[MOC] Freddie Mercury & Montserrat Caballe

Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

[MOC] Freddie Mercury & Montserrat Caballe

Post autor: JK »

Cześć!

Temat BrickHeadsów ciągle jeszcze mi się nie znudził (Wam pewnie trochę już tak...) i ciągle widzę potencjał tej konwencji. Przedstawiam Wam zatem mojego najnowszego MOCa! Tym razem duet, którego nikomu przedstawiać nie trzeba - niezapomniane, wielkie głosy i osobowości: Freddie Mecury i Montserrat Caballe!

Zapewne pamiętacie, że dawno, dawno temu popełniłem już postać Freddiego Mercury'ego w stylu BrickHeadz. Ponieważ jednak tamta praca przeznaczona była na brickheadsowy konkurs, gdzie między innymi ważne było trzymanie się schematu serii, nie mogłem pozwolić sobie na zbyt daleko idące odstępstwa. Wyszła w sumie całkiem nieźle, niemniej z perspektywy czasu przestała mi się już podobać. Obecnie też trochę luźniej podchodzę do brickheadsowych schematów, a do tego znacząco poszerzył się arsenał dostępnych części. Tak więc uznałem, że postać ta, będąca niezmiennie moim numerem jeden w muzycznym świecie, zasługuje na remake - tym razem w innym duecie z równie interesującą osobowością, niestety także już nieżyjącą Montserrat Caballe.

A oto finalny efekt:

ObrazekFreddie Mercury & Montserrat Caballe (1) by Krzysztof J, on Flickr

ObrazekFreddie Mercury & Montserrat Caballe (2) by Krzysztof J, on Flickr

Dla porównania, poprzednia wersja Freddiego prezentowała się tak:

ObrazekFreddie Mercury and Brian May by Krzysztof J, on Flickr

Swoją drogą, ciekawe, która wersja Wam się bardziej podoba :)

A żeby przyjemniej się oglądało załączam jeszcze link do wideo z udziałem tegoż duetu: https://youtu.be/ZIKZhtsbs3I" target="_blank
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: [MOC] Freddie Mercury & Montserrat Caballe

Post autor: Sirius »

Nowa wersja jest świetna. Figurki sporo już odchodzą od stylistyki typowych brickheadz. I bardzo dobrze na tym wychodzą. Dużo lepiej też wygląda część twarzowa.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [MOC] Freddie Mercury & Montserrat Caballe

Post autor: jetboy »

Świetne jak zwykle, chociaż mi garnitur do Frieddiego nie pasuje.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
okazet
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2021 18:20
Rok urodzenia: 1982

Re: [MOC] Freddie Mercury & Montserrat Caballe

Post autor: okazet »

Świetny moc, bardzo inspirujący
Awatar użytkownika
Karol JR Bricks
Posty: 45
Rejestracja: 19 sty 2021 08:55
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Toruń

Re: [MOC] Freddie Mercury & Montserrat Caballe

Post autor: Karol JR Bricks »

a ja wolę poprzednią. Jest mega dobra
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [MOC] Freddie Mercury & Montserrat Caballe

Post autor: jetboy »

Za to pani jest świetnie oddana. W życiu by mi nie przyszło do głowy żeby ją zbudować, ale przyznaje że zrobiłeś to znakomicie. Budzi we mnie podobne odczucia co oryginał.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: [MOC] Freddie Mercury & Montserrat Caballe

Post autor: JK »

jetboy pisze:Za to pani jest świetnie oddana. W życiu by mi nie przyszło do głowy żeby ją zbudować, ale przyznaje że zrobiłeś to znakomicie. Budzi we mnie podobne odczucia co oryginał.
Dziękuję. Ciekawe jakie to odczucia :) Cieszę się jednak, że podobieństwo nie budzi wątpliowści.
Karol JR Bricks pisze:a ja wolę poprzednią. Jest mega dobra
Trochę mnie zaskoczyłeś, ale cieszę się, że tamta wersja wciąż ma swój urok. Na pewno jest bardziej klasycznie brickheadsowa. Ta nowa to już taki brickheadsowy freestyle.
okazet pisze:Świetny moc, bardzo inspirujący
Dziękuję!
jetboy pisze:Świetne jak zwykle, chociaż mi garnitur do Frieddiego nie pasuje.
To jednak, jak rozumiem, uwaga do jego oryginalnej stylizacji w tym duecie :) Szczerze mówiąc, myślałem też o "przeszczepieniu" nowej głowy do poprzedniego, rockowego, tułowia i odświeżeniu w ten sposób duetu z Brianem Mayem.
Sirius pisze:Nowa wersja jest świetna. Figurki sporo już odchodzą od stylistyki typowych brickheadz. I bardzo dobrze na tym wychodzą. Dużo lepiej też wygląda część twarzowa.
Dziękuję. Przyznam, że dużo większą frajdę sprawia mi tworzenie postaci w tej skali bez ograniczających schematów serii BH. Podobieństwo i tak zawsze jest umowne i trudne do uzyskania.
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [MOC] Freddie Mercury & Montserrat Caballe

Post autor: Szczepan »

Ja chyba też wolę poprzedniego Freddiego. W duecie z Mayem nie miałem problemów, żeby go rozpoznać, tu - bez tytułu pracy raczej bym nie zgadł. Już bardziej mi Einsteina przypomina (choć zupełnie nie wiem czemu, bo ani kolor włosów, ani fryzura nie ta...). Może dlatego, że Freddie z Montserrat występował sans moustache?
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: [MOC] Freddie Mercury & Montserrat Caballe

Post autor: Jaskier »

Wbrew powszechnej opinii, Einstein nie zawsze był stary. :P

Też myślę, że pierwsza wersja jest bardziej jednoznaczna, jeśli chodzi o przedstawienie postaci.
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: [MOC] Freddie Mercury & Montserrat Caballe

Post autor: JK »

Trochę mnie zaskoczyliście tym sentymentem do starej wersji ;) Ale i zainspirowaliście do spojrzenia raz jeszcze. Osobiście z nowej wersji jestem całkiem zadowolony. Kwestii wąsów raczej bym nie ruszał i tego pewnie w tej postaci nie przeskoczę (tzn. mój Freddie zawsze będzie je miał), natomiast przyszło mi do głowy, aby nieco podnieść mu środkową część włosów, żeby głowa sprawiała nieco bardzie naturalne, wyokrąglone wrażenie. Może też nieco bardziej nawiązuje to do poprzedniej wersji. W zestawieniu wygląda następująco:

ObrazekFreddie Mercury alternative version by Krzysztof J, on Flickr

Ciekawe co myślicie o tej drobnej modyfikacji.
ODPOWIEDZ