60017 Flatbed Truck

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

60017 Flatbed Truck

Post autor: Seba »

Recenzja 60017: Flatbed Truck

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: City / Great Vehicles
Rok premiery: 2013
Liczba klocków: 212szt.
Liczba figurek: 2
Liczba worków z częściami: 2 duże woreczki + 3 małe
Spis części: BrickLink
Cena: ~55zł

Brickset
BrickLink

Niemal rok zestaw leży na półce i czeka na złożenie. Ostatni z trójki Great Vehicles 2013 (tj. 60018, 60017 i 60016), które chciałem mieć. Laweta, w moim mniemaniu, jest najsłabsza konstrukcyjnie, a do tego na sąsiednim forum zrecenzował go inny forumowicz i wyszło jak wyszło. Moje zdanie nie uległo zmianie, cały czas laweta konstrukcyjnie wydaje się słaba, monochromatyczna i wręcz powiedziałbym trochę zrobiona na przysłowiową ‘zapchaj dziurę’. Dodam, że z zakupem czekałem do promocji, z tego co pamiętam to kosztowała mnie 54zł.

Opakowanie:
Niewielki prostokąt o wymiarach ~30cm x ~20cm. Na froncie zdjęcie zestawu. W tyle zdjęcia sytuacyjne. Typowe rozwiązanie dla Great Vehicles i City.

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

PRAWO I LEWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja i dodatki:
Tu zaskoczenie. Dwie książeczki – razem 80 stron (na 212klocków) ! Zdecydowanie uwsteczniamy się jako ludzkość. Pokuszę się o sarkastyczne stwierdzenie, że druga instrukcja to laweta, a pierwsza to piedoły do lawety, czyli pani i samochodzik oraz uliczny, pionowy, wolnostojący sygnalizator świetlny ;-)

Obrazek

Minifig:
Obrazek Obrazek

FOTY Z BUDOWY:
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

ZA:
- niezła kolorystyka,
- minifigi, szczególnie pani,
- wciągarka wciąga, a hak … jest o co zaczepić (zderzak pojazdu daje pełną swobodę małym laweciarzom na podpięcie haka),

PRZECIW:
- kolorowe i dziurawe podwozie,
- projektant odpuścił sobie dodatkowe elementy podwozia (zbiorniki, filtry, skrzyneczki) mocując jedynie 2 bricki i 2 tile do ramy,
- 2 instrukcje, w sumie 80stron dla zestawu złożonego z 212klocków - bez komentarza
- włosy poszkodowanej możliwe do montażu tylko w jednej konfiguracji
- trans-green na sygnalizatorze lekko-matowy

Podsumowanie:
Po prostu zwyczajny. Po całej zabawie ze składaniem moje zdanie nie uległo zmianie. Nadal uważam, że to jeden z najsłabszych zestawów w serii Great Vehicles 2013, ale odhaczona recenzja ;-)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2014 12:12 przez Seba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: 60017 Flatbed Truck

Post autor: LePrzemo »

Seba pisze:Recenzja 60017: Arctic Ice Crawler
)
yyyy,,,,,
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 60017 Flatbed Truck

Post autor: Seba »

Ups! Wybaczcie. Korzystam zawsze z formatki ostatniej recenzji. Linki do zdjęć niemal kilkukrotnie powiększają tekst w poście, gdzie tak naprawde tekstu niewiele i w tym gąszczu literek zdarzają mi się błędy. Poprawiono.
BTW: I tak staram się to zautomatyzować podpierając się Word'em -> Ctrl+H :-)
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 60017 Flatbed Truck

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Mamy ten zestaw, jakoś nie przyszło mi do głowy że nie ma recenzji.

Faktycznie zestaw jest słaby dla kogoś kto ma już jakieś zestawy City, gdzie są auta.
Przy zakupie po cenie zbliżonej do katalogowej to poczucie się potęguje. 79,99zł to zdecydowanie zbyt dużo.

Ten był naszym drugim zestawem City.
Kupiony na wyprzedaży w Kauflandzie za całe 19,99zł.
W tej cenie zestaw wypada o wiele atrakcyjniej.
Dla dziecka nieposiadającego kilkunastu pojazdów, bardzo bawialny zestaw.

Dla mnie minusy to jednak wciąganie autka na lawetę, hak się odczepia. W instrukcji jest zdjęcie, gdzie hak wpina się w podwozie.
Minusem jest również budowa mechanizmu wciągarki. Technicowy element (axle) tak ciasno wchodził u mnie w bęben zwijający sznurek, że miałem wrażenie że albo rozwalę palce albo pęknie obudowa bębna. Dla dziecka nie wykonalne.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2014 08:54 przez Olaf RagnaFoL, łącznie zmieniany 1 raz.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 60017 Flatbed Truck

Post autor: Seba »

Olaf RagnaFoL pisze:Minusem jest również budowa mechanizmu wciągarki. Technicsowy element (axle) tak ciasno wchodził u mnie w bęben zwijający sznurek, że miałem wrażenie że albo rozwalę palce albo pęknie obudowa bębna. Dla dziecka nie wykonalne.
Racja! Też to miałem. Słuszna uwaga :-)
BTW: Kaufland ma TAKIE promocje? O_o
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 60017 Flatbed Truck

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Czy ma to nie wiem, raz miał :)
No może dwa.

Jednak to była taka cicha promocja, na półkach cena była zwykła.
Podobnie ma Carrefour, pisałem w innym wątku niedawno.
Minifigures różnych serii bywają po 5zł, a ostatnio nawet po 3zł.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: 60017 Flatbed Truck

Post autor: Kris Kelvin »

Zestaw może nawet nie wygląda tak źle. Nawet wygląda całkiem fajnie, ale...
Jakoś te wszystkie ostatnie zestawy samochodowe są do siebie bliźniaczo podobne. Stare były brzydsze, kanciaste, ale miały w sobie to coś.
No ale to dotyczy w zasadzie całej motoryzacji, a nie tylko tej klockowej :)
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 60017 Flatbed Truck

Post autor: Lordofdragonss »

Okiem "niemiastowca" sądzę, że zestaw jest naprawdę ładny, a bawialność i wartość zestawu o niebo lepsza niż w innych zestawach tego typu. 2 samochody w cenie jednego!
No i kobietka.To ZAWSZE plus dla zestawu :)
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 60017 Flatbed Truck

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Seba pisze:
Olaf RagnaFoL pisze:Minusem jest również budowa mechanizmu wciągarki. Technicsowy element (axle) tak ciasno wchodził u mnie w bęben zwijający sznurek, że miałem wrażenie że albo rozwalę palce albo pęknie obudowa bębna. Dla dziecka nie wykonalne.
Racja! Też to miałem. Słuszna uwaga :-)
Mała uwaga dla tych co będą zestaw budowali od nowości, lub będą używać w innych zestawach tych części:
Obrazek , Obrazek , Obrazek + sznurek.

Składałem zestaw gdzie te części były użyte i przed oczami miałem ten sam obraz katorgi co przed budową 60017.
Odkryłem przyczynę dlaczego podczas budowy Flatbed Truck, miałem wrażenie że albo rozwalę sobie palce albo uszkodzę klocki.

Po zamocowaniu sznurka do bębna jeżeli się przypatrzymy, w środku bębna tam gdzie wchodzi axle jest sznurek.
I to ten kawałek sznurka blokuje ośkę przed swobodnym przejściem na drugą stronę.

Wystarczy wziąść igłę, kawałek drutu choćby ze spinacza i przy wkładaniu ośki popchnąć sznurek na bok.
Całość operacji jest wtedy szybka, bez siłowa i bez problemowa.

Być może zawiązując sznurek na bębnie warto zostawić pewien luz, aby sznurek lepiej się układał wewnątrz.

To tyle, jak coś napisałem nie jasno, proszę pisać. :)
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
M_longer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1639
Rejestracja: 20 lip 2013 05:43
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: 60017 Flatbed Truck

Post autor: M_longer »

Olaf RagnaFoL pisze:
Seba pisze:
Olaf RagnaFoL pisze:Minusem jest również budowa mechanizmu wciągarki. Technicsowy element (axle) tak ciasno wchodził u mnie w bęben zwijający sznurek, że miałem wrażenie że albo rozwalę palce albo pęknie obudowa bębna. Dla dziecka nie wykonalne.
Racja! Też to miałem. Słuszna uwaga :-)
Mała uwaga dla tych co będą zestaw budowali od nowości, lub będą używać w innych zestawach tych części:
Obrazek , Obrazek , Obrazek + sznurek.

Składałem zestaw gdzie te części były użyte i przed oczami miałem ten sam obraz katorgi co przed budową 60017.
Odkryłem przyczynę dlaczego podczas budowy Flatbed Truck, miałem wrażenie że albo rozwalę sobie palce albo uszkodzę klocki.

Po zamocowaniu sznurka do bębna jeżeli się przypatrzymy, w środku bębna tam gdzie wchodzi axle jest sznurek.
I to ten kawałek sznurka blokuje ośkę przed swobodnym przejściem na drugą stronę.

Wystarczy wziąść igłę, kawałek drutu choćby ze spinacza i przy wkładaniu ośki popchnąć sznurek na bok.
Całość operacji jest wtedy szybka, bez siłowa i bez problemowa.

Być może zawiązując sznurek na bębnie warto zostawić pewien luz, aby sznurek lepiej się układał wewnątrz.

To tyle, jak coś napisałem nie jasno, proszę pisać. :)
Wiecie, to ja chyba innym dzieckiem byłem, bo nie przypominam sobie problemów z tymi wyciągarkami, a trochę ich się przez moje łapki przewinęło. To jest tak zaprojektowane, że nie trzeba nawet zawiązywać supła, wystarczy wsadzić ośkę i sznurek się trzyma.
ODPOWIEDZ