31040 Desert Racers

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

31040 Desert Racers

Post autor: SERVATOR »

31040 Desert Racers

Obrazek

Seria: Creator
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 65 (+ 5 zapasowych)
Figurki: 0
Opakowanie: Pudełko (12 x 9 x 4,5 cm)
Cena: RPP 19,99 zł/$4.99/4.99€
Bricklink, Brickset

Jakiś czas temu opisywałem jeden z tegorocznych mini zestawów z serii Creator - 31041 Construction Vehicles. W pierwszym zdaniu napisałem wówczas: "ALE TO JUŻ BYŁO!".
Tym razem również miałem wrażenie, że to nie pierwsza odsłona takich pustynnych wyścigówek. I faktycznie, prawie każdy z modeli w tym zestawie wystąpił już kiedyś w podobnej postaci w jakimś zestawie. Nie było jednak jeszcze zestawu w którym w jednym pudełku byłyby trzy pojazdy terenowe.
Przykładem jest tu zestaw 6742 (Mini Off-Roader). Tu terenówka "transformowała" w telehandler i traktor.
Tym razem wszystkie trzy modele to pojazdy z jednego świata. Jest to więc jakaś nowość. Nie jestem jednak pewien, które opcja (różnorodność czy spójność modeli) podoba mi się bardziej.

Wracając do zestawu.

Pudełko STANDARD. Miękki kartonik z ilustracjami w bardzo ciepłych a nawet ognistych barwach. Lubię terenówki więc nie ukrywam, że ten kartonik wyjątkowo przyciągnął mój wzrok.

Obrazek

Tył opakowania, to dla zestawów serii Creator również STANDARD. Na obrazku przedstawiono wszystkie modele, które można z tych klocków złożyć. W sumie wygląda to fajnie - jak rywalizacja na jakimś prawdziwym pustynnym rajdzie (choćby Dakarze) gdzie na trasie można zobaczyć różne rodzaje pojazdów.

Obrazek

W środku opakowania jest jeden woreczek z wszystkimi elementami i instrukcja.

Obrazek

Instrukcja to jedna książeczka do wszystkich trzech modeli. Jak zwykle czytelna i prosta. Wybrane fotki z lego.brickinstructions.com.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

W torebce całkiem spora garść elementów. Niestety nie ma w nich nic nowego ani szczególnie ciekawego. Żeby był choćby jeden element w rzadszym kolorze... NIC. Naprawdę NIC szczególnego.

Obrazek

Dobra. Składamy!

Terenówka
Model główny. Zazwyczaj najciekawszy w całym zestawie. Czy tu też tak jest? Moim zdaniem nie. Niby ogólna bryła jest ok ale zwłaszcza patrząc na tę terenówkę z boku wydaje się ona jednak zbyt krótka i wysoka. Są niby takie samochody w rzeczywistości (np. Suzuki Jimmy) ale zastosowane tu dodatki w postaci anteny, która wygląda jak solidny drąg powodują, że całość wygląda jednak karykaturalnie.
Dla mnie najgorzej wygląda jednak tył pojazdu. Ten szary, okrągły tile imitujący koło zapasowe upchane w puszce powinien odstawać od tylnej ściany samochodu. Teraz wygląda jakby ktoś kopem wcisnął go do wnętrza pojazdu. Mogłoby być dużo lepiej gdyby pod tilesem nie zabrakło jednego szarego, okrągłego plejta 2x2.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Buggy
Dla mnie ogromnie miłe zaskoczenie zwłaszcza, że na pudełku nie rzucił mi się aż tak w oczy.
Typowe pustynne buggy, które ma wszystko na swoim miejscu. Widok z boku pokazuje jaką fajną, dynamiczną/sportową ma on sylwetkę. LUBIĘ TO!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Quad
Jak to mówią... WTF?! ;)
Tak mizernego modelu się w sumie nie spodziewałem. Tyle tu klocków a quad powstał niemalże z zaledwie połowy. Niestety w modelu to widać. Szału nie ma.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec to co w tych małych zestawach lubię najbardziej. Przegląd tego co ludzie potrafią z nich wyczarować. Na Rebrickable.com mamy w tej chwili 8 jego modyfikacji. Mi najbardziej podoba się ten rajdowy truck autorstwa Longeye.

Obrazek

Oczywiście sam też chciałem zrobić swój model. Patrząc na elementy zestawu najtrudniejszym do wykorzystania wydała mi się drabinka. Dość szybko skojarzyła mi się jednak ona z samochodem, który pamiętam z filmu "Cars" (niejaki Wingo).

Obrazek

Zbudowałem więc Hot-Roda/Lowridera, którego zaprezentowałem TU.

Obrazek

Jakbyście chcieli zobaczyć trochę zdjęć, zarówno recenzowanego zestawu, jak i mojej modyfikacji to zapraszam na mój Flickr.

Kilka słów podsumowania:

+ CENA. Za niecałe 20 zł (a zazwyczaj niewiele ponad 15) otrzymujemy bardzo fajną KREATYWNĄ zabawkę.
+ Dużo modeli alternatywnych z gotowymi instrukcjami na Rebrickable.com.
+ spójny temat (tak to jednak plus).

- Brak jakiegokolwiek nowego lub rzadkiego elementu.
- Wyjątkowo biedny model quada.
- Znowu czerwień!? Czemu w końcu nie choćby Lime? ;)

Ogólnie zestaw oceniam na 8/10.
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 31040 Desert Racers

Post autor: Lordofdragonss »

" Znowu czerwień!? Czemu w końcu nie choćby Lime? ;)"

Chcesz mieć wszystkie klocki połamane? :D

Świetny zestaw, ale wydaje mi się, że koparka jest fajniejsza :P
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 31040 Desert Racers

Post autor: Silverbrick »

Creator to ciekawa seria. Nie można powiedzieć, że jest ani fajna ani nie fajna. Oprócz kompletnie nieinteresujących zestawów jak ten, pojawiają się bardzo ciekawe jak np. smok, którego recenzował Nori.
Poszukiwacz
Posty: 24
Rejestracja: 30 kwie 2016 12:29
Rok urodzenia: 1972

Re: 31040 Desert Racers

Post autor: Poszukiwacz »

Świetny zestaw, zwłaszcza model główny. Spodobał się zarówno mi jak i dzieciakom. Odpowiednia kolorystyka i super wygląd. Każdemu mogę polecieć.
Moje zachwyty znajdziecie http://legomagazyny.blox.pl/2016/07/Leg ... 31040.html" target="_blank
ODPOWIEDZ