Morze klocków II - wiosna

Aktualności ze strony WWW zbudujmy.to oraz inne wiadomości
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Morze klocków II - wiosna

Post autor: crises »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Chciałbym uroczyście zakomunikować, że pierwszą dużą wystawą w roku 2015 organizowaną przez "Zbudujmy to!", będzie wystawa w Swarzewie. Impreza ta jest trochę inna od tych, do których już przywykliśmy. Wynika to z kilku faktów:
- Muzeum w ramach ekspozycji "Morze klocków II" zaprezentuje eksponaty własne przygotowane na zamówienie.
- Ponadto zostanie zaprezentowana jedyna w Europie (a może i na świecie) kompletna kolekcja zestawów LEGO Space (prezentuje kolega Amal).
- Dodatkowo będzie można zobaczyć w większości nowe dzieła członków ZT, przygotowane specjalnie na wystawę wiosenną.

Termin: 29 marca - 29 czerwca 2015.
Miejsce: Swarzewo koło Władysławowa, muzeum "Kocham Bałtyk".
Powierzchnia ekspozycyjna: 480 metrów kwadratowych.
Temat przewodni wystawy: jak już podałem wyżej - tematyka morska oraz kosmiczna.

Tym razem nie będzie dodatkowych atrakcji w weekend otwarcia. Wynika to trochę z napiętego tegorocznego harmonogramu. W roku 2015 będziemy obecni w sumie aż na 4 dużych imprezach. Ponadto w niedzielę otwarcia mamy walne sprawozdawcze (tak, tak, obowiązki służbowe wzywają).

Serdecznie zapraszamy.



Obrazek
spacelord
Posty: 169
Rejestracja: 11 mar 2014 17:13
Rok urodzenia: 1981

Re: Morze klocków II

Post autor: spacelord »

Ponadto zostanie zaprezentowana jedyna w Europie (a może i na świecie) kompletna kolekcja zestawów LEGO Space (prezentuje kolega Amal).
Eh. Musi to być tak daleko :/ Mam nadzieję, że te eksponaty na następnych wystawach też będą ;) I mam nadzieję, że ktoś dobre zdjęcia zrobi.
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Morze klocków II

Post autor: goldsun »

crises pisze:...
- Ponadto zostanie zaprezentowana jedyna w Europie (a może i na świecie) kompletna kolekcja zestawów LEGO Space (prezentuje kolega Amal).
...
Dodajmy, że będzie to nie tylko pełna kolekcja zestawów firmowych Lego Space, ale również sporo z firmowych zestawów alternatywnych z tej tematyki. Czyli to coś co kiedyś pojawiało się na tylnych ściankach pudełek, albo w różnych Idea-Bookach - tym razem do pooglądania "na żywo", a nie tylko na obrazku :-)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
LL
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 345
Rejestracja: 27 sie 2013 17:29
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: LL »

crises pisze:jedyna w Europie (a może i na świecie)
?!

W Europie nie ma ani jednego innego kolekcjonera, posiadającego całą kolekcję?
Na świecie nie pytam, bo na pewno jest jakiś kitajec.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: Jerac »

LL, w skali takiej jak ta? Możliwe że nie. Tutaj nie tylko każdy zestaw jest, ale też wszystkie modele alternatywne... wyobraź sobie dowolny super-rzadki zestaw. To on tam jest, w 4 kopiach :D
Szarnywirk
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: jetboy »

Jerac pisze:LL, w skali takiej jak ta? Możliwe że nie. Tutaj nie tylko każdy zestaw jest, ale też wszystkie modele alternatywne... wyobraź sobie dowolny super-rzadki zestaw. To on tam jest, w 4 kopiach :D
Gadałem kiedyś z jednym włochem fanem Classic Space. On ma wszystkie zestawy po kilkanaście razy. Ale tylko Classic Space, żadne tam Blacktrony i inne wynalazki. Samego 928 ma 17. No i modeli alternatywnych nie buduje.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
LL
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 345
Rejestracja: 27 sie 2013 17:29
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: LL »

Cholera. Brzmi nieźle.
Amal, mam nadzieję, że na kolejnych wystawach też będzie taka ekspozycja :). Bo na tej mnie nie będzie.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: Sirius »

Patrząc ile tego było w Łodzi (a było nie wszystko) to Amal chyba musi niedługo się wybierać do Swarzewa żeby to wszystko rozłożyć przed 29 marca.
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: Amal »

Ja również zastanawiałem się, czy moja kolekcja jest aby jedyna. Chyba jednak JEST, zważywszy na to, że jeśli kolekcja, to nie tylko modele ale też i pudełka. No i zestawy z Idea Book. Nie wszystkie zestawy alternatywne uda mi się dokończyć, ale codziennie coś powstaje:
Obrazek
To z Idei Book 250 z 1987 roku.
To dziwne uczucie, być jedynym na świecie tak odjechanym egzemplarzem...

EDYCJA
No dobrze. Jeszcze jedno, ale ostatnie:
Obrazek

A co do ekspozycji, to mam nadzieję, że jeśli moja kolekcja się spodoba, to trochę po Polsce pojeździ :)
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: Allemov »

Wygląda na to, że będę musiał zrobić o tej kolekcji samodzielny porządny materiał. Tym bardziej, że jest 4x większa niż myślałem, bo nie wiedziałem o modelach alternatywnych. :)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
ODPOWIEDZ