"Ostatnie życzenie - Ziarno prawdy"

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

"Ostatnie życzenie - Ziarno prawdy"

Post autor: Jaskier »

W związku z bliską premierą serialu Wiedźmin od Netflixa, zdecydowaliśmy wprowadzić Was nieco w klimat świata Sapkowskiego, poprzez przedstawienie opowiadań ze zbioru Ostatnie życzenie w kilku MOCach.
Wczoraj staz rozpoczął ze swoją fenomenalną kryptą z opowiadania Wiedźmin, dzisiaj ja prezentuję dworek z opowiadania Ziarno prawdy, będącego luźną adaptacją baśni o Pięknej i Bestii.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Flickr

Zapraszam do komentowania! ;)
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: "Ostatnie życzenie - Ziarno prawdy"

Post autor: dzidek1983 »

No weź a gdzie róża????
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: "Ostatnie życzenie - Ziarno prawdy"

Post autor: Insomnia »

Bardzo fajne. Tekstura ścian i ten dach w sand green - me gusta.
Wyjdę pewnie na ignoranta ale nie wiem po kiego grzyba ktoś wystawił na balkon świece i zegar :) Szczególnie, że zegar jakoś mi nie pasuje do takich klimatów. Ale nie czytałem Wiedźmina więc może zadaję głupie pytania :)
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: "Ostatnie życzenie - Ziarno prawdy"

Post autor: crises »

Insomnia pisze:Wyjdę pewnie na ignoranta ale nie wiem po kiego grzyba ktoś wystawił na balkon świece i zegar :) Szczególnie, że zegar jakoś mi nie pasuje do takich klimatów.
To ja odpowiem za autora, bo wiem :-) Ta historia jest wzorowana na Pięknej i Bestii i to jest taki Easter egg nawiązujący do disnejowskiej animacji.
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: "Ostatnie życzenie - Ziarno prawdy"

Post autor: Fuku »

Kolejna świetna praca, ten wiedźmiński projekt to jest coś pięknego, bije na głowę tamte prace na konkursy czy nawet wspólne projekty, które przecież też były bardzo fajne... ps. zazdroszczę posiadania tylu zamkowych klocków
Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: "Ostatnie życzenie - Ziarno prawdy"

Post autor: barneius »

Nie mój klimat, wiedźmina nie czytałem / nie grałem ale praca bardzo mi się podoba - szczególnie mury i bluszcz pod balkonem. No i zwraca uwagę dobra kompozycja - drzewo fajnie równoważy budynek a mur w tle i roślinność od frontu domykają scenkę przy studni. Ładne to. Czekam na kolejne prace!
- barneius heavy machinery and vessels industries -
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: "Ostatnie życzenie - Ziarno prawdy"

Post autor: Jaskier »

dzidek1983 pisze:No weź a gdzie róża????
Widzę mamy tu sezonowego fana.
"Kiedy odwracał ciało, coś ukłuło go w palec - była to róża przypięta do sukni. Kwiat zwiądł, ale nie stracił koloru, płatki były ciemnoniebiekie, prawie granatowe. Geralt po raz pierwszy w życiu widział taką różę."
Specjalnie kupiłem sześć niebieskich. xD

@Insomnia
Crises dobrze odpowiedział - zegar i świecznik to nawiązanie do disneyowskiej adaptacji tej samej baśni:
Obrazek
Fuku pisze:Kolejna świetna praca, ten wiedźmiński projekt to jest coś pięknego, bije na głowę tamte prace na konkursy czy nawet wspólne projekty, które przecież też były bardzo fajne... ps. zazdroszczę posiadania tylu zamkowych klocków
Dzięki. ;)
Nie ma co zazdrościć, po prostu trzeba zawsze kupować jakieś szare klocki. :P
barneius pisze:Nie mój klimat, wiedźmina nie czytałem / nie grałem ale praca bardzo mi się podoba - szczególnie mury i bluszcz pod balkonem. No i zwraca uwagę dobra kompozycja - drzewo fajnie równoważy budynek a mur w tle i roślinność od frontu domykają scenkę przy studni. Ładne to. Czekam na kolejne prace!
*fontanna
Miło, że ktoś zwrócił uwagę na kompozycję. Po zbudowaniu dworku stwierdziłem, że czegoś brakuje i całość się źle komponuje i to mnie pchnęło do zbudowania drzewa.

Dziękuję za komentarze. ;)
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: "Ostatnie życzenie - Ziarno prawdy"

Post autor: rASch »

Pięknie wyszło, smaczków co niemiara.
Jednej rzeczy mi tylko brakuje oprócz róży o której wspomniał Dzidek, delfina na fontannie.
"...przylgnęła do grzbietu delfina w wyschniętej fontannie ..." niby szczegół, trochę problematyczny ale tego i tylko tego mi zabrakło. Bo teraz wygląda jakby jakieś licho ze studni wylazło, i patrząc na zdjęcie zastanawiałem się co to za opowiadanie, wilkołak i licho ze studni. Może też dlatego, ze sam miałem pomysł na tą scenkę nie odgadłem od razu o co chodzi.
Na Niwelena miałem pomysł użyć główki Minotaura ale bez rogów.
Obrazek
Głowa wilka, za bardzo mi się z wilkołakiem jednak kojarzy.
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: "Ostatnie życzenie - Ziarno prawdy"

Post autor: Insomnia »

crises pisze:Ta historia jest wzorowana na Pięknej i Bestii i to jest taki Easter egg nawiązujący do disnejowskiej animacji.
To jak widać jestem jeszcze większym ignorantem. Przeignorantem :)
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: "Ostatnie życzenie - Ziarno prawdy"

Post autor: Jaskier »

Jak wy byście widzieli tę różę? Nie ma chyba żadnych ciemnoniebieskich kwiatów...

@Rash
No wiem, że brakuje figury delfina, ale nie miałem na nią pomysłu i trochę brakło czasu na kombinowanie.

@Insomnia
Ignorantem do kwadratu. xD
ODPOWIEDZ