80, Audi 80

Awatar użytkownika
DawKub1922
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2016 20:51
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Olszowa
Kontakt:

80, Audi 80

Post autor: DawKub1922 »

Mój model wzorowany był na wersji B4, bo kiedyś taką właśnie miałem. A spotkałem się już też z opinią, że to bardziej wersja B2. Mając pomysł na przednie światła oraz grill, to w efekcie miałem nie lada kłopot z przednim zderzakiem a nawet zamocowaniem przedniej osi. Pierwotnie przednie koła miały być "skręcone", a jak wyszło widać... Być może w kolejnych modelach uda mi się ten kłopot rozwiązać (bo planuję jeszcze dwie wersje). Te "przerysowane" koła zamontowałem specjalnie, ponieważ chciałem aby model nawiązywał do serii Speed Champions. Tradycyjnie w modelu musiałem zastosować szereg kompromisów, i niestety musiałem posiłkować się naklejkami, imitującymi m.in. słupki. Ponieważ wersja bez nich, mówiąc szczerze wyglądała bardzo średnio... Gołym okiem widać kilka podobieństw do modeli autorstwa Mateusza, choć starałem się aby było ich jak najmniej.

To chyba na tyle, zapraszam do oględzin oraz nieodłącznej konstruktywnej krytyki.

Obrazek Obrazek Obrazek

POZdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 sty 2020 20:44 przez DawKub1922, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 80, Audi 80

Post autor: Jellyeater »

Za duże koła. Jest albo za wysoki, albo za krótki.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 80, Audi 80

Post autor: Jaskier »

Nawet ja widzę, że coś jest nie tak z proporcjami. Za duże koła rzucają się w oczy już na miniaturce. W stosunku do karoserii szyba wydaje mi się za niska.
Naklejki jako słupki dużo dają na plus.
Awatar użytkownika
DawKub1922
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2016 20:51
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Olszowa
Kontakt:

Re: 80, Audi 80

Post autor: DawKub1922 »

Bo to są specjalne 20" felgi =P

A tak na poważnie to wybrałem takie koła, na jakich IMHO model wygląda najlepiej. Mimo, iż są mocno przerysowane.
Dzięki za odzew.
POZdrawiam
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: 80, Audi 80

Post autor: Mateusz92 »

Kurde to audi jest cholernie trudne do zbudowania i tak trochę mi gra, trochę nie. Patrząc na tył od razu wiem co to, z przodem mam trochę problem. Na pewno na plus jest niedociśnięty tile na masce (kąt w oryginale jest na tyle mały, że ciężko byłoby dobrać tutaj jakiegoś slopa), ten spoiler pod zderzakiem też fajny. Z przodu jakby udałoby się wysunąć grill o pół płytki to może by to coś poprawiło (piszę może, bo nie mam jakiegoś dobrego pomysłu, który by rzeczywiście pomógł). Poza tym wydaję się chyba za krótki (na pewno wpływają też na to duże felgi), może jakby szybę zrobić z tego dłuższego slopa.
Awatar użytkownika
DawKub1922
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2016 20:51
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Olszowa
Kontakt:

Re: 80, Audi 80

Post autor: DawKub1922 »

Mateusz92 pisze:Kurde to audi jest cholernie trudne do zbudowania i tak trochę mi gra, trochę nie. Patrząc na tył od razu wiem co to, z przodem mam trochę problem[...]


Źle wybrałem główne zdjęcie, miał być na nim jednak tył a nie przód samochodu =P
A na poważnie wiem, że nic mnie nie usprawiedliwia, że model wyszedł jak wyszedł. Starałem się ale ta skala/wielkość to kurde jakoś na wiele mi nie pozwala =) W efekcie mam model, na którego patrząc będzie chyba trzeba mrużyć oczy...

Dzięki za odzew.
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: 80, Audi 80

Post autor: Fuku »

Model jako po prostu autko wygląda bardzo fajnie, a jak chcesz lepiej odwzorować oryginał proponuję zwiększyć skalę do szerokosci 8 studów. Wydaje mi się, że ta wersja lepiej by wyglądała jakby ją niżej osadzić
Awatar użytkownika
DawKub1922
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2016 20:51
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Olszowa
Kontakt:

Re: 80, Audi 80

Post autor: DawKub1922 »

Fuku pisze:Model jako po prostu autko wygląda bardzo fajnie, a jak chcesz lepiej odwzorować oryginał proponuję zwiększyć skalę do szerokosci 8 studów. Wydaje mi się, że ta wersja lepiej by wyglądała jakby ją niżej osadzić


Przy 8 studach będzie być może bardziej przypominać oryginał ale na makietę będzie wtedy za duży... Coś tam zamierzam przy nim jeszcze podłubać, przy kołach i zawieszeniu. Miło, że mimo wszystko się podoba, dzięki.
pan ananas
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2020 20:16
Rok urodzenia: 2000
Kontakt:

Re: 80, Audi 80

Post autor: pan ananas »

Faktycznie ładny, ale przyda się przy nim poszperać.
Są ludzie i są fani lego.
Pioterovsky80
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2023 12:08
Rok urodzenia: 1984

Re: 80, Audi 80

Post autor: Pioterovsky80 »

Mozna Wiedziec jak to zbudowales?
ODPOWIEDZ