70786 Gali - Master of Water

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

70786 Gali - Master of Water

Post autor: Legolas0232 »

Modele zawiezione do Chorzowa, pora zabrać się za kilka recenzji! :)

Obrazek


Seria: Bionicle
Rok premiery: 2015
Ilość elementów: 87
Cena S@H: 59.99 zł, 14.99 €, 14.99 $
Minifigurki: brak
Waga (opakowanie+ instrukcja+elementy) = 200 gramów
Waga (elementy) = 140 gramów
Spis elementów: brickset


O postaci
Gali jest władczynią żywiołu wody. Wedle oficjalnej strony postaci:
Gali jest spokojna i serdeczna. Kiedy jednak sytuacja tego wymaga, potrafi być groźna niczym morze w czasie sztormu. Nie toleruje niesprawiedliwości i zawsze robi wszystko, aby pomóc tym, którzy tego potrzebują. Łagodność Gali sprawiła, że jest najbardziej lubianą ze wszystkich bohaterów. Jest wielkoduszna, umie słuchać ludzi i można na nią liczyć. Jeśli coś można jej zarzucić, to tylko to, że zawsze pali wszystkie dowcipy!

Moce: Kontrola nad wodą i umiejętność pływania szybciej niż jakakolwiek inna istota.


Gali miała już trzy wcielenia. Pierwsze pojawiło się w 2001 roku w zestawie liczącym 35 elementów. Jako broń służyły jej dwa haki, a maską była Kanohi Kaukau - Maska Oddychania Pod Wodą.

Obrazek

Drugi raz została wydana w 2002 roku. Składała się z 44 elementów. Jej bronią były dwa Topory, a maską Kanohi Kaukau Nuva, pozwalająca oddychać pod wodą jej i jej towarzyszom.

Obrazek

Ostatnim razem widzieliśmy ją w 2008 roku w podserii Mistika. Składała się z 60 elementów. Uzbrojona w miotacz zmodyfikowaną Kaukau Nuva, pożegnała się wtedy z fanami po raz ostatni.

Obrazek

Jednak w tym roku powróciła!!!

Opakowanie

Kartonowe, aczkolwiek mocne pudełko, choć nieco mniejsze od tych z 70789, 70787 i 70788. Od frontu znana nam grafika, natomiast z tyłu znajdziemy m.in krótki komiks, wizerunek maski w skali 1:1 i podstawowe możliwości zabawki.

Obrazek Obrazek

Opakowanie otrzymało również certyfikat FSC - "pochodzenie z odpowiedzialnych źródeł".

Obrazek

Instrukcja

Standardowa, cienka książeczka licząca 36 stron. Poza budową w 29 krokach znajdziemy tu też spis elementów, komiks z pudełka w formie rozszerzonej, reklamy innych zestawów z tej serii itd.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zestaw

Figurka, nieco niższa od Tahu, Onuy i Kopaki, prezentuje się nad wyraz bardzo dobrze! Postać bez sztucznego pogrubiania w postaci wciskania mnóstwa elementów do klatki piersiowej, prezentuje się o niebo lepiej niż 70789 i 70787.

Obrazek Obrazek Obrazek

O ile większe zestawy za 89,99 zł posiadają funkcję ruchu obojga ramionami za pomocą zębatki na plecach, o tyle Gali może w ten sposób poruszać tylko jednym. Jest to olbrzymi plus. Według mojej opinii funkcja poruszania obojago ramionami, została wrzucona do niektórych figurek, na siłę, aby zastosować jakiekolwiek odwołanie do pierwszej serii z 2001 roku, której zestawy posiadały właśnie taką funkcję. Niestety nie wypada to zbyt dobrze - o wiele lepiej jest gdy w ten sposób poruszmy tylko jedną ręką, bo dzięki temu figurka nie wygląda jak tandetny robot automatyczny podczas ruchu. Funkcja ruchu obojga ramionami dobrze wypadała przy sztywnych rękach obecnych w figurkach Bionicle do 2002 roku, to później, gdy wprowadzono dwu-stawowe ręce, okazały się zbędne - może właśnie dlatego szybko zaniknęły całkowicie.

Obrazek

Zabrakło tu też sztucznego pogrubiania zbroi na łydkach i przedramionach. Dało to naprawdę dobry efekt! Nowe zestawy wreszcie zaczynają naprawdę przypominać tradycyjne figurki Bionicle sprzed lat.

Świetnie wypadają też naramienniki, które choć może ciut za grube, zasłaniają brzydkie plecy Gali. Niestety podczas poruszania ramionami, odchylają się nienaturalnie do tyłu:

Obrazek

Do nielicznych minusów należą wystające spod napierśnika bolce:

Obrazek

Tym razem jej broń stanowi Harpun i Płetwy rekina, które możemy przymocować do stóp jako wirniki wspomagające poruszanie się pod wodą.Możemy je wszystkie połączyć, aby otrzymać Trójząb z Mocą Żywiołów, z którym prezentuje się naprawdę świetnie, mimo, że Trójząb jest nieco zbyt duży jak na jej rozmiary, a żółte elementy na nim zupełnie tu nie pasują.

Obrazek

Należy też zwrócić uwagę na świetną maskę Gali występującą tu w dwóch kolorach: Dark Azur i W.Gold (kolory według brickset.com). Maska dodaje jej kobiecego charakteru i wyglądu w o wiele większym stopniu niż jej poprzedniczki z 2001, 2002 i 2008 roku i wyraźnie odwołuje się do żywiołu wody.

Obrazek
Obrazek

Jako mały bonus otrzymujemy tu Pająka Śmierci, który ma być przeciwnikiem dla naszej bohaterki, do czasu aż otrzymamy większe wersje antagonistów w sierpniu tego roku.

Obrazek

Możemy go też przyczepić do głowy figurki po zdjęciu maski (swoją drogą - prezentuje się wtedy świetnie!), jako pewnego rodzaju...wirus?

Obrazek Obrazek

PODSUMOWANIE

Obrazek

Gali wypada o niebo lepiej niż większe figurki - Tahu i Onua, dotąd przeze mnie zrecenzowane. Figurka ma chudą sylwetkę, co wcale nie ujmuje z niej groźnego, aczkolwiek nieco kobiecego wyglądu. Ten zestaw jest kolejnym dowodem na to, że jakości zestawu nie mierzy się rozmiarami i ilością klocków.

+Świetna zbroja bez sztucznych pogrubień utrudniających zabawę
+Bardzo dobrze zarysowany kształt maski
+Płetwy Rekina + Harpun = Trójząb z Mocą Żywiołów
+Chuda sylwetka figurki
+Dobrze wyglądające naramienniki
+Poruszanie tylko jedną ręką za pomocą zębatek
+Świetny wygląd głowy z maską jak i bez niej
+Niezbyt wysoka cena za bardzo dobre wykonanie


-Bolce wystające spod napierśnika
-Żółte akcenty na Trójzębie
-Brzydkie plecy figurki
-Naramienniki odchylające się zbyt do tyłu przy poruszaniu ramionami
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 70786 Gali - Master of Water

Post autor: Lordofdragonss »

O ile Gali jest naprawę śliczna figurką, to jej broń za nic nie pasuje mi do postaci. O wiele bardziej wolę propozycję niektórych fanów: płetwy założone jako ostrza na bokach ramion- świetnie podkreślają jej szybkość i precyzje.

Kolejną fajną bardzo prostą modyfikacją jest przełożenie muszelek z ud na boki- Gali wygląda wtedy o wiele bardziej kobieco.


Dzieki za recenzję!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 70786 Gali - Master of Water

Post autor: SERVATOR »

Zrobiliby jej jaką sukienkę albo co bo po czym teraz poznać, że to baba?
Zwłaszcza na tej fotce prezentuje się bardzo kobieco... Ma "prawie" warkocze. Tylko czemu na twarzy?? ;)

Obrazek
70786 Review by Kamil0232, on Flickr
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 70786 Gali - Master of Water

Post autor: Jellyeater »

Dla mnie to smutne dopatrywanie się kobiecości w czymś takim. :P Na szczęście jestem za stary na Bionicle.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 70786 Gali - Master of Water

Post autor: jetboy »

Te dwa elementy z wirnikami - pragnę ich. Reszta jak dla mnie bez wartości.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

Re: 70786 Gali - Master of Water

Post autor: Legolas0232 »

jetboy pisze:Te dwa elementy z wirnikami - pragnę ich. Reszta jak dla mnie bez wartości.
Dobrze rozumiem? Przyznajesz, że przynajmniej jeden element Bionicle jest przydatny!? ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 70786 Gali - Master of Water

Post autor: jetboy »

LEGOlas0232 pisze:
jetboy pisze:Te dwa elementy z wirnikami - pragnę ich. Reszta jak dla mnie bez wartości.
Dobrze rozumiem? Przyznajesz, że przynajmniej jeden element Bionicle jest przydatny!? ;)
Znacznie więcej jest przydatnych :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 70786 Gali - Master of Water

Post autor: nori »

Bardzo przyjemna recenzja, a same zdjecia naprawdę robią wrażenie - szczególnie fotka z Pająkiem Śmierci - brrrr!!!!
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 70786 Gali - Master of Water

Post autor: Amal »

Z przyjemnością przeczytałem i obejrzałem Twoją recenzję. Przypomniał mi się czas, gdy wyszły pierwsze Bionicle, a ja kupiłem całą serię i bawiłem się z pięcioletnim wówczas synem...
Czy temu pająkowi, ktoś przypadkiem nie pourywał nóg w jakiejś walce? Bo jak znam się na owadach, to powinien mieć osiem odnóży?
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

Re: 70786 Gali - Master of Water

Post autor: Legolas0232 »

W sumie, to ta maska najlepiej wygląda bez żadnych nóg ;)
ODPOWIEDZ