The 19th Century Museum of Science and Technology

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: lechkulina »

Cześć,

Po ponad 18 miesiącach pracy mam przyjemność zaprezentować swój najnowszy projekt "XIX wieczne muzeum Nauki i Techniki". Co jakiś czas wrzucałem postępy z pracy na flickra, ale dopiero teraz mogę zaprezentować wszystkie kawałki razem. Całość trwała długo, głównie dlatego, że chciałem dopracować każdy szczegół możliwie najdokładniej co przy geometrii jakiej chciałem użyć wymagało sporej ilość przebudowywania, modeli testowych itp. sami wiecie jak to jest... Kilka przykładów ów geometrii to: zewnętrzne mury fundamentów są pod kątem, a ich narożniki ścięte, okrągły mały budynek i okrągła altana, zaokrąglone główne wejście, wklęsłe, podwójnie załamane dachy stożkowe, główna kopuła. W każdym budynku jest wnętrze, tj. ściany są podwójne, podłogi są wyłożone i dostępne są klatki schodowe na wszystkie poziomy.

Po drodze miałem trochę innych pomysłów, które ostatecznie porzuciłem ponieważ nie pasowały do całości i jakością odstawały od tego co chciałem uzyskać (np. małe obserwatorom z małą białą kopułą).

Mam nadzieje, że zdjęcia oddają klimat całości :)

Cała galeria dostępna jest tutaj https://www.flickr.com/photos/147862201@N05/

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Overview by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Center by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Steam cars arrived by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Center by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Left side of the main entrance by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Right side of the main entrance by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Main entrance by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Basement by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - First floor by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Second floor by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Third floor by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - The attic and dome's drum by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - The roofs by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - First floor interior by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Interior and the main staircase by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Interior by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Attic interior by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - West wing by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - The worker making some final touches by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - West flyover by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Small house at the west wing by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - West wing details by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Steam car on the west flyover by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Back of the west wing by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Swap next to the west flyover by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - West flyover by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - East wing by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - East wing with the gazebo by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Gazebo by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - East flyover by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Back of the east wing by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Back of the east wing by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - The back by Lech Kulina, on Flickr


Pozdrawiam

lech
Ostatnio zmieniony 20 gru 2019 10:00 przez lechkulina, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: Sirius »

Ciężko coś sensownego napisać. Robi wrażenie to mało powiedziane. Śledziłem na bieżąco zdjęcia z postępu prac. Bardzo podobało mi się jak kombinujesz z różnymi technikami żeby oddać odpowiednie kształty. Teraz doskonale widać, że było warto. Jakoś mi umknęło, że w budynku mają być też wnętrza. Ale to tylko potęguje efekt wow. Mam nadzieję, że wpadniesz z tym na jakąś wystawę. Chętnie zobaczę to na żywo. Jak wygląda kwestia logistyczna? Z tego co kojarzę to całość rozkłada się chyba na mniejsze moduły?
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: Kalais »

Mega! Zarówno sama architektura jak i kunszt budowniczy oraz użyte techniki. Bardzo mi się podoba! :) Świetne detale.

P.S. Jedna rzecz, którą bym osobiście zmienił to barierki na schodkach. Słupki raczej zawsze idą pionowo. Takie pod skosem moim zdaniem trochę dziwnie wyglądają.
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: crises »

Dla mnie pełne zaskoczenie. Nie widziałem wcześniej na flickr. Pięknie zbudowałeś te wszystkie krzywizny i detale. No i wnętrza. Nie dość, że są, to jeszcze jakie eleganckie. Szacun.

To ujęcie jest cudowne
Obrazek
The 19th Century Museum of Science and Technology - Main entrance by Lech Kulina, on Flickr
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: Insomnia »

Śledziłem na bierząco postępy prac na Flickr i wiedziałem, że to będzie mistrzostwo świata. Nie zawiodłem się. Czapki z głów.
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: SERVATOR »

Jest przeogromna MOC w tym MOCu. Rewelacja. Uwielbiam takie klimaty - zwłaszcza za lampy, zdobienia okien i czerwone flagi.
Marzę o zrobieniu jakiejś fotki mojego steampunkowego pojazdu na dziedzińcu Twojego pałacu. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się to zrobić.
B_R_A_W_O!!!!
Awatar użytkownika
ctr_bricks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 298
Rejestracja: 07 lis 2018 12:09
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: ctr_bricks »

Czad! Również miałem przyjemność śledzić postępy prac na Flickr. MOC dopracowany pod każdym względem, porządek przy budowie fundamentów, ilość zastosowanych technik, zdobienia, użyte kolory, klasa światowa! Byłem ogromnym fanem obserwatorium, szkoda ze ostateczna wersja jest bez niej, bo biała kopula jest genialna, ale widziałem że łatwo można podmienić budynek:) Chapeau bas!
____________________________________________
MOCs: FlickrInstaReddit
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7020
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: Thietmaier »

R E W E L A C J A!
Jak dla mnie - MOC roku. Ilość detali architektonicznych, wszelkich rozwiązań konstrukcyjnych, niebanalna bryła budynku. Mógłbym wymieniać bez liku. Wszystko mi się podoba, ilość szczegółów nie do ogarnięcia wzrokiem.
Rozwaliłeś system. Szacunek!
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: Jerac »

Nie jest to moja "branża" ale nie sposób nie docenić dopracowania i wszystkich użytych technik. Najbardziej podoba mi się to że wszystko jest wykończone jak należy i nigdzie nie widać pójścia na łatwiznę, sporo osób robi 2/3 pracy genialnie a resztę zostawia słabą. Najbardziej mi się podobają, hm, "podesty" wjazdowe na dziedziniec? Tyle kątów a żadnych dziur - super!

Z ciekawości - szacowałeś budżet całości?
Szarnywirk
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: rASch »

Piękny MOC. Gratuluje. Wracam podziwiać zdjęcia i cieszyć oczy brakiem dziur w tych wszystkich krzywiznach ;)
ODPOWIEDZ