Postapokaliptyczne metro

Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: staz »

glaz_pimpur pisze:Dół jest cudowny, nie ma się do czego przyczepić. Góra: może to wina zdjęć ale wejście do metra wygląda jakby było zaspawane z zewnątrz i chroniło przed tym co jest w środku. Kibel niech się świeci ale niech to będzie górnopłuk:) poza tym podobają mi się latarnie, zwłaszcza ta wygięta. A złom samochodu zasługuje na osobną prezentację. Gdyby nie discord, to bym nie wiedział jaki jest fajny.
Zablokowanie wejścia do metra od góry było celowe. Nie wiadomo jakie cuda wyrosną przy promieniowaniu - każdy kawałek osłony się przyda :)
lechkulina pisze:staz tak jak pisałem na disco, ta urwana pod kątem droga, wygląda bardzo naturalnie, a zarazem daje wgląd co się dzieje w podziemiach to moim zdaniem świetnym pomysł. Zgadzam się z glaz_pimpur, że rozwalony pociąg i samochód to są same w sobie bardzo udane modele. No i najważniejsze na koniec, kibel, dopełnia całość jak kropka nad 'i' :)
Dzieki!
Jellyeater pisze:Podoba mi się dynamika tych wszystkich łuków. Świetna praca!
Dzięki!
Jaskier pisze:Świetna rzecz, chociaż mam wrażenie, że dużo lepiej będzie się ją oglądało na żywo. ;)
Wciąż największe wrażenie robi na mnie sklepienie tunelu metra.
Myśle że zdecydowanie lepiej ogląda się to na żywo, ciężko aparatem wychwycić wszystkie głębie
Mateusz92 pisze:Koks, miał i NFS carbon.
A tak na serio to moga praca. Zasadniczo pierwszą i najważniejszą zaletą jest to, że praca jest zwyczajnie bardzo dobrze skomponowana. Zachwyca jako całość, a dodatkowo zachęca do odkrywania detali i smaczków (uciecie ulicy w tym, a nie innym miejscu pozwala bezproblemowo zajrzeć do srodka). A z detali czy też technik to na pewno trzeba wspomnieć o sklepieniu tunelu czy bardzo naturalnym bałaganie którego nie powstydziłby się nawet mistrz bałaganu Insomnia.
Dodatkowo zatytułowabym jakoś lepiej te zdjęcia i powrzucał na jakieś grupki na flickrze bo praca ma wielki potenciał żeby znaleźć się na jakiś brothers brickach czy innych serwisach, ale musi się dać znaleźć.
węgiel, koks i tajski boks :D
Dzieki za opinie. Dalej mam problemy z sensownym wypromowaniem swoich prac, jakos nigdy nie mialem czasu i ochoty żeby zgłębiać wszystkie tajniki zbierania publiki na portalach społecznościowych. Mój IG dopiero raczkuje - przy okazji dzieki wszystkim za udostepnienia!
rASch pisze:Parę lat temu miałem przyjemność poznać uniwersum metro najpierw w opowiadaniach, a potem w grze (choć ta mi akurat nie podeszła za bardzo). Dziś tą samą przyjemność co wtedy odczuwam teraz patrząc na twojego MOCa, jak w książce kawałek po kawałku odkrywam ciemne zakątki, zupełnie jak Artem ;).
Bardzo mnie to cieszy! Budując moca przesłuchałem audiobooka z Metro 2033, pare detali stamtąd zaczerpnąłem
Combo pisze:Ten MOC jest super! Chyba najbardziej podoba mi się forma tj. ten łuk, który powoduje, że całość nie jest "kwadratowa" i użycie chociażby ulicy pod kątem. No i świetne szczegóły!
Dzięki!
Awatar użytkownika
ctr_bricks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 299
Rejestracja: 07 lis 2018 12:09
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: ctr_bricks »

Ekstra! Zdecydowanie jestem fanem podziemia, sklepienie jest genialne!
____________________________________________
MOCs: FlickrInstaReddit
Awatar użytkownika
Cubeous
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2019 17:31
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: Cubeous »

To jest takie przekokśnięte, że aż mi geiger zakwiczał. Szacun totalny! Jeden z najlepszych post-apo jakie widziałem w ostatnich czasach (sory Insomnia :p )
Cube Brick: YouTube / Flickr / Facebook / Instagram
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: tybort »

Poprzednicy już napisali wiele trafnych uwag więc po prostu dodaj sobie jeszcze jednego zachwyconego oglądacza ;)

Bardzo dobra praca i chciałbym ją sobie obejrzeć na żywo, bo uważam, że będzie mi się wtedy podobać jeszcze bardziej.
Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 75
Rejestracja: 20 paź 2020 14:09
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: bigfig2000 »

Co mi się najbardziej podoba? Sam pomysł (miałem w planach podobny, czyli metro w postapo i teraz na pewno go odkładam na niesprecyzowane kiedyś tam - może na zawsze :D ), na powierzchni latarnie(!), roślinność, odpadający tynk od murów i oświetlenie wraz z kablami na ścianie pod ziemią. Sztos po prostu.

Co mi się nie podoba, to absolutny brak możliwości wyeksponowania sklepu w wagonie (gdyby nie discord, to przepadłby w takim układzie makiety), dobór minifigów i ostatnie - to nie zarzut, po prostu ja bym to zrobił inaczej - to przekrój podziemie/powierzchnia. W tej chwili to wygląda jakby zawalił się strop metra i odsłonił powierzchnię. Jeśli to miał być przekrój (czyli coś umownego) to wymagałoby więcej prostoty, mniej detali - tak jak to wygląda w programie do projektowania (Soldiworks czy autoCAD).

Ogólnie brawo za rozmach, ale tytuł Króla Postapo wg. mnie pozostaje przy Insomnia :D
Konto na Flickr: https://www.flickr.com/photos/191902850@N06" target="_blank
Instagram: https://www.instagram.com/bigfig2000/" target="_blank
Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: staz »

ctr_bricks pisze:Ekstra! Zdecydowanie jestem fanem podziemia, sklepienie jest genialne!
dzieki!
Cubeous pisze:To jest takie przekokśnięte, że aż mi geiger zakwiczał. Szacun totalny! Jeden z najlepszych post-apo jakie widziałem w ostatnich czasach (sory Insomnia :p )
Haha, dzieki :D
tybort pisze:Poprzednicy już napisali wiele trafnych uwag więc po prostu dodaj sobie jeszcze jednego zachwyconego oglądacza ;)

Bardzo dobra praca i chciałbym ją sobie obejrzeć na żywo, bo uważam, że będzie mi się wtedy podobać jeszcze bardziej.
Mam nadzieje ze w tym roku bedzie wiecej wystaw. Metro juz spakowane w kartony :)
bigfig2000 pisze:Co mi się najbardziej podoba? Sam pomysł (miałem w planach podobny, czyli metro w postapo i teraz na pewno go odkładam na niesprecyzowane kiedyś tam - może na zawsze :D ), na powierzchni latarnie(!), roślinność, odpadający tynk od murów i oświetlenie wraz z kablami na ścianie pod ziemią. Sztos po prostu.

Co mi się nie podoba, to absolutny brak możliwości wyeksponowania sklepu w wagonie (gdyby nie discord, to przepadłby w takim układzie makiety), dobór minifigów i ostatnie - to nie zarzut, po prostu ja bym to zrobił inaczej - to przekrój podziemie/powierzchnia. W tej chwili to wygląda jakby zawalił się strop metra i odsłonił powierzchnię. Jeśli to miał być przekrój (czyli coś umownego) to wymagałoby więcej prostoty, mniej detali - tak jak to wygląda w programie do projektowania (Soldiworks czy autoCAD).

Ogólnie brawo za rozmach, ale tytuł Króla Postapo wg. mnie pozostaje przy Insomnia :D
dzieki!
jesli chodzi o wyeksponowanie sklepu, byly plany zrobienia go z przodu wagonu, nawet chwilowo tak bylo ale jednak został na stronie. Z resztą jak wspominałem na discordzie, w moich pracach jest wiele rzeczy których nie widać na 1 rzut oka, lub nie są ujete na zdjeciach. Na pewno jest to problem przy prezentacji internetowej, ale jesli oglada sie z bliska na zywo to juz te detale mozna dostrzec. Może kiedyś dorosne do budowania pod zdjecia - na ten moment delektuje sie tym że zabudowany mam każdy fragment makiety - nawet nie widoczny na zdjęciach :D
Z minifigami kwestia gustu :D
Prosty przekrój wyglądał bardzo słabo - próbowałem! Bardzo mocno odcinał się od reszty pracy. Możliwe że to też kwestia gustu

a do tytułu "Króla Postapo" nawet nie aspirowałem - ot praca zrobiona w pare wolnych wieczorów i kolejnego postapo w moim wykonaniu nie spodziewałbym się szybko. Bardzo mnie cieszy że ktoś w ogole nas przyrównał - to już dla mnie wyróżnienie :D
ODPOWIEDZ