Kosmiczna scenka [aktualizacja, 5.06.2020]

Klockowypasjonat
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2019 19:51
Rok urodzenia: 2004
Kontakt:

Kosmiczna scenka [aktualizacja, 5.06.2020]

Post autor: Klockowypasjonat »

Jakiś czas temu zasiadłem do tworzenia pierwszej w życiu sceny z Space. Jest to chyba najprostsza z możliwych scen przedstawiająca kosmonautę, który bada wyciek substancji. Za jakiś czas będę chciał przejść do poprawy wyglądu. Czy jest coś poza bokami, co należy zmienić w pierwszej kolejności?
20200414_144650_Easy-Resize.com.jpg
20200414_144701_Easy-Resize.com (1).jpg
20200414_144622_Easy-Resize.com.jpg
Znalazłem trochę czasu i rozpocząłem redesign. Zmieniło się dosłownie wszystko - większe pole, więcej figurek. W końcu wygląda to w miarę sensownie. Nie wiem, czy nowa wersja zostanie przeze mnie zbudowana, ponieważ mam całkiem spore braki. Na ostatnim zdjęciu dopisałem jakąś krótką historię sytuacji.
moon_2_Easy-Resize.com.jpg
moon_3.png
moon_4_Easy-Resize.com.jpg
moon_5.png
28 marca 2025 roku, 7 dzień załogowej misji kosmicznej. Trójka doświadczonych astronautów otrzymała informację o nagłym pęknięciu skał na niewielkiej planecie C-842, w skutek którego wystąpił wyciek nieznanej dotychczas substancji. Astronauci liczą, że materia umożliwi rozwój ekspansji kosmosu.
28 marca 2025 roku, 7 dzień załogowej misji kosmicznej. Trójka doświadczonych astronautów otrzymała informację o nagłym pęknięciu skał na niewielkiej planecie C-842, w skutek którego wystąpił wyciek nieznanej dotychczas substancji. Astronauci liczą, że materia umożliwi rozwój ekspansji kosmosu.
UPDATE: Rozpocząłem budowę modelu realnego i mocno go zmieniłem. Obudowa jest całkowicie inna, poprzednia była zbyt regularna. Chciałem zachować trochę pierwotnego kwadratowego charakteru podstawy. Przy okazji zmniejszyłem skałę i powiększyłem plamy wycieku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 cze 2020 12:28 przez Klockowypasjonat, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Księżycowa scenka

Post autor: jetboy »

Podstawka jest spoko. Fajnie jakby to było mniej kwadratowe, ale poza tym jest ok.
Pytanie tylko co to za wyciek? Czego z czego? Jakaś historię gdyby praca opowiadała była by ciekawsza.
Zdjęcia wydają się niedoświetlone. Ale fajnie że są na jednolitym tle.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Księżycowa scenka

Post autor: glaz_pimpur »

Księżyc jest zrobiony z sera, a ser jest żółty i ma dziury. I dlatego podstawka mi się nie podoba. Jakbyś napisał, że to jest planeta w odległej galaktyce, to co innego: wtedy podstawka byłaby spoko, chociaż troszkę kwadratowa;)
Duplo Users Poland Assosiation
Klockowypasjonat
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2019 19:51
Rok urodzenia: 2004
Kontakt:

Re: Księżycowa scenka

Post autor: Klockowypasjonat »

glaz_pimpur pisze:Księżyc jest zrobiony z sera, a ser jest żółty i ma dziury.
Akurat księżyc od razu skojarzył mi się z serią Space - stąd nazwa. Zawsze można ją zmienić;). Nad ograniczeniem "kwadratowości" podstawki niedługo zacznę pracować.
jetboy pisze:Jakaś historię gdyby praca opowiadała była by ciekawsza.
Zdjęcia wydają się niedoświetlone. Ale fajnie że są na jednolitym tle.
W sumie dodanie historii byłoby interesujące. Nowy fragment planety z bazą, jakiś statek. "Kwadratowość" będę próbował ograniczyć. Podczas zdjęć miałem widocznie wyłączone światło. Na przyszłość będę uważał. Ewentualnie pomyślę o ciemniejszym kolorze tła.
Galerie moich prac: INSTAGRAM, FLICKR
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Księżycowa scenka

Post autor: Jaskier »

Nie robimy double postu. Przekopiowałem drugą Twoją odpowiedź do pierwszego posta. ;)

Wydaje mi się, że już komentowałem tę pracę, chyba na fb.
Powtórzę się: solidny debiut. Koledzy już napisali, nas czym warto popracować - mniej kwadratowa podstawka i nieco lepsze światło podniosłyby tę pracę o kilka poziomów. ;)
Klockowypasjonat
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2019 19:51
Rok urodzenia: 2004
Kontakt:

Re: Księżycowa scenka

Post autor: Klockowypasjonat »

Już nie będę. Widziałem przekopiowanie i na początku lekko się zdziwiłem.

Tak, pracę komentowałeś, zaprosiłeś na forum, a ja dołączyłem. Nad ograniczeniem kwadratowej podstawki pracuje.
Galerie moich prac: INSTAGRAM, FLICKR
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Kosmiczna scenka [aktualizacja, 1.06.2020]

Post autor: Jaskier »

O, teraz podstawka wygląda super. :D

Załóż sobie konto gdzieś, wrzucaj tam zdjęcia i na forum tylko linkuj. Sporo osób siedzi na Flickr i co prawda ostatnio się tam pozmieniało trochę ale wciąż można korzystać. ;)
Klockowypasjonat
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2019 19:51
Rok urodzenia: 2004
Kontakt:

Re: Kosmiczna scenka [aktualizacja, 5.06.2020]

Post autor: Klockowypasjonat »

@Jaskier
Flickr założyłem przed chwilą. Próbuję wstawić nowe zdjęcia, tylko się nie wyświetlają.
Galerie moich prac: INSTAGRAM, FLICKR
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Kosmiczna scenka [aktualizacja, 5.06.2020]

Post autor: Thietmaier »

Musisz na Flickr użyć opcji skopiowania adresu BBcode i wstawić go do treści posta. Znajdziesz ją pod ikonką strzałeczki po prawej na dole zdjęcia.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ