Latarnia Morska Kołobrzeg

Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Latarnia Morska Kołobrzeg

Post autor: jetboy »

A mnie ta latarnia nie powala. Trudno mi powiedzieć co to właściwie powoduje, ale chyba to kwestia tego że jest zbudowana z cegieł które są kilkanaście (dziesiąt?) razy większe niż te z których jest zbudowana prawdziwa latarnia. Rozumiem motyw - chęć oddania ważnego szczegółu - że wieża jest zrobiona z cegły, ale chyba nie do końca się to sprawdza przy takim przeskalowaniu.

Projekt nie łatwy, bo okrągły. Koniec końców latarnia jest rozpoznawalna i wygląda dobrze, ale nie w bezpośrednim zestawieniu ze zdjęciami oryginału. Ze wszystkimi perypetiami po drodze, to ciesze się że w ogóle powstała :) W sumie to chyba ciekawsza i lepiej oddana niż moja częstochowa, którą opublikuje na dniach.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Latarnia Morska Kołobrzeg

Post autor: Szczepan »

Patrząc na model jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że latarnia nie jest murowana z cegieł, tylko ulepiona z gliny i obłożona (nierówno i dość przypadkowo) glazurą. Zbyt głębokie i szerokie są te bruzdy między kafelkami, żebym mógł je bezkrytycznie uznać za spoiny. W szczególności, gdy latarnia tak kontrastuje z okalającym ją murkiem. Być może, gdyby w całej pracy był konsekwentnie użyty jeden sposób na odwzorowanie cegieł byłoby inaczej? Albo chociaż gdyby latarnia nie była pod spodem w innym kolorze niż na wierzchu i przez to nie odcinała się tak wizualnie od murka, który jest jednokolorowy?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Latarnia Morska Kołobrzeg

Post autor: jetboy »

tripeman pisze:Patrząc na model jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że latarnia nie jest murowana z cegieł, tylko ulepiona z gliny i obłożona (nierówno i dość przypadkowo) glazurą. Zbyt głębokie i szerokie są te bruzdy między kafelkami, żebym mógł je bezkrytycznie uznać za spoiny. W szczególności, gdy latarnia tak kontrastuje z okalającym ją murkiem. Być może, gdyby w całej pracy był konsekwentnie użyty jeden sposób na odwzorowanie cegieł byłoby inaczej? Albo chociaż gdyby latarnia nie była pod spodem w innym kolorze niż na wierzchu i przez to nie odcinała się tak wizualnie od murka, który jest jednokolorowy?
Chyba to własnie o to mi chodzi o czym piszesz.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Scrat
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 947
Rejestracja: 15 sie 2013 14:32
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Re: Latarnia Morska Kołobrzeg

Post autor: Scrat »

Bez tych łuków słabo to wygląda. Mam też wrażenie, że jest trochę za niska.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Latarnia Morska Kołobrzeg

Post autor: Stelario »

Poniekad sie z wami zgodze, ale moim zdaniem technika robienia wiezy z round brick + brick 2x1 jest jeszcze brzydsza.
Niestety budowanie z ldd z klocków z 2 ostanich lat nie jest najlepsza forma budowy w dodatku to co sie zaplanuje trzeba zbudowac nawet jak ma sie później lepszy pomysł. Zamowione klocki dostawalem w 3 partiach z 3 miesiecznym rozrzutem I dopiero 2 tygodnie temu widzialem prawie finalna wersje.
Mi osobiscie nie podobaja sie okna ale z dostepnych klockow nic lepsze nie byłem w stanie zrobic. Dlaczego wieza nie ma 3x dark red? Prosta odpowiedz czesi nie robia arch1x4 w kolorze dark red. Niby mógłbym zrobic inne drzwi, balustrady tez mogly by być inne ale jak Ktos Ci mowi ze nie ma 30% tego o chciales ale za to 70% juz zostalo zamowione to sie ciezko przebudowuje.

Projekt latarni był w kolorze dark tan I dopiero później znieniony na dark red ze wzgledu na niedostepnosc kilku klockow. Przy dark tan ten szary sie tak nie odcinal.
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Latarnia Morska Kołobrzeg

Post autor: Mateusz92 »

Widać, że to latania i jest podobna do oryginału, a to najważniejsze biorąc pod uwagę ograniczenia klocków jakie zostały narzucone. Są pewne zgrzyty jak te tanowe okna niełukowe, czy tile na okręgu imitujące wielkie cegły, ale podoba mi się. Jak tak patrzę na te tile na okręgu to od razu pomyślałem: jaka ładna wieża ciśnień byłaby do kolejek zbudowana w ten sposób :) .
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Latarnia Morska Kołobrzeg

Post autor: Allemov »

Jeśli tak reagujecie na drobne odstępstwa przy latarni i srebrnej górze, to już się boję co powiecie o moim drzewie. :D
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Latarnia Morska Kołobrzeg

Post autor: marki »

Allemov pisze:Jeśli tak reagujecie na drobne odstępstwa przy latarni i srebrnej górze, to już się boję co powiecie o moim drzewie. :D
Bierzesz piłę siekiere i pod osłoną nocy poprawiasz oryginał do twojego ;)
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Latarnia Morska Kołobrzeg

Post autor: jetboy »

Gratki, TBB :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Anamneza
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2016 07:56
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Latarnia Morska Kołobrzeg

Post autor: Anamneza »

jetboy pisze:A mnie ta latarnia nie powala. Trudno mi powiedzieć co to właściwie powoduje, ale chyba to kwestia tego że jest zbudowana z cegieł które są kilkanaście (dziesiąt?) razy większe niż te z których jest zbudowana prawdziwa latarnia. Rozumiem motyw - chęć oddania ważnego szczegółu - że wieża jest zrobiona z cegły, ale chyba nie do końca się to sprawdza przy takim przeskalowaniu.
Właśnie to chciałam napisać, w sumie innych zastrzeżeń nie posiadam. ^ ^ W każdym razie dobra robota!
ODPOWIEDZ