41050 Ariel's Amazing Treasures

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

41050 Ariel's Amazing Treasures

Post autor: nori »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Ostatnio w ręce wpadło mi takie oto cudo łączące minilaleczki ze świata Friends z postaciami z bajek Disneya. Tych z księżniczkami. Czyli dziś recenzja na słodko.


41050 Ariel's Amazing Treasures

Obrazek

Seria: Disney Princess
Rok premiery: 2014
Liczba elementów: 77
Figurki: 1+1: Ariel mini-doll, Flounder
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 15.5 x 14 x 4 cm
Cena: $12.99, £11.99, 12,99 €, 59,99 zł

BrickSet, BrickLink

The Little Mermaid czyli po naszemu Mała Syrenka to pełnometrażowy film animowany z 1989 luźno oparty na baśni Hansa Christiana Andersena. Walt Disney przymierzał się do przeniesienia na ekran tej opowieści jeszcze przed powstaniem słynnej Królewny Śnieżki, jednak zawsze wypadało coś innego, i Syrenka wciąż przesuwana była na dalszy plan. Po śmierci Walta szkice opowieści odnalazł jego brat Roy. Studio wtedy przeżywało poważny kryzys i borykało się z problemami finansowymi. Wydawało się, że tylko cud może uratować je przed bankructwem. Tym cudem okazała się właśnie Mała Syrenka - film już od dnia premiery okazał się niezwykłym hitem, a do dnia dzisiejszego uchodzi za jedno z najwybitniejszych dzieł tej wytwórni. Jako ciekawostkę można nadmienić, że to pierwszy film animowany, w którym na szeroką skalę zastosowano efekty komputerowe: głównie w odniesieniu do zachowania i wyglądu wody.

Obrazek

Oczywiście wersja animowana jest przedstawiona w o wiele bardziej optymistycznym tonie niż baśń Andersena, tyczy się to także samego zakończenia. Wielki sukces filmu spowodował, że powstały dwie pełnometrażowe kontynuacje oraz serial animowany (31 odcinków).

Zestaw zapakowano w niewielkich rozmiarów pudełko, które przykuwa wzrok szatą graficzną, choć odnoszę wrażenie, że panuje tu nieco zbyt wielki misz-masz. Nie zabrakło różowych wstawek, odpowiednich logotypów oraz nie LEGOwego wizerunku głównej bohaterki.

Obrazek

Tył pudelka to dokładniejsze przyjrzenie się szczegółom i funkcjonalności zestawu.

Obrazek

W środku znajdziemy dwa woreczki z elementami i luzem wrzuconą małą płytkę.

Obrazek

Instrukcja liczy aż 36 stron - jak na tak mały zestaw to strasznie dużo. Budowa jest rozciągnięta, aż nazbyt często w jednym kroku doczepiamy tylko jeden rodzaj klocka. Oprócz planów budowy w instrukcji znalazło się miejsce na reklamy oraz obowiązkowy indeks elementów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mała Syrenka to figurka w stylu "mini-doll" doskonale znanych z hitowej serii Friends, jednak zamiast nóg posiada syreni ogon. Drugim unikatowym elementem tejże figurki są włoski - trzeba przyznać, naprawdę wykonane wprost rewelacyjnie i prezentujące się prześlicznie, aż dziw bierze, że obecnie są tylko na wyłączność Arielki i występują tylko w dwóch zestawach w których spotkamy tę postać: niniejszym oraz 41052 Ariel's Magical Kiss.

Obrazek

Oprócz Arielki w zestawie znajdziemy drugą "figurkę" przedstawiającą przyjaciela naszej małej syrenki: Florka. Wykonanie rybki jest bez zarzutu, czemu zresztą nie ma co się dziwić: figurka dokładnie odwzorowuje swój animowany pierwowzór, a jedyny szczegół wskazujący że to klocek LEGO to podstawa, dzięki której Florka można przyczepić do normalnych klasycznych elementów ze studami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety, w zestawie zabrakło Sebastiana, czyli czerwonego kraba - co zapewne znacznie podrożyłoby koszt zestawu, jednak szkoda, że pominięto tak charakterystyczną postać.

Obrazek

Nasza syrenka w otoczeniu dwóch sióstr: klasycznej laleczki ze świata Friends oraz syrenki w wydaniu minifigures. Trzeba przyznać, Arielka prezentuje się naprawdę uroczo!

Obrazek

Oczywiście oprócz figurek w zestawie znajduję się także klocki. Zbudujemy z nich m.in. podest na którym umieszczono skrzynię pełną skarbów oraz podstawkę pod rozgwiazdę i wodorosty.

Obrazek

Skarbem okazuje się złota lornetka, klejnot, oraz zapis nutowy.

Obrazek

Największą konstrukcją jest brama przyozdobiona białym małżem, trawkami oraz trójzębem. Konstrukcja na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo ładnie, jednak po bliższym przyjrzeniu bardzo mocno zalatuje kiczem i prymitywizmem: wygląda jak sklecona na siłę i uzupełniona bele jak ozdobnikami - tylko po to, żeby w zestawie było coś do składania.

Obrazek

Cały zestaw w pełnej okazałości:

Obrazek

Rewelacyjne figurki Arielki i Florka to największy atut tego zestawu. Brak Sebastiana to znowu ogromny minus i wielka szkoda, że zabrakło taj fajnej postaci, idealnie uzupełniającej naszą dwójkę. Nie obraziłbym się, gdyby wszystkie klocki z tego zestawu wymienić właśnie na tego czerwonego Kraba, no ale wtedy nie byłoby to już LEGO... Tak dostaliśmy konstrukcje, które są niczym więcej jak wypełniaczem i to, odnoszę wrażenie, że robionym na siłę, byle coś było i żeby zmieścić się w budżecie. Oczywiście jak przystało na serię nawiązującą do świata Friends, wszystkie elementy otrzymujemy w żywych, pastelowych kolorach, tak więc zapewne co zdolniejsze konstruktorki spokojnie wykorzystają je we własnych konstrukcjach i sklecą swoje nie tylko podwodne cudeńka. Ogólnie zestaw na plus, pod warunkiem trafienia go za przyzwoitą, czyli znacznie niższą niż oficjalna, cenę.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 41050 Ariel's Amazing Treasures

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Dzięki za recenzję, być może zestaw będzie dobrym pomysłem na prezent w rodzinie.
LEGO kontynuuje chyba po prostu serię licencyjną Disneya. Przejrzałem na szybko BL i wychodzi że jest to siódmy zestaw Disney Princess.

Historii z filmem nie znałem, ciekawa.

Dla mnie jest tu tylko jedna ciekawa rzecz. Mała, żółta rybka.
Troszkę dziwne wygląda wypustka od spodu, jest zbyt duża. Dziurka powinna być wewnątrz, bardziej dyskretna.
Florek jak widzę jest już do kupienia na BL.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 41050 Ariel's Amazing Treasures

Post autor: jetboy »

nori pisze:Jako ciekawostkę można nadmienić, że to pierwszy film animowany, w którym na szeroką skalę zastosowano efekty komputerowe: głównie w odniesieniu do zachowania i wyglądu wody.
Zdecydowanie nie pierwszy. Na pewno wcześniej na szeroką skalę efekty komputerowe zastosowano w Akirze Katsuhiro Otomo (1988).
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 41050 Ariel's Amazing Treasures

Post autor: nori »

Jesteś pewien? O komputerowych efektach w małej Syrence znalazłem notki m.in na Wikipedii - której jak wiadomo, nie zawsze należy ufać. Akira, zarówno anime jak i mangę bardzo sobie cenię, była dziełem bardzo rewolucyjnym, ale o zastosowaniu w niej na szeroką skale efektów komputerowych nie znalazłem jakiś dokładniejszych informacji.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 41050 Ariel's Amazing Treasures

Post autor: SERVATOR »

A mi się ten Florek nie do końca podoba. Jak już go i tak malowali, to mogli mu ciapnąć na niebiesko te "dolne" płetwy a i paszcza mogłaby być (skoro i tak oczy już lokują tę postać do świata bajek).
Zestaw, jak i inne z tej serii Disney'a na pewno znajdzie mnóstwo amatorek :)
Recenzja jak zwykle na najwyższym poziomie.
interesado
Posty: 141
Rejestracja: 03 kwie 2014 08:13
Rok urodzenia: 1900

Re: 41050 Ariel's Amazing Treasures

Post autor: interesado »

Syrenka jest wpinana tylko na jednego studa?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 41050 Ariel's Amazing Treasures

Post autor: jetboy »

nori pisze:Jesteś pewien? O komputerowych efektach w małej Syrence znalazłem notki m.in na Wikipedii - której jak wiadomo, nie zawsze należy ufać. Akira, zarówno anime jak i mangę bardzo sobie cenię, była dziełem bardzo rewolucyjnym, ale o zastosowaniu w niej na szeroką skale efektów komputerowych nie znalazłem jakiś dokładniejszych informacji.
Jestem pewny. Swego czasu siedziałem trochę w animacji, w animacji komputerowej, mandze i anime i byłem z tym na bieżąco.
Zmiany perspektywy, efekty świetlne, i jeszcze parę innych drobiazgów. Software: Wavefront, przodek Maya.
interesado pisze:Syrenka jest wpinana tylko na jednego studa?
To nie jest stud. To jest poławiacze friendsowe, które do studów nie bardzo pasuje.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 41050 Ariel's Amazing Treasures

Post autor: nori »

Tylko wiesz, za animowaną Akirę odpowiada naprawdę zdolny zespół, który mógł po prostu "ręcznie", albo stosując różne sztuczki, zrobić aż tak doskonałe efekty. Wszak m.in to właśnie w tym anime także nastąpiła bodajże rewolucja z animowaniem twarzy - były bardziej "żywsze". No nic, aż nabrałem ochoty, by ponownie obejrzeć Akire. A na deser Ghost in the Shell.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 41050 Ariel's Amazing Treasures

Post autor: jetboy »

Obrazek
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 41050 Ariel's Amazing Treasures

Post autor: Amal »

Co do recenzji - miodzio !!! (jak zwykle). Co do zestawu, to po prostu brak mi słów... JAK MOGŁO ZABRAKNĄĆ SEBASTIANA !!! Florek bije Arielkę na głowę. Arielka wydaje mi się taka sama jak reszta friendsowych kobietek. No do pasa przynajmniej...
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
ODPOWIEDZ