6803 Space Patrol

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KlockowyŚwiat
Posty: 32
Rejestracja: 21 sty 2015 16:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

6803 Space Patrol

Post autor: KlockowyŚwiat »

6803 Space Patrol

Obrazek

Prezentuję recenzję jednego z mniejszych zestawów serii Classic Space. Dziś przed wami 6803 Space Patrol.


Dane techniczne

Seria: Space/ Classic Space
Rok premiery: 1983
Waga klocków: 35 g
Waga zestawu: 50 g
Wymiary pudełka 9.5 x 5.6 x 3.7 cm
Liczba elementów: 20 (Bricklink),

Spis części: 6803
Brickset: 6803
Cena: Bricklink: 16-782 (MISB) PLN, Ebay: od 3 EUR, Allegro: od 19 PLN



Pudełko, Instrukcja, Elementy

Zestaw posiadam kompletny w stanie dobrym z pudełkiem i instrukcją. Poniżej zdjęcia pudełka i instrukcji oraz zawartości.

Pudełko
Obrazek
Obrazek

Instrukcja
Obrazek
Obrazek

Elementy
Obrazek



Model

Model prezentuje białego astronautę w niewielkim pojeździe patrolowym. Posiada on dodatkowo kamerę do filmowania. Całość jest utrzymana w barwie niebiesko-szarej co było standardem dla zestawów serii Classic Space z tamtego okresu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Modele alternatywne

Zestaw posiada dwa modele alternatywne ujęte na tylnej ściance pudełka. Oba modele są w mojej ocenie lepsze od modelu głównego. Pomimo małych grafik na pudełku, są one bezproblemowe w odtworzeniu ich w rzeczywistości. Poniżej prezentuję obie alternatywne wersje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Podsumowanie

Zestaw 6803 jest przykładem małego zestawu z serii Classic Space. Pomimo niewielu, bo tylko 20 elementów można z niego stworzyć naprawdę ciekawe rzeczy. W tym przypadku, w mojej ocenie modele alternatywne są lepsze od modelu głównego. Zestaw można bezproblemowo dostać za niewielkie pieniądze i jeśli ktoś chce poczuć magię Lego z lat osiemdziesiątych to śmiało polecam.


Za
  • przyjemne modele alternatywne
  • cena
  • dostępność


Przeciw
  • słaby model podstawowy
  • ścieralność nadruku w minifigurkach Space z tamtego okresu



Ocena końcowa 6/10

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: 6803 Space Patrol

Post autor: goldsun »

No to mam uwagę.
Mam wrażenie, że recenzja ta jest zrobiona na zasadzie "do odhaczenia".
Za mało treści - można wręcz zadać pytanie "po co ta recenzja/czemu ma służyć"?
Bo jeśli tylko "skatalogowaniu" to wydaje mi się trochę słabo.

Minimum co mi brakuje, że np. taki klocek w kolorze niebieskim
Obrazek
występował tylko w 4 zestawach, z czego pozostałe trzy były duże (i co za tym idzie drogie), więc kupienie takiego małego zestawiku było dobrym sposobem na zdobycie go.

Poza tym, po zdaniu
Pomimo niewielu, bo tylko 20 elementów można z niego stworzyć naprawdę ciekawe rzeczy.
Aż prosi się, żeby pokazać jakąś swoją alternatywę.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
KlockowyŚwiat
Posty: 32
Rejestracja: 21 sty 2015 16:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: 6803 Space Patrol

Post autor: KlockowyŚwiat »

goldsun pisze:No to mam uwagę.
Mam wrażenie, że recenzja ta jest zrobiona na zasadzie "do odhaczenia".
Za mało treści - można wręcz zadać pytanie "po co ta recenzja/czemu ma służyć"?
Bo jeśli tylko "skatalogowaniu" to wydaje mi się trochę słabo.

Minimum co mi brakuje, że np. taki klocek w kolorze niebieskim
Obrazek
występował tylko w 4 zestawach, z czego pozostałe trzy były duże (i co za tym idzie drogie), więc kupienie takiego małego zestawiku było dobrym sposobem na zdobycie go.

Poza tym, po zdaniu
Pomimo niewielu, bo tylko 20 elementów można z niego stworzyć naprawdę ciekawe rzeczy.
Aż prosi się, żeby pokazać jakąś swoją alternatywę.

W odpowiedzi na twoje uwagi:
1. Mogłem wyróżnić nietypowy element, tu mój błąd przyznaję w pełni.

2. Jak na taki mały zestaw co chciałbyś jeszcze umieścić w takiej recenzji? Zawarte jest w niej wszystko co dotyczy modelu. Mały model, więc zawartość recenzji też nie jest duża.

3. Co do modeli, przedstawiłem oryginalne modele alternatywne, swoich nie tworzę bo to nie moja bajka. To zdanie ma zachęcić jego posiadaczy do ewentualnych wlasnych pomysłów.

Dzięki za uwagi i konstruktywną krytykę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 6803 Space Patrol

Post autor: Amal »

Zaprezentowany przez Ciebie model jest fantastycznym suplementem kończącej się szaro - niebieskiej podserii. Układ latającej tacy, czyli statku bez wyraźnie zarysowanego siedzenia sugeruje nam jego przeznaczenie, albowiem szybko nań można wskoczyć i równie szybko opuścić. Tak więc jest to pojazd niezbyt dalekiego zasięgu, głównie o charakterze obserwacyjnym. Wspomniane przez Goldsuna silniki - oprócz ich koloru - zapewniają znaczną zwrotność podczas odbywania misji obserwacyjnych. Jest naprawdę bawialny, bo tak naprawdę kierując jedną ręką wleci niemal w każdą szczelinę, w jaką zapragnie bawiący się nim kosmiczny kadet. No i te przednie wielkie, skanujące halogeny czerwonego światła! Lub jak kto woli - nawet laserów!
Modele alternatywne wraz z modelem głównym stanowią świetnie uzupełniajacy się zespół obserwacyjny: Model z szeroko rozportartymi skrzydłami jest zwrotniejszy od głównego! ale nie wszędzie wleci. Model niższy, to typowy pojazd poruszający się niewiele ponad powierzchnią - zdecydowanie wolniejszy, a i ze zwrotnością bym nie przesadzał! Do tego dodać należy naziemnego obserwatora stacjonarnego, kontrolującego najbliższe otoczenie. Tego typu pojazdy ukazują nam potrzebę posiadanie przy bazie stacjonarnej, jednostek obserwacyjnych, mających za zadanie wczesne ostrzeganie o niebezpieczeństwach w mniej znanym terenie.
Z ciekawych potrzebnych i rzadkich części, obok silników pomocniczych, o których napisał Goldsun, dodać należy niebieskie "oczka" z wąską otoczką oraz niebieską antenkę ...

Przepraszam. Rozmarzyłem się...
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 6803 Space Patrol

Post autor: Silverbrick »

Bazooka w Classic Space? Nie wiedziałem!
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 161
Rejestracja: 03 lis 2013 21:47
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
Kontakt:

Re: 6803 Space Patrol

Post autor: tbzz »

Przyjemny, choć prosty mały zestaw. Pisz dalej recenzje klasyki. Czekam na kolejne zestawy. ps. Amal. Masz chłopie fantazję. Podziwiam taką miłość do serii.
Blog http://legosoul.wordpress.com/"
Instagram @legos_soul
ODPOWIEDZ