ATLAS 1604 KZW

Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7025
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

ATLAS 1604 KZW

Post autor: Thietmaier »

Przed Wami kolejna moja praca, która doczekała się zdjęć i prezentacji.
Tym razem, żeby odpocząć od tematu maszyn rolniczych coś innego, z pogranicza maszyn budowlanych i kolejowych:

ATLAS 1604 KZW - czyli dwudrożna koparka kołowa

Dla odmiany postanowiłem spróbować sił w tematyce maszyn budowlanych i tak o to na pierwszy ogień postanowiłem wziąć się za jakąś koparkę. Gdy ją zacząłem budować sporo jeździłem pociągami i wpadł mi w oko ten konkretny model.
Z ciekawszych rozwiązań, które udało mi sę tutaj zawrzeć to obrotnica, składająca się z dwóch takich elementów, połączonych tym pinem i dla otrzymania stabilności wsadzona jest pomiędzy nie opona. Wygląda to fajnie, jednakże po 1sze wymogło zbudowanie podstawy koparki studami w dół, co potem wymusiło na mnie w paru miejscach skomplikowane mozaiki SNOTEM, zaś po 2gie, połączenie to nie jest trwałe i de facto obie części model są niezależne i górę się zdejmuje z podwozia bo nie trzyma jej obrotnica.
Bardzo jestem dumny z chwytaka, zbudowanego z dwóch łyżek z dawnej serii town oraz plątaniny przewodów pneumatycznych nadających realizmu koparce.
Ramię jest w pełni pozowalne - siłowniki się wysuwają i pozwalają osiągnąć dość realistyczny zasięg ramienia.
Podpory można rozstawić, koła drogowe są skrętne, koła kolejowe podnoszą się i pozwalają postawić koparkę na torach.
Jako dodatek do koparki - podstawka przedstawiająca budowę nowego peronu.

Obrazek
ATLAS 1604 KZW.01 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
ATLAS 1604 KZW.06 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
ATLAS 1604 KZW.10 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
ATLAS 1604 KZW.11 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
ATLAS 1604 KZW.09 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
ATLAS 1604 KZW.13 by Damian Z., on Flickr


Obrazek
ATLAS 1604 KZW.20 by Damian Z., on Flickr

Więcej zdjęc na Flickr

Zachęcam do śledzenia również mojego konta na Instagramie: https://www.instagram.com/thietmaier_mocs/
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4561
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: ATLAS 1604 KZW

Post autor: Sirius »

Bardzo fajnie wygląda. Do tego ktoś w końcu zbudował koparkę i nie wstydzi się przyznać, że to koparka ;)
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ATLAS 1604 KZW

Post autor: Kalais »

Fajne! Zgrabne. Podobaja mi sie te silowniki i ogolna bryla.
Awatar użytkownika
eric trax
Posty: 232
Rejestracja: 18 maja 2014 01:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wrocław

Re: ATLAS 1604 KZW

Post autor: eric trax »

Podoba mi się. Nie trudno odnaleźć w nim oryginał. Bryła jest niczego sobie choć te siłowniki są ciut duże, ale tego nie przeskoczysz
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: ATLAS 1604 KZW

Post autor: jetboy »

Maszyny budowlane wychodzą Ci znakomicie.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Re: ATLAS 1604 KZW

Post autor: Jakeof »

Niebieski kolor gumki na ramieniu okalającej przewody hydrauliczne zamierzony? Przejrzałem zdjęcia oryginałów i nie ma tam żadnego niebieskiego akcentu, a żółte gumki z lego są.. :)
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7025
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: ATLAS 1604 KZW

Post autor: Thietmaier »

Dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie modelu :)

Jakoef - nie do końca zamierzone, akurat taką miałem pod ręką, ale w sumie potem uznałem, że nawet ten kolor pasuje i przełamuje monotonię żółtego. Dlatego też sznurki trzymają się na kawałkach niebieskiego wężyka od pneumatyki :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Re: ATLAS 1604 KZW

Post autor: Jakeof »

Zdradzisz w jaki sposób zbudowales rozchylane podpory? Wszystko jest tam czarne i nie za bardzo widać szczegóły , a jestem ciekaw :)
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2421
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: ATLAS 1604 KZW

Post autor: Mateusz92 »

Czekałem i się doczekałem. Dbałość o szczegóły to poziom miazga. Te wszystkie wężyki, siłowniki itd. mniam. Nawet kabina z flexów mi się podoba chociaż wole przeszklenia. Dobrze, że jest dużo zdjęć bo na pewno kiedyś sobie ją zbuduje do kompletu z Twoim Unimogiem :)
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7025
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: ATLAS 1604 KZW

Post autor: Thietmaier »

Jakeof pisze:Zdradzisz w jaki sposób zbudowales rozchylane podpory? Wszystko jest tam czarne i nie za bardzo widać szczegóły , a jestem ciekaw :)
Faktycznie, na zdjęciach całe podwozie się niemal zlało. Moja fotografka robiła co mogła, ale bez porządnego oświetlenia więcej nie da rady.
Model mam w pudle spakowany na wystawę, ale mam zrobiłem render na szybko:
Obrazek
Wystarczy? :)
Jak widać nic odkrywczego - robotę robi korpus droidów.
Mateusz92 pisze:Czekałem i się doczekałem. Dbałość o szczegóły to poziom miazga. Te wszystkie wężyki, siłowniki itd. mniam. Nawet kabina z flexów mi się podoba chociaż wole przeszklenia. Dobrze, że jest dużo zdjęć bo na pewno kiedyś sobie ją zbuduje do kompletu z Twoim Unimogiem :)
Dzięki! Przyznam że nasiedziałem się nad tym modelem, żeby dopracować do maksimum - była to pierwsza maszyna budowlana od jakiegoś czasu i chciałem wyznaczyć sobie pewien pułap do którego będę dopasowywał resztę modeli.
Też jestem fanem przeszkleń, ale osiągnięcie odpowiedniego kształtu z gotowych szyb byłoby raczej niemożliwe.
Co do planu jej odwzorowania - życzę powodzenia :D Możesz polec na SNOCie, którym jest zrobiony cały kuper i boki - dzieją się tam cuda - sam byłem w szoku że jestem w stanie aż tak nakombinować, a to wszystko po to by zrobić białe paski z bracketów a nie naklejki :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ