał i musze przyznać, że jest przy tym sporo "zabawy"
Obrazek
Obrazek

Wejście z plaży na drogę obok kościoła

Obrazek

Kamienny krzyż, na którego pomysł wpadłem podczas oglądania Robin Hooda Ridley'a Scotta :)
Obrazek

Dodatkowo chciałbym Wam zaprezentować bohaterów moje makiety:

Dzielna ekipa Olafa Sigurdsona
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oraz nie mniej dzielni gospodarze napadanych ziem:
Obrazek

I tak jak obiecałem, link do filmu z budowy:
https://www.youtube.com/watch?v=Tm1XMxU3taA

Dajcie znać co sądzicie :)
_________________
Klocki, góry i czekolada to najlepsze, co nas na tym Świecie spotkało.

YouTube Instagram
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7067
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Najazd Wikingów

Post autor: Jaskier »

Mi się bardzo podoba. ;)
Zmierzasz we właściwym kierunku. ;)
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najazd Wikingów

Post autor: lechkulina »

Początek wygląda obiecująco, na pewno będę śledził temat i czekał na kolejnego WIPa :)

Pozdrawiam

lech
Awatar użytkownika
X-Rey
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2021 09:10
Rok urodzenia: 2006
Lokalizacja: Polska, Lębork, Pomorskie

Re: Najazd Wikingów

Post autor: X-Rey »

Zapowiada się ciekawie! Trzymam kciuki za pomyślny rozwój pracy.
| Klocki LEGO? Dobry pomysł! |
ODPOWIEDZ