LEGO DC Comics. Super Heroes. Wejście mrocznego rycerza.

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

LEGO DC Comics. Super Heroes. Wejście mrocznego rycerza.

Post autor: SERVATOR »

Obrazek

Tytuł: LEGO DC Comics. Super Heroes. Wejście mrocznego rycerza.
Wydawca: Ameet Sp. z o. o.
Opis:Na kompletny produkt składają się 32-stronicowa książka oraz klocki LEGO (5 elementów).
Cena: 14,99 ZŁ
Dodatek: Minifigurka BATMAN

Bricklink

W listopadzie br. na półki kiosków i księgarń trafił drugi numer z serii książek AMEET pod tytułem "LEGO DC Comics. Super Heroes". Tym razem nosi on podtytuł: "Wejście mrocznego rycerza".
O pierwszym numerze tej serii zatytuowanym "Liga nie z tej ziemi!" możecie poczytać TU.

Podobnie jak poprzednim razem, na kompletny produkt składają się 32-stronicowa książka (zawierająca zadania, opowiadanie i komiksy) oraz klocki LEGO.

Sama książka jest przeznaczona dla dzieci i w mojej opinii jest dość atrakcyjna. Przedstawione historyjki przybliżają czytelnikom świat postaci DC Comics/Super Heroes, komiksy są całkiem zabawne a zadania nie gorsze niż w innych takich wydawnictwach.

Tyle o książce bo dla pasjonatów klocków LEGO najistotniejszy jest oczywiście „dodatek”.
Tym razem jest to minifigurka BATMANA. Minifigurka jest zapakowana w okrągły tłoczony blister przez co w miarę nieźle jest ona chroniona przed przypadkowymi uszkodzeniami. Jest to szczególnie cenne w przypadku płaszcza, który trafia do naszych rąk w bardzo dobrej kondycji.

BATMAN w wersji z tej książki, ukryty na Bricklinku pod kodem sh151 wystąpił wcześniej w 4 zestawach. Części osób mógł się już więc "opatrzeć".

Figurka wygląda tak:
Obrazek

Składa się ona z 5 elementów:
Obrazek

Jako, że wszystkie pojazdy Batmana już mu się znudziły tym razem na miejski lans wybrał kultowy już bananowóz.
Obrazek

Na koniec fotka na tle "rozkładówki" książki.
Obrazek

Podsumowanie:
Za niecałe 15 zł dostajemy całkiem fajną choć niezbyt unikalną figurkę. Kto takiej jeszcze nie ma w kolekcji na pewno może rozważyć zakup. Prawdziwi fani "gacka" będą jednak pewnie nieco zawiedzeni.
Pozostaje mieć nadzieję, że to nie koniec tej całkiem fajnej serii książek ale póki co o kolejnej nie znalazłem żadnej informacji.

Kilka więcej fotek jest TU.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2016 20:02 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: LEGO DC Comics. Super Heroes. Wejście mrocznego rycerza.

Post autor: Jaskier »

Batman jest z DC.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: LEGO DC Comics. Super Heroes. Wejście mrocznego rycerza.

Post autor: Silverbrick »

Kurcze, nie wiedziałem, że już wyszedł.
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: LEGO DC Comics. Super Heroes. Wejście mrocznego rycerza.

Post autor: Turnip »

Dzięki za recke! Zakup obowiązkowy dla kogoś kto jeszcze nie ma Batmana. Ja osobiście preferuję ciemniejszy kostium "Gacka", ten szary nie wygląda za dobrze IMHO.

I czekam na Wonder Woman, jak wyjdzie to na pewno kupię.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: LEGO DC Comics. Super Heroes. Wejście mrocznego rycerza.

Post autor: Jellyeater »

No właśnie waham się. Po tych wszystkich komiksach o Gacku, aż chciałoby się zbudować jakąś pracę z nim. I 15 PLN to w sumie nieźle. Ale ten szary kostium jest jakiś taki mało Batmanowy. Niedługo będą minifigurki z filmu. Może będzie lepiej. :-D
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: LEGO DC Comics. Super Heroes. Wejście mrocznego rycerza.

Post autor: Jellyeater »

Jako, że w minifigures normalnego gacka nie będzie kupiłem to. Nie wiem po co oni dodają do tego tę makulaturę. Nazywanie 3 kartek z 8 rysunkami komiksem, jest trochę na wyrost. Nie wiem jaki jest target tego pisma, ale dzieci które być może nie poczują się obrażone tą fabułą nie umieją jeszcze czytać, bo są za małe. Nie to, że spodziewałem się cudów. Ale to jest po prostu tragiczne i LEGO nie powinno tego firmować.

Kaczor Donald ma lepsze komiksy. :-P
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: LEGO DC Comics. Super Heroes. Wejście mrocznego rycerza.

Post autor: glaz_pimpur »

Jellyeater pisze:Nazywanie 3 kartek z 8 rysunkami komiksem, jest trochę na wyrost. Nie wiem jaki jest target tego pisma, ale dzieci które być może nie poczują się obrażone tą fabułą nie umieją jeszcze czytać, bo są za małe
Zgadza się. Idealny wiek to 5 lat. Trzeba czytać. Za to labirynty i pozostałe zadania potrafią rozwiązywać bez pomocy rodziców. Nawet nie trzeba im mówić, co to za zadanie: same się domyślają.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: LEGO DC Comics. Super Heroes. Wejście mrocznego rycerza.

Post autor: Silverbrick »

Jellyeater pisze:Nazywanie 3 kartek z 8 rysunkami komiksem
Tu się zgodzę, że to dość krótki komiks. Raczej komiksek/mini komiks. Jeśli chcesz jakiś fajny komiks CD, to obecnie na rynku jest Wielka Kolekcja Komiksów DC. Kupiłem pierwszy tom i jestem pod wrażeniem.
Jellyeater pisze:Nie wiem po co oni dodają do tego tę makulaturę
Bo większość fanów Lego tą "makulaturę" akceptuje.
Jellyeater pisze: Nie wiem jaki jest target tego pisma
Potencjalni odbiorcy oraz tacy co mają tzw. Szał Zakupów.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: LEGO DC Comics. Super Heroes. Wejście mrocznego rycerza.

Post autor: Jellyeater »

Zgadza się. Idealny wiek to 5 lat. Trzeba czytać. Za to labirynty i pozostałe zadania potrafią rozwiązywać bez pomocy rodziców. Nawet nie trzeba im mówić, co to za zadanie: same się domyślają.
Zabawne było na koniec 8 powodów dla których Batman jest najlepszym superbohaterem. Jednym z nich był Joker jako najgroźniejszy super łotr. I tu mają rację. Tyle tylko, że on jest tak groźny, że nie powinno się go pokazywać pięciolatkom. W ogóle cały Batman jest średnio dla dzieci. Cała reszta mutantów, która nie umie nałożyć majtek we właściwy sposób jak najbardziej tak (taki Superman to chyba tylko dla 5 latków. :-P). Ale Batman nie. Ci wszyscy pokiereszowani przez los, zmutowani psychopaci są przerażający. Dziwne, że nie ma LEGOwej wersji "Śmierci Rodziny". To byłby hit, Joker zrywający ludziom skórę z twarzy. Dzieciom by się spodobało. Tak Joker jest przerażający.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2016 08:07 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: LEGO DC Comics. Super Heroes. Wejście mrocznego rycerza.

Post autor: glaz_pimpur »

Batman batmanowi nierówny. Mrocznego rycerza bała się nawet moja żona, ale tego plastikowego? Ja wiem też, że dzieci są różne i różnie przeżywają. Akurat mój Jurek bierze wszystko na miękko, ale znam też 8miolatki, które boją się Scoobiego. I w przypadku Gacusia każdy rodzic będzie wiedział, czy już dziecko dojrzało do tej pozycji, czy jeszcze musi poczekać
Duplo Users Poland Assosiation
ODPOWIEDZ