31041 Construction Vehicles

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

31041 Construction Vehicles

Post autor: SERVATOR »

31041 Construction Vehicles

Obrazek

Seria: Creator
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 64 (+ 3 zapasowe)
Figurki: 0
Opakowanie: Pudełko (12 x 9 x 4,5 cm)
Cena: RPP 19,99 zł/L4.99/$4.99/4.99€
Bricklink, Brickset


ALE TO JUŻ BYŁO!

Tak, to pierwsza myśl, która mi przyszła go głowy po zobaczeniu pierwszych informacji na temat tego zestawu. Byłem w 100% pewien, że tego zestawu nie kupię na pewno.
No ale jak wiadomo dobre postanowienia są dobre ale zazwyczaj nie realizowane. ;)
Tak było i tym razem zwłaszcza gdy na Rebrickable.com zobaczyłem to co z zestawem tym zrobił Węgier Peter Szabo.
"Kupił mnie" swoimi pracami, więc zrobiłem na swoim mini blogu specjalną notkę. No ale o tym dalej...

Wracając do zestawu.
Zestaw jest niemalże kalką zestawów, które w historii Lego Creator pojawiały się już kilkukrotnie. Ostatnio był to zestaw 31014, który pojawił się na rynku zaledwie 2 lata temu.

Pudełko STANDARD. Miękki kartonik z ilustracjami w słonecznych barwach.

Obrazek

Tył opakowania, to dla zestawów serii Creator również STANDARD. Na obrazku przedstawiono wszystkie modele, które można z tych klocków złożyć.

Obrazek

W środku opakowania jeden woreczek z wszystkimi elementami (co już STANDARDEM nie jest) i instrukcja.

Obrazek

Instrukcja to jedna książeczka do wszystkich trzech modeli. Jak zwykle czytelna i prosta. Fotki z lego.brickinstructions.com.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Otwieramy foliowy woreczek i oto co widzimy:

Obrazek

W zestawie nie ma niestety ŻADNYCH szczególnie ciekawych czy nowych elementów. Pełna ich lista znajduje się np. TU.
Innymi słowy są to same STANDARDOWE elementy.


Przechodzimy do najważniejszego a więc modeli. :)


MODEL 1 - Koparka

Wśród modeli zaproponowanych przez LEGO w tym zestawie jest to niewątpliwie perełka.
Koparka ma naprawdę spore możliwości zabawy. Zarówno przednia, jak i tylna łyżka się podnoszą. Łyżka tylnia ma aż 3 ruchome punkty zgięć!
Naprawdę ktoś to fajnie wymyślił.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MODEL 2 - Wywrotka

Tu też jest całkiem nieźle. Ruchoma paka daje mnóstwo frajdy w zabawie. Szoferka też jest całkiem niezła choć zastanawia mnie czemu pomiędzy światła nie dołożono jakiegoś grila.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MODEL 3 - Wysięgnik

Zły projektant! Oj zły!
Model jest wyjątkowo słaby. Ramię przypomina bardziej wyszczerbiony widelec niż narzędzie, które mogłoby faktycznie się do czegoś przydać. Do tego po budowie zostało naprawdę sporo elementów.

Obrazek

Obrazek

Ten trzeci przedstawiony model boli szczególnie gdy spojrzymy co z tego zestawu można "wycisnąć".
Wspomniane przeze mnie na początku recenzji prace Petera Szabo są naprawdę świetne. Póki co zrobił 14 ciekawych modeli a obiecuje, że to nie koniec.
Co ważne, większość z tych modeli spokojnie mogłaby wystąpić jako model oficjalny.

Obrazek

Mi najciekawszy wydał się prom. Wcześniej nie widziałem takiej modyfikacji pojazdów z kołami. Postanowiłem go więc złożyć i moim zdaniem wyszedł naprawdę fajnie.

Obrazek

Jak wiecie ja również lubię bawić się w modyfikacje zestawów. Nie ukrywam, że Peter swoimi bardzo udanymi konstrukcjami nieco mnie zdemotywował ale postanowiłem się zmobilizować i złożyłem QUAD.
Więcej informacji o nim znajdziecie TU.

Obrazek

Jakbyście chcieli zobaczyć trochę zdjęć, zarówno recenzowanego zestawu, jak i mojej modyfikacji to zapraszam na mój Flickr.

Kilka słów podsumowania:

+ CENA. Za niecałe 20 zł otrzymujemy bardzo fajną KREATYWNĄ zabawkę.
+ Dużo modeli alternatywnych z gotowymi instrukcjami.
+ Całkiem niezłe możliwości zabawy koparką i wywrotką.

- STANDARD. Nie bez powodu to słowo występuje w recenzji zdecydowanie za często.
- Brak jakiegokolwiek nowego lub rzadkiego elementu.
- Słaby model wysięgnika.

Ogólnie zestaw w pudełku oceniam na 6/10. Uwzględniając pracę wykonaną przez Petera Szabo daję mu 9/10.
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 161
Rejestracja: 03 lis 2013 21:47
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
Kontakt:

Re: 31041 Construction Vehicles

Post autor: tbzz »

Jak zwykle dobra recenzja z dokładnymi zdjęciami. Sam model jest wdzięczny, o czym świadczy chociażby ilość modyfikacji, które idzie z niego zrobić. Mnie najbardziej podoba się podnośnik. Dzięki!
Blog http://legosoul.wordpress.com/"
Instagram @legos_soul
ODPOWIEDZ