10679 Pirate Treasure Hunt

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

10679 Pirate Treasure Hunt

Post autor: nori »

To jest wpis z bloga oraz z 8studs. Zapraszam także na facebooka.

10679 Pirate Treasure Hunt

Obrazek

Seria: Juniors
Rok premiery: 2015
Liczba elementów: 57
Figurki: 2: Pirate minifigure, skeleton
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 15.5 x 14 x 6 cm
Cena: $??.??, £9.99, 9,99 €, 42,99 zł

BrickSet, BrickLink

Jako wielki miłośnik Pirackich serii z wytęsknieniem oczekiwałem najnowszej, trzeciej pełnoprawnej edycji. Niestety, przyjdzie mi jeszcze na nią chwilę poczekać, gdyż oficjalna premiera odbędzie się dopiero w marcu, jednak już teraz swój głód mogę nieco przytłumić małą przystawką. Przystawką w postaci co prawda Pirackiego zestawu, jednakże w tym akurat przypadku przynależnego do zupełnie innej serii.

Juniors to seria przeznaczona dla dzieciaków, które dopiero co wyrosły z Duplo, i już za chwilę będą chciały sięgnąć po normalne systemowe zestawy. Seria ta jest nieco uproszczona, posiada tak zwane "zjunioryzowane" elementy, niezbyt skomplikowane konstrukcje, czytelne i bezproblemowe instrukcje. Co ciekawe, czerpie z całego asortymentu marek LEGO, tak więc znajdziemy tu zestawy wprowadzające nas w świat City, Castle, Super Heroes czy właśnie Pirates.

Jeżeli ktoś chce sobie przypomnieć, co też w LEGOwym świecie w temacie Piratów pojawiło się wcześniej (a pojawiło się naprawdę dużo!), zapraszam do cyklu Szybka historia LEGOwych Piratów: linki do notek na blogu: cześć pierwsza, druga, trzecia, uzupełnienie, lub całość na forum.

Tutaj natomiast przejdźmy już do naszego zestawu, ja naprawdę nie mogę się doczekać!

Pudełko z prostą, ale przyjemną szatą graficzną, z mocno wyrazistą czerwoną obwódką. Na przedniej ściance znajdziemy nazwę serii, podkreślenie faktu "łatwy do zbudowania", oczywiście logo producenta oraz numer i przedział wiekowy (4-7 lat).

Obrazek

Z tyłu pudełka ponownie atakują nas informacje, że wszystko tu jest bardzo łatwe, odnoszę wrażenie, że pod tym względem producenta nieco poniosło.

Obrazek

W pudelku znajdziemy dwa woreczki z klockami, dwa elementy luzem,

Obrazek

oraz oczywiście instrukcję. Jedna książeczka licząca 24 strony, na których znajdziemy, oprócz planów budowy, reklamy, indeks elementów oraz informację, co zrobić, gdy dzieciaki są "Ready for more" (wydać kasę na kolejne zestawy!).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W zestawie otrzymujemy dwa ludziki. Pierwszym jest Pirat w bluzie w pasy i z nakryciem głowy przyozdobionym piracką czaszką, drugim natomiast kościotrup w wersji z "dyndającymi" rękami, tak więc przez TLG nie traktowany, jako pełnoprawna minifigurka.

Obrazek

Obrazek

W przypadku Pirata nóżki z jedną drewnianą nogą to już dobrze znany element (od 1989 roku!), także wzór czaszki na czapce nie jest nowy - pochodzi z drugiej edycji Piratów z 2009 roku. Główka z zarostem w ostatnich latach pojawiła się w paru zestawach należących do takich serii jak Dino, City, Castle czy The LEGO Movie. Natomiast tors, mimo że czerpie wiele ze wcześniejszych wersji, jest całkowicie nowym wzorem. Największą jednak nowością, i do tego wzbudzającą wiele kontrowersji, jest nowa bandana. Na poniższym zdjęciu dla porównania znajdziecie nowego kapitana w otoczeniu Piratów z serii z 2009 roku:

Obrazek

Nowa bandana jest znacznie uproszczona w stosunku do wersji starej, mającej co prawda już szmat lat na karku (premiera w 1989 roku!), ale dla mnie prywatnie jednak będącej o wiele ładniejszym "nakryciem" głowy. Może nowa przypomina rzeczywiście zawiązaną chustę, jednak spójrzcie na poniższe zdjęcia, która wersja Wam się bardziej podoba (jako modele wystąpili Piraci z poprzedniej edycji)? Jak dla mnie, zmiana absolutnie na minus.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wśród elementów znajdziemy parę ciekawostek, jak charakterystyczny dla serii Juniors wzór płytki, duży panel z całkiem ładnym nadrukiem, czy skrzynię w rzadkim kolorze czarnym!

Obrazek

Obrazek

Ciekawostką jest Jolly Roger widniejący na fladze, różniący się od tego z czapki Pirata. Co więcej, wygląda na to, że akurat ta czaszka będzie unikatem tylko dla tegoż zestawu, gdyż oglądając zdjęcia zestawów z pełnoprawnej serii Pirates III, można zauważyć wszędzie właśnie wzory Jolly Rogera zgodne z wersją z 2009 roku! I muszę przyznać, że niezbyt lubię czaszkę z 2009 roku (ma o wiele za duże czoło), natomiast ta kanciasta przypadła mi bardzo do gustu - wygląda naprawdę świetnie i pociesznie z tymi różnej wielkości oczkami.
Obrazek

Niniejszy zestaw zawiera skarb, a tam gdzie jest skarb, nie można obyć się bez mapy do niego prowadzącej! Otrzymujemy tu całkowicie nowy, naprawdę ładny i zrobiony nieco z jajem, wzór:

Obrazek

Skoro Pirat ma już czaszkę i mapę, czas zaopatrzyć się w łódkę i wyruszyć na poszukiwanie skarbu. Łódka jak to łódka: wzór już doskonale znany, do tego ławeczka, beczka (szara!), wiosła i mały maszt na którym powiewa proporzec. Konstrukcja szybka, prosta, ładna, spełniająca swoje zadanie.

Obrazek

Ciekawie prezentuje się wyspa: jest to dosłownie parę elementów, ale dzięki zaokrągleniu, świetnemu nadrukowi oraz łańcuchowi, wygląda to naprawdę fajnie. No dobrze, cudem na pewno nie jest, ale jako zabawka dla młodszych dzieciaków, spełnia swoje zadanie w stu procentach. Tym bardziej, że kościotrupa można owijać wokół łańcucha, okno się otwiera, a w skrzyni kryje się trochę skarbów.

Obrazek

Obrazek

Bardzo wdzięcznym dodatkiem do zestawu jest rekin o klasycznym i dobrze znanym wzorze, w nieco odświeżonej wersji polegającej głównie na dodaniu skrzeli. Dla lubiących daty: rekin w tej formie, ale bez zarysowanych skrzeli, pojawił się wraz z pierwszymi Piratami, tak więc już w 1989 roku! W 2013 roku TLG odświeżyło delikatnie jego wizerunek właśnie dodając skrzela. W między czasie była próba wprowadzenia nowego, większego rekina, ale dotychczas zawitał on tylko do dwóch zestawów, w tym jednego z drugiej serii Pirackiej.

Obrazek

Całość prezentuje się naprawdę nieźle! Owszem, konstrukcje są bardzo proste, i składa się to dosłownie w momencie, ale należy pamiętać, że to zestaw dla dzieci i to tych młodszych. I jako taki sprawdza się wprost idealnie: jest ładny, przyjemny w budowie, bawialny, posiada aż dwie figurki (i to z charakterystyczną dla Piratów bronią!), a do tego świetnego klasycznego rekina. Starszych może zainteresować nowy wzór mapy, oryginalny Jolly Roger, czy skrzynia w rzadkim czarnym kolorze. Może nie jestem obiektywny, ale ten zestaw nie zawiódł moich oczekiwań, a wręcz miło mnie zaskoczył. Tak naprawdę jedynym minusem jest nowa bandana, element który w ogóle nie przypadł mi do gustu, ale najwidoczniej będzie to bolączka całej tegorocznej Pirackiej serii.

Obrazek

Po budowie pozostaje całkiem sporo zapasowych elementów, w tym broń i łańcuch!

Obrazek

Jako ciekawostka: Piracka seria z 2009 roku także "posiadała" dodatkowy zestaw, tak naprawdę nie wchodzący w jej ramy, a należący wtedy do serii Bricks and More, będącej swego rodzaju zalążkiem serii Juniors: 6192 Pirate Building Set.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
GrublukTheGrim
Posty: 331
Rejestracja: 03 maja 2014 21:33
Rok urodzenia: 1900
Lokalizacja: Nigdzie

Re: 10679 Pirate Treasure Hunt

Post autor: GrublukTheGrim »

No tak... Bandana wygląda dobrze tylko z tyłu. Z przodu to po prostu jakaś piłka wepchnięta na łepek.
Ogólnie zestaw fajny. Fajnie prosty. Ciekaw jestem pełnoprawnej serii za 2 m-ce.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 10679 Pirate Treasure Hunt

Post autor: Jellyeater »

Ciekaw jestem pełnoprawnej serii za 2 m-ce.
A ja nie. Będzie tak: "Zestaw wypada naprawdę wspaniale! Może nie jest okazały, ale za to budowla wygląda sympatycznie i nie rozpada się. Świetna zabawka dla dzieci! Piękne nadruki torsów i ciekawe mapy. Idealne nawiązanie do klasyki z 1989 roku." I te de i te pe.

Szara beczka to kiepski żart. Z czego ona jest? Do tej pory były brązowe z drewna. Ten zestaw mimo iż dla dzieci i tak ciężko traktować inaczej niż w kategorii żartu. Co z tego można zbudować? NIC. 5 wielgachnych klocków na krzyż. Łódki nie bardzo da się do czego doczepić.

Plus za rekina. I za dyndające łapki u kościotrupa. Lubię ten wzór. To okienko zastanawiam się czy może być użyteczne w MOCach. Ale nie da się zrobić parapetu ani nic.

To jest fajny zestaw JUNIOR który daje możliwość kreacji:
http://brickset.com/sets/10668-1/The-Pr ... lay-Castle" target="_blank

Sam go kupiłem znajomej dziewczynce. Ten zestaw co podałeś jest zaprzeczeniem LEGO. Można z tego zbudować tylko to co w instrukcji. I jakbyś nie zaklinał rzeczywistości nie wygląda to wspaniale, tylko ubogo.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: 10679 Pirate Treasure Hunt

Post autor: glaz_pimpur »

Za 3 dychy bym przytulił. Ale 43 zeta to lekka przesada.
Duplo Users Poland Assosiation
sekua
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1664
Rejestracja: 03 sie 2013 11:26
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Warszawa / Radom
Kontakt:

Re: 10679 Pirate Treasure Hunt

Post autor: sekua »

Uroczy zestaw, projektanci wycisnęli chyba wszystko co się da, w ramach i tak ograniczonego planu. A po dłuższym namyśle to ta bandana nie jest aż taka zła, da się do niej przyzwyczaić. Serio.
Awatar użytkownika
Johny
Posty: 26
Rejestracja: 13 wrz 2014 10:35
Rok urodzenia: 1991

Re: 10679 Pirate Treasure Hunt

Post autor: Johny »

Jellyeater pisze:
Ciekaw jestem pełnoprawnej serii za 2 m-ce.
Szara beczka to kiepski żart. Z czego ona jest? Do tej pory były brązowe z drewna. Ten zestaw mimo iż dla dzieci i tak ciężko traktować inaczej niż w kategorii żartu. Co z tego można zbudować? NIC. 5 wielgachnych klocków na krzyż. Łódki nie bardzo da się do czego doczepić.

To jest fajny zestaw JUNIOR który daje możliwość kreacji:
http://brickset.com/sets/10668-1/The-Pr ... lay-Castle" target="_blank

Sam go kupiłem znajomej dziewczynce. Ten zestaw co podałeś jest zaprzeczeniem LEGO. Można z tego zbudować tylko to co w instrukcji. I jakbyś nie zaklinał rzeczywistości nie wygląda to wspaniale, tylko ubogo.
Strasznie się czepiasz... To jest zestaw dla młodszych dzieci, stąd duże elementy - z resztą ten, który ty podałeś też ma takie.
Beczka może być pomalowana :) O co Ci chodzi z łódką to nie wiem, zawsze taka była.

Bandana całkiem nieźle prezentuje się od tyłu, ale tu kończą się jej zalety. Zgodzę się, że może wygląda 'realniej', ale stara zdecydowanie ładniejsza.
Zestaw mnie nie porwał, ale jak rzucą w biedronce za 3 dychy to się pewnie skuszę.

Tak swoją drogą, to za każdym razem gdy czytam recenzję Noriego to czuje się jakbym też otwierał i budował dany zestaw. Śmieszne uczucie :)
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 10679 Pirate Treasure Hunt

Post autor: Jellyeater »

Tak tylko zestaw który podałem zawiera też i sporo małych klocków które pozwalają coś zbudować. Tu klocków nie ma. Jest podstawka, ścianka, łódka i tyle. Kosztuje to 43 PLN. Za 100 PLN można dostać to co podałem w linku. Jest tam 3x więcej klocków za niewiele więcej niż 2x kasy. Do tego jest fajne wiaderko do trzymania klocków i dziecko uczy się porządku. 30 PLN to faktycznie byłaby dobra cena i wziąłbym dla rekina i pirata. Kościotrupów mam już multum. Czarnych skrzyń mam ze 3 lub 4.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 10679 Pirate Treasure Hunt

Post autor: Lordofdragonss »

Mnie bardzo podoba się ta scianka, wiec mam nadzieję, że kiedys sie jeszcze pojawi. Zestaw na pewno kupię, podoba mi się,
co do nowego Rekina- Nori,nie rożni się on tylko skrzelami, tego można w końcu przypiąć do płytki!
GrublukTheGrim
Posty: 331
Rejestracja: 03 maja 2014 21:33
Rok urodzenia: 1900
Lokalizacja: Nigdzie

Re: 10679 Pirate Treasure Hunt

Post autor: GrublukTheGrim »

A mi się podoba opinia Jellyeatera. Wie przynajmniej chłopak co mu się podoba, a co nie i to ostatnie piętnuje z bezwzględnym zapałem kapitana pirackiej łajby. ;-)
Jeszcze uściślę: Jestem ciekawy całej serii, nie oznacza że jestem jej sympatykiem. Lego skierowało ją do młodszych dzieci, tak samo jak ostatnie Castle. Po prostu poczytam Wasze recenzje, popatrzę na filmiki w youtube i obejrzę sobie pudełka w sklepie. Bo seria jest fajna. Ale tylko fajna. Osobiście piszczę za Ultra Agents.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 10679 Pirate Treasure Hunt

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Ja jakoś nie jestem przekonany do tej serii.
Niby idealna dla mojego syna, to jego przedział wiekowy, ale...

Poczekam na resztę serii pirackiej, bo pomysł jest taki, aby mieć po zestawie z każdej serii.
Do chwili ogłoszenia że w tym roku piraci powracają, byłem skazany na używany zestaw.

Zgadzam się, że cena z trójeczką z przodu bardziej pasuje do tego zestawu, niż ta parzysta. :)
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
ODPOWIEDZ