MB Trac 1600 + Pottinger TOP 762C

Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

MB Trac 1600 + Pottinger TOP 762C

Post autor: Thietmaier »

Kolejne modele dołączają do mojej kolekcji maszyn rolniczych, a tym razem są to ciągnik rolniczy MB Trac 1600 Turbo wraz z zgrabiarką marki Poettinger TOP 762 C:

Obrazek
MBTrac1600_PottingerTOP762c.01 by Damian Z., on Flickr

Oryginały do porównania:
Obrazek

Obrazek

Bardzo podobają mi się ciągniki spod znaku Mercedesa, głównie z uwagi na ich kolorystykę, stąd też nie mogłem oprzeć się pokusie zbudowania go sobie do mojej kolekcji. Wydaje mi się że wyszedł całkiem fajnie i wierny oryginałowi. Połączenie limonkowego i ciemno zielonego z palety kolorów lego bardzo ładnie ze sobą współgrają i wiernie oddają kolor prawdziwego ciągnika, aczkolwiek zastanawiam się jeszcze jak by to mogło wyglądać w przypadku połączenia limonkowego i olive green - nie wiem tylko czy znalazłbym wszystkie elementy w tym kolorze. Sama konstrukcja jest dość prosta i nie ma tu żadnych wodotrysków. Najbardziej podoba mi się delikatne wgłębienie na boku maski, które wyszło dość przypadkowo a oddaje znakomicie przetłoczenia pierwowzoru.

Jak zwykle ciągnik wyposażony jest w ruchomy TUZ, który pozwala na zaczepienie różnych narzędzi. Na potrzeby prezentacji zestawiłem go ze zgrabiarką Poettingera, którą zbudowałem już dosyć dawno ale nie doczekała się należytych zdjęć aż do teraz. W zgrabiarce podnoszą się ramiona, umożliwiając ustawienie jej zarówno pozycji roboczej jak i transportowej.

Kilka dodatkowych ujęć:

ObrazekMBTrac1600_PottingerTOP762c.04 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
MBTrac1600.01 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
MBTrac1600.03 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
MBTrac1600.04 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
PottingerTOP762c.02 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
PottingerTOP762c.04 by Damian Z., on Flickr

A po więcej zapraszam do albumu na Flickr lub na mojego Instagrama.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: MB Trac 1600 + Pottinger TOP 762C

Post autor: jetboy »

Zgrabiarka super. Za to jak zwykle mi się podobają Twoje maszyny, to tym razem mi się traktor nie podoba. Nie wiem czy głównym sprawcą nie jest witraż w szybach, ale też sama bryła pojazdu jest dziwna. Wygląda jak wychodek na platformie z dużymi kołami. Btw. Co to są za koła?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: MB Trac 1600 + Pottinger TOP 762C

Post autor: rutek »

technicznie super. Trochę za pstrokaty. Gril nie pasuje. Bardzo podoba mi się jak zrobione są stopnie.
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: MB Trac 1600 + Pottinger TOP 762C

Post autor: Mateusz92 »

Bardzo mi się podoba, już w Poznaniu wzbudził moje zainteresowanie. Grill był dla mnie ok póki Rutek nie zwrócił uwagi na niego. Także fajny ten skos, ale kratka powinna być w drugą stronę (może zwykle tile grille na jakimś zawiasie, albo po prostu same tile grille). Tak czy inaczej KOKS.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: MB Trac 1600 + Pottinger TOP 762C

Post autor: Kris Kelvin »

Odwzorowany jest bardzo przyzwoicie, ale to po prostu paskudny traktor w obrzydliwych kolorach. W sumie chyba zawsze wolę te dodatki niż traktory.
Zgrabiarka 7/10
Traktor 5/10

Zbuduj jakiś ładny traktor. Może taki:
Obrazek
8/10 murowane.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: MB Trac 1600 + Pottinger TOP 762C

Post autor: Thietmaier »

Dziękuję za opinię, szczególnie te krytyczne.

I po kolei:
jetboy pisze: Nie wiem czy głównym sprawcą nie jest witraż w szybach, ale też sama bryła pojazdu jest dziwna. Wygląda jak wychodek na platformie z dużymi kołami.
Mi bryła przypomina mały parowóz. A głównym winowajcom jest chyba kabina, która jest na 6s, a chyba powinna być na 5s - do takich wniosków dochodzę po chłodnej analizie zdjęć gotowego modelu. I możliwe że te serki na dachu powinienem wywalić i zrobić to z czegoś innego, żeby całość była ciut niższa. Ale że musiałem odwrócić te skosy, które są w dolnej części to już nie chciałem dodawać sobie zagwozdek, żeby spasować kabinę w wymiarach 5x5 studów. Ale jest to rzecz do której pewnie wrócę za jakiś czas i spróbuję poprawić.
jetboy pisze:Btw. Co to są za koła?
13x24 Model Team.
rutek pisze:Trochę za pstrokaty.
Ale jak to za pstrokaty?
rutek pisze:Gril nie pasuje.
rutek pisze:rill był dla mnie ok póki Rutek nie zwrócił uwagi na niego. Także fajny ten skos, ale kratka powinna być w drugą stronę (może zwykle tile grille na jakimś zawiasie, albo po prostu same tile grille).
Co do grilla to najlepszy byłby brick 1x2 z grillem pionowym. Ale chyba nie ma w dk green. No i przy grillu miałem do wyboru - albo płaski i pionowe albo ze skosem i poziomo. Wolałem zachować skos a poziome kreski uznałem, że można przeboleć. Czy dałoby się tam wstawić zawias - może, ale jest tam dość mało miejsca no i kwestia dostępności elementów w odpowiednim kolorze. Ewentualnie można by spróbować dwa tile grille wcisnąć w clipa i delikatnie pochylić. Ale powstanie szczelina. No coś za coś - jak to zwykle bywa.
Kris Kelvin pisze:Odwzorowany jest bardzo przyzwoicie, ale to po prostu paskudny traktor w obrzydliwych kolorach. W sumie chyba zawsze wolę te dodatki niż traktory.
Zgrabiarka 7/10
Traktor 5/10
Też wolę urządzenia - mam przy nich więcej zabawy podczas budowania. Ale głupio pokazywać je same, więc rozwijam kolekcję ciągników.

Co do oceny - staczam się...
Kris Kelvin pisze:Zbuduj jakiś ładny traktor. Może taki:
Poszukam na instagramie jakis modelek, które zechcą pozować do moich modeli - myślę że byłbyś wniebowzięty wtedy :)

Jeszcze raz dzięki za opinie - jak wspomniałem wcześniej - pewnie wrócę do modelu jak pokończę wszystko co ostatnio zacząłem i może uda się z niego wyciągnąć trochę więcej :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: MB Trac 1600 + Pottinger TOP 762C

Post autor: Kris Kelvin »

Jakie modelki???
Chodziło mi tylko o model traktora!!!
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: MB Trac 1600 + Pottinger TOP 762C

Post autor: Thietmaier »

Ah, to pardon. Skoro nie chcesz modelek to będzie tylko Massey Ferguson 8737 :) Tylko żebyś potem nie marudził i nie wyskoczył z 6/10!
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: MB Trac 1600 + Pottinger TOP 762C

Post autor: Jaskier »

Podoba mi się użycie zaślepki na gąsienice na tym czarnym słupku. Świetny detal i pomysłowe wykorzystanie tego elementu.

Masz rację z serkami na dachu. Mógłbyś też w ogóle spróbować cały dach zrobić w dark green.
Co do grilla, to może jest to kwestia zdjęcia oryginału, ale wydaje mi się, że ten zastosowany skos ma zbyt ostry kąt i lepiej by było na płasko. No i teog dk green byłoby tylko na jeden plate.
Może pomogłaby też wymiana dk green na olive green? Byłoby bliżej oryginału, a klockowe lime i olive green się dosyć ładnie komponują.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: MB Trac 1600 + Pottinger TOP 762C

Post autor: Thietmaier »

Jeśli zmienię dach to zrobię go z curved slope 1x2, żeby zachować tą krzywiznę która jest widoczna, bo płaski bedzie raczej słaby i występuje w mniejszych modelach jak MB Trac 1000.
Co do kolorów dachu, to jak spojrzy się na zdjęcie modelu metalowego w skali, to widać, że tylko te skosy są pomalowane od góry na dk green, a reszta dachu jest limonkowa i to chciałem oddać serkami, ale chyba jednak są po prostu za duże:
Obrazek
Ale jak patrzę to też są takie modele, które mają dach cały ciemnozielony. Trzeba by to sprawdzić na żywo.

Z grillem też trzeba to po prostu sprawdzić - są w ogóle tile 1x2 z grillem dk green? Jeśli tak to kupię przy okazji, sprawdzę i wrzucę może jakieś zdjęcia.

Co do zmiany kolorów - to kwestia też zdjęcia oryginału - niektóre są pomalowane na kolor bardziej zbliżony do olive green a inne coś bliżej dk green, przykład:
Obrazek
A że pod ręką miałem klocki w dk green to zrobiłem tak. Ale oczywiście można sprawdzić jak zagra tutaj olive green. Na tym zdjęciu widać też, że kąt maski jest mniejszy niż ten slope z grillem.

Jeszcze raz dzięki za uwagi, w sumie po to dzielę się z Wami swoimi pracami, bo z boku ktoś zawsze zwróci uwagę na jakieś kwestie, które mi mogły umknąć i dzięki temu można model dopracować do perfekcji :) Wrócę sobie do niego za jakiś czas i pogrzebię - na razie spoczął w pudełku i poczeka w nim na lepsze czasy.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ