271607 Wystrzałowa Katapulta

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

271607 Wystrzałowa Katapulta

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Tym razem bez zbędnego wstępu. Przejdźmy do konkretów.

Gazetka to to samo co zwykle. Ładna szata graficzna, komiks i niestety reklamy. To co najbardziej przykuło moją uwagę to zapowiedź trylogii komiksowej Ninjago, pod tytułem Wyspa Ciemności. Do dobry znak, gdyż od dłuższego czasu nie wychodziły nowe numery tej serii komiksowej i obawiałem się, że mogła ona zostać wstrzymana. Zaczęło się od tego, że do portu nie wróciło kilka rybackich łodzi... ... później było już tylko gorzej. Zapowiada się ciekawie.
Obrazek

Dodatek, czyli katapulta jest bardzo mała i prosta ale w przeciwieństwie do pewnej części „prymitywnych konstrukcji", wyglądem wcale nie razi! Najciekawszym elementem jest połówka magmowej skały, a funkcja wystrzeliwania działa bez zarzutu.
Obrazek
Obrazek

To co jednak jest gwiazdą tego zestawu to płaskie Globliny. Początkowo myślałem, że są tu dwa ale ostatecznie okazało się, że dostaliśmy aż 3! Na dodatek w rożnych rodzajach. Dwa mające duże, mocne kły i minę jakby lekko zadowoloną oraz jednego z małymi, nieco bardziej prostokątnymi zębami i głupkowatymi oczami. Mimo iż to po prostu płaskie klocki, to są to także w pewnym sensie minifigi. A wiadomo... dla zbieracza, minifigi to gratka.
Obrazek

Podsumowując: dodatek w postaci Lawowego Żołnierza był istną porażką, która sprawiła, że zacząłem się nieco martwić o przyszłość magazynu. Rycerska Wyścigówka trochę zmyła złe wrażenie, ale nie było to jeszcze to. Tym razem mamy jednak dokładnie taki poziom dodatku jakiego oczekujemy. Po krótkim niepokoju, magazyn Nexo znów w formie!
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016 10:57 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 271607 Wystrzałowa Katapulta

Post autor: Lordofdragonss »

Lawowy żołnierz był najlepszą figurką jak dla mnie, i bardzo ucieszyłem się, że dostaliśmy spłaszczone Globliny! Świetnie nadają się na twarze do wszelkich potworów!

Bardzo dobre zdjęcia Silver!
Awatar użytkownika
poldon82
Posty: 177
Rejestracja: 11 sie 2015 17:25
Rok urodzenia: 1991

Re: 271607 Wystrzałowa Katapulta

Post autor: poldon82 »

Jest mała i prosta ale chyba się pomyliłeś w trakcie budowy :D Przejrzyj instrukcję :D
--------------------------------------------------------------------------------------------
"Tylko to co najlepsze jest wystarczająco dobre." ~ Ole Kirk Christiansen
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 271607 Wystrzałowa Katapulta

Post autor: Allemov »

Lordofdragonss pisze:Lawowy żołnierz był najlepszą figurką jak dla mnie
Też jestem entuzjastą żołnierza. :)

Niemniej recenzja na przyzwoitym poziomie. Cieszę się Silver, że dalej próbujesz coś skrobać. Coraz lepiej Ci to wychodzi. Tak trzymaj! :)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 271607 Wystrzałowa Katapulta

Post autor: Silverbrick »

Dzięki za dobre opinie. Zamiast bawić się w jakieś lampki po prostu zaniosłem kartkę do ogródka i użyłem naturalnego światła słońca. Rozdzielczość to efekt kamery Samsunga Galaxy S4.

Zaciekawił mnie pomysł z globlinami jako twarzami dla potworów. Z takiego czegoś można zrobić magmowego nixela.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 271607 Wystrzałowa Katapulta

Post autor: tybort »

Te globliny są 1x1 czy 2x2?
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 271607 Wystrzałowa Katapulta

Post autor: Silverbrick »

Przepraszam, że dopiero teraz ale zapomniałem napisać, że Globliny mają przyczepione do siebie Trans-Orange Plate'y, Round 2 x 2 with Rounded Bottom. Zwykłe, płaskie to takie, które są przystosowane do wstrzelenia ich jak dyski, a te mają ten plate'y, związku z tym, że są to wersje katapultowe. Tak więc otrzymujemy tutaj w pewnym sensie ich nowy rodzaj.
tybort pisze:Te globliny są 1x1 czy 2x2?
2x2
ODPOWIEDZ