891617 Tytanowy Zane

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

891617 Tytanowy Zane

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Rok wydania: 2016
Numer: 891617
Liczba części: 16
Tytuł: Tytanowy Zane
Seria: Ninjago
Podseria: Podniebni Piraci
Licencjonwany: Nie
Figurki: Tytanowy Zane
Brickset
Bricklink
Wahałem się nad zakupem tego magazynu… dwa miesiące temu, kiedy to moja pasja do Lego była nieco w papce. Obecnie nie odpuściłem sobie go mimo iż Tytanowego Zane już posiadam. A co mi tam! Trochę odłożyłem ten zakup (tak jak paru innych magazynów) bo zbierałem na coś dużego, lecz gdy już zgromadziłem odpowiednie pieniądze szybko nadrobiłem gazetkowe zaległości w tym i to. Tak więc dzisiaj opowiem co nieco o srebrnym ninja, a także pewnej zupełnie innej, rzeczy dotyczącej… o tym z a chwilę.

Gazetka

Obrazek
Wydawca: Media Service Zawada
Liczba Stron: 46
Cena: 9,99 zł

Jako iż gazetki trzymają poziom dość równo, obecnie nie opisuję już wszystkiego, gdyż są to po prostu kontynuacje tego co widzieliśmy. Inaczej niż w przypadku ostatniego magazynu Nexo, tutaj mam nieco więcej do powiedzenia.


Obrazek

Na stronie nr. 2 mamy całkiem fajną reklamę 8 rzutu, którego to oficjalna nazwa brzmi Święto Umarłych. Serial jest już dostępny po polsku i swoją drogą, naprawdę polecam! Nie jest to jednak cykl paru odcinków, a jeden duży trwający 40 minut, co jest zazwyczaj typowym czasem trwania epizodów specjalnych w serialach. Parę stron dalej, możemy ujrzeć jak by wyglądał Lloyd, gdyby był Duchem – warto zobaczyć.

Obrazek

Przypadła mi do gustu fabuła komiksu. Mamy tutaj do czynienia z bratem Zanea – Echo Zanem i historią tego pierwszego w postaci „flaschback’ów” wydarzeń, takich jak osiągnięcie przez ninja lodu jego pełni możliwości czy spektakularnej walki z odrodzonym Mrocznym Władcą.

Obrazek

Mamy też quiz Którym Ninja jesteś? czyli niemal to samo co było w pierwszym numerze tego magazynu. Ale cóż, ciągle pojawiają się nowi fani to MSZ musi ich jakoś wprowadzić w uniwersum…

Obrazek

Plakat dodany to tego numeru przedstawia Zana w wersji Skybound. Na stronie Ninjago Wiki dało mi było usłyszeć, że problemem jest fakt iż do magazynów nie jest dodawany cały cykl plakatów z Ninja w strojach z jednej wersji (np. Skubound) tylko ciągle zmieniają wersje. Zauważyłem iż w ostatnim czasie taki jednostajny cykl jest i oprócz Zanea, w wersji z 7 sezonu mamy między innymi – Cola.

Oczywiście te wydanie choć dobre, nie jest idealne. Pod koniec gazetki mamy po raz trzeci dwustronę z Nexo TCG... Rozumiem, że w gazetce Nexo, ale w Ninjago? Na szczęście w gazetce w spisie treści jest ona opisana jako gra karciana - z innego świata LEGO więc aż tak źle w sumię nie jest.

Tytanowy Zane


Kim jest Tytanowy Zane? Jak doszło do przemiany? Już tłumaczę… Bohater zginął niszcząc odrodzonego Mrocznego Władcę czymś w rodzaju „ostatecznego zamrożenia”. Na szczęście, jego dusza wniknęła do systemu komputerowego Borg Industries i kontrolując fabrykę Nindroidów zbudował sobie nowe ciało z paroma ulepszeniami.

Obrazek

Lego z pewnością wolało by dać tutaj zwykłego, białego Zanea lecz wówczas został by złamany ciąg dodawania minifigów Ninja, opartych na wersji dżunglowej. Fanom wyszło to jednak na dobre.

Obrazek

Serio, jedyny w pełni "tytanowy" Zane pojawił się wyłącznie w zestawie 70748, który to dzięki tytanowemu ninja, jego Smokowi oraz paru innym zaletom jestem w stanie uznać za najlepszy zestaw Turnieju Żywiołów! Dlatego też Tytanowy Ninja dostępny w gazetce to dla osoby, która tego zestawu nie ma, pozycja obowiązkowa!

Obrazek

Kolorystyka stroju to połączenie szarości i srebra. Jest, rzecz jasna symbol Lodu, nadruk dodatkowej broni i rozmieszczenie detali oparte na takim samym schemacie jak cała reszta wersji dżunglowych. Pod srebrzystym nakrycie głowy, kryje się dwustronna główka – jedna strona to zwykła twarz, a druga jest ukryta za maską z celownikiem i mikrofonem. Jako uzbrojenie dostajemy standardowo, Miecz Ninjago i piracką szablę oraz niestandardowo, dwa śrubokrętopodobne bronie z przyczepionymi złotymi shurkienami. Jest to jawne nawiązanie do Shurkinów Lodu. Choć fabularnie to nie te, element jest ten sam i muszę przyznać, że dodają orężowi zadowalającego wyglądu!

Obrazek

Limitowana karta Nexo Knights: TCG

Czas wspomnieć o tym o czym nie wspomniałem na wstępie, bo sprawa jest zaskakująca, szczególnie dla kolekcjonerów. Pamiętacie jak limitowane karty Ninjago zostały w większości całkowicie zdeunikatowane przez dodanie ich do magazynów? Obawiałem się, że w przypadku Nexo Knights TCG może być podobnie. Czy tak się stało? Nie. Jest nawet lepiej! W spisie kart limitowanych, pisało o tym, że niektóre z nich są w Wielopakua niektóre w Zestawie Startowym. Jednak, lokalizacja pozostałych limitów nie została bezpośrednio podana. Gdzie się znajdują? Już wiadomo.

Obrazek

Lego i Burda Publisching zacieśniło współprace z Media Service Zawada sprawiając, że magazyny Lego dostaną prawdziwie limitowane karty, niedostępne nigdzie indziej i nie będące unikatowe wyłącznie „na papierze”. To naprawdę interesujące przedsięwzięcie, którego bym się nie spodziewał i zdecydowanie zadziała ono dobrze na zawartość mojego karcianego albumu.

Tym razem mamy tutaj przepięknie błyszczącą kartę pdt. Aaron vs. Generał Magmar.

Podsumowując


Plusy
+ Co nieco o nowym żucie w magazynie
+ Intrygująca fabuła komiksu
+ Prawdziwie limitowana karta
+ Tytanowy Zane!
+ Złote Shurikeny

Minusy
- Znowu dwustrona karcianki Nexo
Ostatnio zmieniony 26 gru 2016 22:13 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: 891617 Tytanowy Zane

Post autor: przem »

tytanowy zejn chodzi pod kontrolą dos'a :]
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: 891617 Tytanowy Zane

Post autor: LePrzemo »

zdjecia do góry nogami....
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 891617 Tytanowy Zane

Post autor: Silverbrick »

LePrzemo pisze:zdjecia do góry nogami....
Poprawione.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 891617 Tytanowy Zane

Post autor: Jaskier »

Czyli kanonicznie Zane najpierw był minifigiem, który zginął i dopiero potem stał się robotem? Myślałem, że zwrot fabularny z rzutu z robotami polegał na tym, że wyszło na jaw, że od początku był maszyną.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 891617 Tytanowy Zane

Post autor: Silverbrick »

Jaskier pisze:Czyli kanonicznie Zane najpierw był minifigiem, który zginął i dopiero potem stał się robotem? Myślałem, że zwrot fabularny z rzutu z robotami polegał na tym, że wyszło na jaw, że od początku był maszyną.
Nie myliłeś się, Zane był maszyną od początku. O tym, że jest robotem okazało się jednak już w 2 sezonie (Rok Węży). Fakt, sezon 4 był powiązany bezpośrednio z Zanem (był on mimowolnym dawcą "DNA" na podstawie, którego stworzono Nindroidy) a jego postać nasuwała wątek pytania o człowieczeństwo (czy świadczy o nim - twoje ciało czy twoja dusza?). Zane poświęca życie dopiero pod koniec tego sezonu. Wtedy to walczył z nowym wcieleniem Mrocznego Władcy - finałowa scena czyli zestaw 70728.
ODPOWIEDZ