7569 Desert Attack

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

7569 Desert Attack

Post autor: Silverbrick »

Seria Prince of Persia szybko przyszła i szybko poszła. Ale tylko na pierwszy rzut oka… Na Allegro możecie znaleźć świetne sety. Oto ten który kupiłem!

Obrazek

Numer: 7569
Rok wydania: 2010
Tytuł: Desert Attack (Pol. Pustynny Atak)
Liczba części: 57
Seria: Prince of Persia
Licencjowany: Tak
Figurki: Dastan, Ghazab, Setam
Brickset
Briclink
Brickshelf

Obrazek
Obrazek
Głównym modelem jest kawałek skały pustynnej w piaskowym kolorze. Posiada On ciekawe części między innymi dwie włócznie oraz uschnięty krzak. Znajduje się tu również otwierana skrytka na zielony i czerwony kryształek. W zestawie znajdziemy również szkielecik z którym pewnie nie raz mieliśmy styczność.

Fauna
Obrazek Obrazek
W zestawie znajdziemy 3 zwierzaki. Pierwsze dwa z nich to klasyczni pustynni mieszkańcy czarny skorpion oraz czerwony zygzakowaty wąż. Są to bardzo fajne elementy ale nie zapominajmy jeszcze o czarnym koniu, wierzchowcu głównego bohatera. Jest to zdecydowanie ulubiony lego koń jaki miałem w mojej kolekcji. Czarny kolor dobrze współgra z złotymi perskimi znakami na „dywanie” który ma na sobie. Jest to świetny nadruk.

Minifigi

Obrazek
Ghazab: Nadruk na torsie tego minifiga nie jest szczególnie fajny. Jednak figurka posiada bardzo szczegółowo nadrukowaną twarz oraz czarny turban. Do figurki dostajemy topór u którego ostrze posiada nadruk mający imitować ślady używania. Mi osobiście ten nadruk kojarzy się z serią „Knigds & Kingom II”.

Obrazek
Setam: U tej figurki ponownie nie dostaniemy szczegółowego nadruku ale dostajemy za to perłowo-srebrne kolczaste naramienniki oraz ponownie turban. Akcesoriami są dwie sztuki „pazurów”.

Obrazek
Destan: Chociaż Ghazab i Setam są dość dobrymi figurkami to Destan najbardziej przypadł mi do gustu. Ma przepiękne, złote, nadruki na torsie i nogach. Długie brązowe włosy dobrze pasują do tej postaci. Bronią są dwa srebrne katany, takie same jak w serii Ninjago. Katany można włożyć do uchwytów na plecach. Schowane miecze skrzyżowane w x na plechach figurki robią naprawdę dobre wrażenie. Szkoda tylko że łatwo z tych otworów wypadają.

Podsumowanie

Plusy
- Ciekawa fauna
- Akcesoria
- Świetna minifigurka Dastana

Minusy
- Słabe nadruki na torsach Ghazaba i Setama.
- Miecze Dastana wypadają z uchwytów
Ostatnio zmieniony 06 lut 2017 16:52 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: Recenzja: 7569 Desert Attack

Post autor: nori »

Komentarze takie same jak do pozostałych Twoich recenzji. Czemu masz zdjęcia umieszczone na jakimś dziwnym serwerze? A do tego brak powiększeń - na znaczkach pocztowych niewiele niestety widać...
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Recenzja: 7569 Desert Attack

Post autor: glaz_pimpur »

nori pisze:Komentarze takie same jak do pozostałych Twoich recenzji. Czemu masz zdjęcia umieszczone na jakimś dziwnym serwerze? A do tego brak powiększeń - na znaczkach pocztowych niewiele niestety widać...
Mnie najbardziej brakuje ceny, zwłaszcza tej aktualnej.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Recenzja: 7569 Desert Attack

Post autor: jetboy »

glaz_pimpur pisze:Mnie najbardziej brakuje ceny, zwłaszcza tej aktualnej.
Tej aktualnej to brakuje każdej recenzji po pół roku :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ