60113: Rally Car

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

60113: Rally Car

Post autor: Seba »

Recenzja: 60113 Rally Car
Obrazek

Dane techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2016
Liczba klocków: 104szt.
Liczba figurek: 1 minifig
Liczba worków z częściami: 1 duży woreczek i 1 mniejszy
Spis części: BrickLink
Cena: 40zł

Brickset
BrickLink

Koledzy po fachu nie próżnowali w 2015. Systematycznie fotografowali i opisywali sety gromadząc czytaczy, oglądaczy, gadaczy i oceniaczy. W tym roku postanowiłem stanąć ramie w ramie z najlepszymi i dzielnie reprezentować MLC. Tym samym na warsztat bierzemy pierwszego, jednego z najmniejszych, przedstawicieli serii miejskiej na 2016. Co prawda ciężko sobie spotkać podobne konstrukcje na co dzień, ale Lego to wyobraźnia... Ostatnimi czasy, przyznam, nie jestem fanem małych zestawów. Odczuwam niedosyt patrząc często na wręcz wymuszone konstrukcje, które emanują czysto korporacyjnym przekazem: "coś tam musimy zrobić małego, aby w serii nie było dziury". Tym razem TLG postarało się i 60113 dla wielu jest ciekawą pozycją.

Opakowanie:
Niewielki, standardowy kwadracik niestety wykonany z litego kartonu o małej gramaturze. W ręku daje się odczuć, iż niewiele trzeba by zniszczyć opakowanie. Mierne zabezpieczenie - uważajcie przy zamówieniach z Internetu. Za to szata graficzna bezbłędna. Na froncie przedstawiony rally car gnający bezdrożami Lego City. Z tyłu kilka scenek sytuacyjnych. Wszechobecny niebieski dominuje.
Wato jeszcze wspomnieć, iż oprócz odchudzenia kartonu zmianie uległ także sposób zamknięcia. Obecnie z obu stron mamy klapkę boczną, jedynie zagiętą, a nie klejoną jak dotychczas. Każda z nich przytrzymywana jest za pomocą dwóch naklejek do tylnej ściany pudełka. Tak jak to miało dotychczas miejsce tylko w dużych zestawach. Tym samym, znika znana perforacja na wciśnięcie palcem fragmentu tylnej ścianki i oderwanie/rozklejenie boku opakowania.

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

LEWO I PRAWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja:
Standardowa książeczka, większa od pudełka. Szczegółowo opisująca poszczególne kroki montażu. Jak widzicie, woreczki nieponumerowane. Za to naklejki dostały swoje numerki.
Obrazek

Minifig:
Ubraniowy facelifting ekipy AIR BORNE z zestawu 60027. Ciekawsza, ale trudno mi ocenić czy lepsza. Schludnie. Szkoda, tej skwaszonej miny.
Obrazek Obrazek

Klocki:
Rewolucji nie ma, ale są dwie, może trzy ciekawe pozycje:
- Obrazek - slope z nadrukowanymi zegarami
- Obrazek - okrągły biały tile z nadrukiem
BTW: Są tak nowe, że jeszcze nie odkryłem ich numerów katalogowych.
- natomiast w tym przypadku nie do końca jestem przekonany czy to 100% nowość - białe ramiona mocujące spoiler w tylnej części - ktoś potwierdzi?

FOTY Z BUDOWY:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek

ZA:
+ konstrukcja - w szczególności przód pojazdu;
+ kolorystyka;
+ wierne oddanie szczegółów jak na tak niewielki zestaw;
+ pochylona konstrukcja - przednia oś niżej niż tylna;
+ jak na rally car niewiele etykiet;
+ nadruk na slope i okrągłych tile'ach

PRZECIW:
- źle wykonana etykieta szachownicy - w ogóle po co etykieta, przecież taki klocek istniał w przeszłości?!;
- mierne, wątłe i "wychudzone" opakowanie zestawu;
- za duży spoiler;
- dorzuciłbym coś z tyłu, przy rurach wydechowych;

Podsumowanie:
Nadal uważam, iż 60113 to jedna z najlepszych konstrukcji w pierwszej fali nowych zestawów na 2016r. Mały, zgrabny z pewnością bawialny. Solidna konstrukcja pozwoli w pełni cieszyć się zestawem. Razem z 60053: Race Car świetnie będą się uzupełniać! 60053, kupiłem córce i poszedł na stracenie, w pewnym sensie. 60113, jest na tyle dobry, że zostaje u mnie! :-)
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: 60113: Rally Car

Post autor: glaz_pimpur »

Model świetny ale 4 dychy to trochę dużo. Za tyle kupowałem swoje Speed Championy. Ale jak na promocji cena spadnie do 30-25 zł to sobie to na pewno sprawię.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2016 14:23 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 161
Rejestracja: 03 lis 2013 21:47
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
Kontakt:

Re: 60113: Rally Car

Post autor: tbzz »

Świetna recenzja Seba! Wyciągnąłeś wszystkie szczegóły zestawu. Mnie tam się autko bardzo podoba. Spoiler też nie jest za duży, bo wydaje mi się, że wzorem było audi quattro z lat 80-tych. To był potwór i miał duży spoiler. Nawet kolorystyka zbliżona. Ogólnie model na duży plus. I chyba go sobie sprawię. :) Dzięki!
Blog http://legosoul.wordpress.com/"
Instagram @legos_soul
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 60113: Rally Car

Post autor: Sirius »

Przyjemna recenzja. Fajnie, że nie ma zalewu tekstu, ale jest sporo zdjęć, które są moim zdaniem najważniejsze. Auto niezłe, ale ten spoiler to jak dla mnie za masywny. Wygląda jak by jeździł z otwartym bagażnikiem ;)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 60113: Rally Car

Post autor: Jaskier »

Przyjemne autko, takie hotwheelsowe i to mu nadaje uroku.
Podwójny serek z nadrukami zegarów to mniamuśny klocek, będę się za nim rozglądał.

Nie ma zdjęcia trzeciego elementu. To to?Jeśli tak, to są na rynku już od dosyć dawna.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: 60113: Rally Car

Post autor: Jerac »

- natomiast w tym przypadku nie do końca jestem przekonany czy to 100% nowość - białe ramiona mocujące spoiler w tylnej części - ktoś potwierdzi?
Byłoby nam łatwiej gdybyś pokazał ten element na jakimkolwiek zdjęciu :D
Ale nawet bez tego mogę Ci powiedzieć że to po prostu nieco nowsze rączki od szkieletów.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 60113: Rally Car

Post autor: Seba »

Jaskier, Jerac. Dziękuję, macie racje. To nowe "ręce" szkieletów. Fotkę wykonałem, ale biały element na białym tle wyszedł słabo, po kompresji jeszcze gorzej, dlatego postanowiłem nie wrzucać foty.
ODPOWIEDZ