Scania R 730 Topline

Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Scania R 730 Topline

Post autor: Havoc »

No i wreszcie po bardzo długim czasie udało mi się ofotkować mój ostatni model. Przed wystawą nie zdążyłem. Któraś tam już z kolei ciężarówka, z tym że większa niż poprzednie. Dzięki kołom od Unimoga udało się osiągnąć skalę 1:10 ale jak kiedyś lego zrobi większe to chyba nie będę się w to pchał. I tak axle skrzypią pod ciężarem kabiny :/
Ciągnik ma ok 60cm długości, 30 szerokości i 40 wysokości, a waży ok 8 kg. Niestety nie mam takiej wagi, na którą by się zmieścił. Naczepa ma wymiary 146x28x36 i waży ok 6 kg.
Zestaw po połączeniu ma ok 180 cm długości.

Obrazek

Co do funkcji to model jest raczej z tych 'na półkę' ale nie mogłem nie dodać kilku. Tak więc mamy tu:
Skrętne koła, otwierane drzwi od kabiny, otwieraną maskę, otwierany szyberdach, podnoszoną kabinę, regulowane lusterka, siedzenia i kierownicę, rozkładaną górną leżankę, wyjmowane podkładki pod koła, działające reflektory przednie (światła drogowe zapalane osobno), blokowane siodło oraz napędzany tylną osią silnik V8 (wiem, zalatuje technic'iem) ale w ciężarówce V8 silnik V8 po prostu musiał być :) i kilka otwieranych schowków wewnątrz kabiny. W naczepie jest tylko obustronny otwierany schowek i rozkładane podstawki.

Model fajnie się budowało, pomimo, że bardzo długo i ze zgrzytami po drodze (a kiedy ich nie ma) ale raczej nie porwę się już na coś takiego. Kłopot z transportem, ze składowaniem, z robieniem zdjęć, że o zbieraniu kurzu nie wspomnę. Po prostu jeden wielki kłopot.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

GALERIE:

BRICKSHELF
FLICKR
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Scania R 730 Topline

Post autor: jetboy »

Fajnie że wrzuciłeś, bo w muzeum nie bylo widać tych wszystkich szczegółów w środku.
Za to na zdjęciach nie widać jakie to jest duże.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Scania R 730 Topline

Post autor: SERVATOR »

Yummy :)
Podane wymiary robią wrażenie ale dopiero przeliczenie kropek uzmysławia jakie to jest duże.
Ja nie miałbym problemu z wystawieniem go na półkę i obawami o kurzenie. Byłby w pięknej plexiglasowej trumnie :)
Jestem pewien, że za chwilę będzie zdobywał internety.
Awatar użytkownika
Nexus 7
Posty: 2692
Rejestracja: 14 maja 2013 19:52
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow, Nottingham

Re: Scania R 730 Topline

Post autor: Nexus 7 »

Nawet napisanie ze calosc ma 1,8m dlugosci nie oddaje ogromu tego modelu. To trzeba zobaczyc zeby uwierzyc!
Zmień sygnaturę to się pomodlę i wszystko wróci do normy.
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Scania R 730 Topline

Post autor: Sariel »

Przepiękna! Jaram się patentem na przednie kołpaki i na reflektory z przodu.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Scania R 730 Topline

Post autor: Sirius »

Świetne wnętrze. Poza tym, jak pisali poprzednicy, zdjęcia nie oddają rozmiaru. Na początku dziwiłem się, że to koła od Unimoga.
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scania R 730 Topline

Post autor: LePrzemo »

wow
jestem pod wrażeniem :)
Bombowa ciężarówka.
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
M_longer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1639
Rejestracja: 20 lip 2013 05:43
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Scania R 730 Topline

Post autor: M_longer »

Śliczna jest i w ogóle. Tylko jedna rzecz mi strasznie nie pasuje - zrobiłeś model który jest tak duży, że wymaga własnej przyczepki do transportu, a wloty powietrza to jednak naklejki. Dlaczego?
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Scania R 730 Topline

Post autor: Havoc »

M_longer pisze:Tylko jedna rzecz mi strasznie nie pasuje - zrobiłeś model który jest tak duży, że wymaga własnej przyczepki do transportu,
Przecież nie jedzie na Twojej przyczepce więc co Ci nie pasuje? :)
M_longer pisze:a wloty powietrza to jednak naklejki. Dlaczego?
Bo przy takim wykonaniu przodu zrobienie tych 'obramowań' wlotów było (przynajmniej dla mnie) niemożliwe. A gdyby się uprzeć i jakoś je zbudować to wyglądałyby zapewne dużo gorzej niż naklejki.
Ale jeśli masz pomysł to słucham. Jeszcze parę dni model postoi, zarzuć dobry pomysł to wprowadzę go w życie :)
Awatar użytkownika
stpman
Posty: 66
Rejestracja: 11 wrz 2013 22:28
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Scania R 730 Topline

Post autor: stpman »

Piękny model, nic dodać nic ująć. Powala rozmiarem i skalą, dopracowaniem i szczegółami.

Podziwiam za wytrwałość!

P.S Co jest ładunkiem tego transportu?
ODPOWIEDZ