271609 Płomienny Nietoperz

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

271609 Płomienny Nietoperz

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Rok wydania: 2016
Numer: 271609
Liczba części: 29
Tytuł: Płomienny Nietoperz
Seria: Nexo Knights
Licencjonwany: Nie
Figurki: Brak
Brickset
Bricklink
Lego Nexo Knights: Merlok 2.0 (Android)
Lego Nexo Knights: Merlok 2.0 (iOS)
Proszę o potraktowanie tej recenzji jako druga część tej
Jak w niej wspominałem, do zakupu Lawowego Żołnierza zachęcił mnie fakt, iż idealnie pasował by do Płomiennego Ognistego Nietoperza – pojazdu, który znalazł się w tym glinpaku (taka dziwna, polska alternatywa dla słowa foil(aluminium)pack, wiem jak to dziwnie brzmi :D). Polecam zapoznać się z wcześniejszą częścią, dla lepszego zrozumienia głównej zalety tego dodatku.

Gazetka

W magazynie jest tak jak zwykle, oprócz tego iż dostaliśmy powtórkę dwustrony o Nexo TCG. Po co? Przecież już taka była i ją chwaliłem, ale czemu dawać ją po raz drugi? Powiem też inną dziwną, rzecz którą miałem okazję dostrzec dopiero teraz. Zawsze na początku tej serii magazynów Lego jest informacja o znajdującej się w gazetce mocy i możliwości pobrania dobrze nam znanego hack n’ slash’a. Wspominają tam o wersji AppStore ale nic nie mówią o Google Play!

Obrazek

Czyżby Apple zapłacił MSZ za niewspominanie o tej wersji? Biorąc uwagę na to iż, Android ma nad iOS’sem kilkurazową przewagę w popularności, raczej nie był dla Lego dobry deal.


Płomienny Nietoperz

Model składa się z dość sporej ilości elementów, w tym nietoperzych skrzydeł czy korby na naboje w postaci pomarańczowych groszków.

Obrazek

Obrazek

Mówiąc o korbie, warto wspomnieć o dobrym pomyśle projektantów z Lego, którzy to postanowili zastosować tut techniką podobną jak w przypadku Kruszarki Skał recenzowanej i chwalonej przez Noriego. Strzelanie pociskami z takiej wyrzutni daje sporo frajdy o ile nie pogubimy groszków…

Obrazek

Lego postanowiło nieco zmniejszyć prawdopodobieństwo tego problemu dając nam nieco zapasowych pocisków.

Obrazek

Sam pojazd zyskuje jednak całkowicie na swojej wartości dopiero wtedy, gdy wsadzimy do niego Lawowego Żołnierza. Serio, mamy tutaj sytuację prawie tak dobrą jak w duecie Lance + Mecha-koń! Nie ma możliwości dania figurce do ręki topora, gdyż musi on jakoś trzymać ster, tak więc postanowiłem wsadzić broń w tył pojazdu. Czy wyszło, to już oceńcie sami.

Obrazek

Saszetka - Nexo Knights: Trading Card Game


To jednak, jeszcze nie koniec atrakcji. Dostajemy jako drugi dodatek saszetkę z kartami Nexo Knights TCG! Po otwarciu okazało się iż trafiłem na następujące:

Obrazek

Księga Zniszczenia – fajna bo kojarzy mi się z Garmadonem z serii Ninjago, lecz niestety jest to powtórka. Plusik na rozszczepiającą światło warstwę, która tworzy wielokolorowe linie przypominające układy scalone.
Zakalec – jedna z tych kart, które idą w humor. Obrazek sugeruje iż łakomczuch Axl właśnie nieco popsuł swoje danie. Podoba mi się tutaj rysunek dymu, który wygląda jak materialna ciemność.
Lance – taki po prostu zwykły, Lance. Bez szczególnych zalet ale wad też nie widzę!
Pojazd Claya – karta powiązana z bardzo udanym pod względem bawialności zestawem o tej samej nazwie.
Bot Turysta – szczerze mówiąc, bałem się że natrafię na kartę jakiegoś bota, który będzie powtórką lecz w tym przypadku na szczęście tak nie jest. Szczerze mówiąc, nie wiedziałem nawet o tej postaci.


Obrazek

Na następny (właściwie, już wydany) numer zapowiedziano Mecha pilotowanego przez Giermkobota, który będzie dodany w grudniowym numerze. To pierwszy raz w historii Legomagazynów jak zostaje zapowiedziana nie tylko zawartość następnego numeru, ale także tego, który będzie po nim. Sądząc po tym, że twórcy rozplanowali dodatki na dwa numery i działają tak jak w przypadku Lance’a i jego konia, sądzę że musi się to udać!

Podsumowanie


Plusy
+ Gazetka ma zalety jak zwykle
+ Fajny komiks
+ Jeśli będziesz miał farta, trafisz w saszetce na coś rzadkiego
+ Płomienny Nietoperz idealnie się nadaje na pojazd dla Lawowego Żołnierza
+ System miotania pociskami

Minusy
- Bezsensowne powtórzenie się dwustrony o TCG
- Jeśli będziesz miał pecha, trafisz w saszetce na powtórki
ODPOWIEDZ