Toys "R" Us Kraków

Moderator: nori

Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Toys "R" Us Kraków

Post autor: hippotam »

Obrazek

Od pewnego czasu przejeżdżający aleją Bora-Komorowskiego w Krakowie (nazywaną potocznie "Bora Bora") zastanawiali się co się buduje na parkingu hipermarketu Real. A to był pierwszy w Krakowie sklep sieci Toys "R" Us. Od kilku dni sklep jest otwarty, więc pora na małą recenzję.

Wita nas krajobraz a la Soczi - igrzyska rozpoczęte, ale chodniki dopiero kładą. Dookoła sklepu taśmy, barierki, podnośniki i pakamera kierownika budowy. Niby Ameryka, ale jednak Polska.
Obrazek
Obrazek

W środku naprawdę dużo miejsca, to sklep wielkości dużego megastore Smyka. Organizacja przestrzeni ala IKEA - idziemy wijącym się szlakiem odwiedzając wszystkie stoiska. Gdy coś przegapimy, musimy dymać w tył tą samą drogą, skrótów nie ma. Na szczęście stoisko LEGO jest zaraz na początku:
Obrazek
Zdziwiła mnie mnogość zestawów. Jest tego naprawdę dużo, a każdego zestawu wiele, wiele sztuk. Jest w zasadzie wszystko z bieżącej oferty LEGO, włączając z to Galaxy Squad Quest(plus!).
Nie spodziewałem się też zobaczyć zestawu "79004 Ucieczka w beczkach". Długo nigdzie go nie widziałem, a tutaj dwie półki zawalone tylko tym. Są też niebieskie płyty bazowe i zestawy 8293 PF Motor Set. Nie spotkałem tego w hipermarketach, dobrze wiedzieć że są pod ręką.
Obrazek
Obrazek
Ceny tak jak się można było spodziewać - katalogowe. Było kilka promocji (Friends przecenione ze 130 na 80 PLN) ale widać że nie będzie to sklep dla AFOLi. Trzeba śledzić gazetki promocyjne i czekać na okazje.

Na odchodnym zajrzałem na stoiska z książkami i spotkałem trochę tej makulatury którą nori z takim pietyzmem opisuje na blogu:
Obrazek

Plusy:
  • Duży parking
  • Duży wybór zestawów
  • Mają zestawy rzadziej spotykane
  • Rozdają katalogi
Minusy
  • Drogo (ceny katalogowe), tylko promocje są atrakcyjne
  • Brak "ekskluziwów"
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Toys "R" Us Kraków

Post autor: marki »

Hmm..na ogół nie pozwalają na robienie zdjęć półek z towarem (jak kiedyś wyjąłem aparat i cykłem fotkę to się na mnie rzucili jak bym pół marketu chciał wynieść).
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 20
Rejestracja: 12 sty 2014 22:39
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Toys "R" Us Kraków

Post autor: Wawrzino »

Pozwalają, nie pozwalają, a prawo stoi po stronie klienta. Zdjęcia w sklepie robić można i nikt z obsługi nie może się do tego przyczepić. Polecam lekturę:
http://www.komputerswiat.pl/artykuly/re ... zdjec.aspx" target="_blank
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Toys "R" Us Kraków

Post autor: hippotam »

Łaziła za mną pani ochroniarka, najwyraźniej obsługa się nudziła a ja wyglądałem podejrzanie. Fotki zrobiłem jak sobie poszła.

Pamiętacie że kiedyś były zestawy "exclusive" dla TRU? Ciekawe czy kiedyś do tego wrócą.
Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2014 16:29
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Toys "R" Us Kraków

Post autor: Bartex0805 »

Takiej recenzji się nie spodziewałem, ale jak widać takie też można zrobić. Pomysł bardzo fajny. Pięknie obłożone półki kartonami Lego, raj dla AFOLI, aczkolwiek patrząc na ceny nie do końca. Pisząc w recenzji Galaxy Quest chyba miałeś na myśli serie Galaxy Squad, bo o wspomnianej przez Ciebie nie słyszałem, ale kto Wie, może to jakaś nowość.
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Toys "R" Us Kraków

Post autor: hippotam »

Masz rację, mylą mi się te nazwy. Galaxy Quest to był film.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Toys "R" Us Kraków

Post autor: Gość »

A jakie friendsy?
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Toys "R" Us Kraków

Post autor: hippotam »

Nie pamiętam, one wszystkie są podobne - dwie friendsterki i jakiś bar/myjnia/kawiarnia/sklep.
Awatar użytkownika
kosmicznie drogo

Re: Toys "R" Us Kraków

Post autor: kosmicznie drogo »

sklep kosmicznie drogi w porównaniu do innych ceny dużo wyższe niż katalogowe
ODPOWIEDZ