Szukam Bionicli zalegających na sklepowych półkach

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Fretkanalfabetka

Szukam Bionicli zalegających na sklepowych półkach

Post autor: Fretkanalfabetka »

Witajcie, koledzy i koleżanki!

Jak wiecie, w Polsce wiele jest sklepów, które stoją pośrodku niczego, w małych miastach, daleko od centrów... Ogólnie, marna szansa że znajdziemy w internecie ich strony z ofertami. Takie sklepy mają pewną unikalną przewagę nad pozostałymi sklepami: na półkach często zalegają zestawy z serii wymarłych. Sama podczas odwiedzin w Dzierżoniowie, znalazłam jakieś 7 lat temu w sklepie Pinokio zestaw Jadowita Żmija z serii Exo Force, której nie ma już z nami ładnych kilkanaście lat (i to przeceniony na 112 zł!). Tymczasem ostatnio, miesiąc przed tym jak piszę ten post, dalszy kolega wyhaczył w Krakowie zestaw Mobile Devastator z tej samej serii więc jak widać, w sklepach można natknąć się na prawdziwe perełki.

Obecnie, poluję na zestawy z LEGO Bionicle, które ukazywały się po 2016 roku. Jednak ich ceny po zamknięciu serii są masakryczne. Storm Beast kosztuje na Allegro prawie trzy i pół stówy, Umarak the Destroyer prawie 90 Euro na zagranicznych stronach, a Amazon chce 100$ za Kopakę Zjednoczyciela. Ceny przewyższają katalogowe minimum dwukrotnie, nawet durny Protektor kosztuje teraz więcej niż dwakroć większy Toa w dniu premiery. Przejrzałam przez Google Maps strony wszystkich sklepów LEGO na Dolnym Śląsku, ale te, które w ogóle posiadają własne strony, zwyczajnie nie mają nawet kategorii wyszukiwania dla Bionicle. Mają jedynie najnowsze sety z LEGO Ninjago czy Star Wars, choć wystarczy wybrać się do któregokolwiek z nich by zobaczyć, że mają na stanie masę zestawów nieobecnych na stronie.

Zwiedziłam już łącznie 46 sklepów z klockami podczas różnych wycieczek, ale o ile zdarzały się zestawy wycofane jak np. budowalny General Grievous ze Star Wars'ów to w przypadku serii Bionicle, ustrzeliłam jedynie Skull Banshera.

Jeśli więc ktoś z czytających ten wątek podczas wizyty w zabawkowym natknął się na zestaw z serii Bionicle, byłabym wdzięczna na napisanie w tym wątku adresu sklepu, jeśli istnieje takowa to strony internetowej i przede wszystkim jaki to set i po ile chodzi, wszak sklepy fizyczne nie odbiegają tak bardzo od cen katalogowych jak internetowe gdzie wszystkiemu podpina się łatkę "unikat" ;)
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: Szukam Bionicli zalegających na sklepowych półkach

Post autor: Fuku »

Szczerze to nie rozumiem, czemu te zestawy z drugiej generacji Bionicli są aż tak drogie. Przecież one się nie sprzedawały tak dobrze jak pierwsza seria, która też jest uważana za klasyk w przeciwieństwie do tej nowszej, a i tak można dużo taniej dostać zestawy z G1 niż G2. Ogólnie nie trafiłem od wielu lat na taki sklep o jakim piszesz, ale są sklepy tzw. lumpy gdzie czasem się stafiają jakieś stare lego, jakiś czas temu wyczaiłem grę planszową Quest for makuta
Ostatnio zmieniony 03 gru 2019 01:13 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szukam Bionicli zalegających na sklepowych półkach

Post autor: tybort »

Podziwiam determinację i gorąco ci kibicuję :) Samemu marzy mi się, że kiedyś trafię do takiego zapomnianego sklepu ;)

Nie znam się na Bionicle'ach, ale postaram się pamiętać żeby zwrócić uwagę, czy jakieś się nie kurzą, jak będę w jakimś odciętym od sieci sklepie.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Szukam Bionicli zalegających na sklepowych półkach

Post autor: Jaskier »

Co to był za sklep w Krakowie? :>
Awatar użytkownika
Fretkanalfabetka

Re: Szukam Bionicli zalegających na sklepowych półkach

Post autor: Fretkanalfabetka »

A nie wiem, daleki znajomy, a sklep znalazł przypadkiem. Jestem z Dolnego Śląska więc do eksplorowania Krakowa mi nie po drodze :p
Ludzie, masakra że oryginalnego Sidoraka kupiłam na Allegro za pięć złotych, a byle bestia żywiołów chodzi po podwójną katalogową... Niby jest jeszcze Bricklink, ale jakoś pewniej się czuję kupując towar z fizycznej półki :/
Zwłaszcza że kupując zestawy na pojedyncze klocki wyłożyłabym co najmniej cztery razy mniej kasy jak za kompletny zestaw. Tylko baw się człowieku w zamawianie od kilkunastu dostawców :p
Awatar użytkownika
Avenetrus

Re: Szukam Bionicli zalegających na sklepowych półkach

Post autor: Avenetrus »

Sam od dłuższego czasu poluję na Bionicle i wiem że we Wrocławiu w sklepie Galaktyka Klocków czy jakoś tak mieli jeszcze Skull Banshera, Gali Protector of Water, Pohatu Master of Stone oraz Creature of Water. Bansher został wykupiony, ale reszta chyba jeszcze jest. Jednak ceny nie są przystępne, Creature of Water chodzi powyżej stówy czyli jakoś czterokrotnie drożej niż katalogowo.

Zauważyłem jednak, że na Google Maps ktoś o nicku Eugeniusz Pieczarka przy niemal wszystkich sklepach z Lego zadał pytanie o dostępność setów z Bionicle więc wygląda na to że całkiem sporo ludzi poluje na zestawy z tej serii. Podpinam się więc pod pytanie ^^
Awatar użytkownika
Avenetrus

Re: Szukam Bionicli zalegających na sklepowych półkach

Post autor: Avenetrus »

https://galaktyka-klockow.pl/lego-bioni ... kF39KYIkzk" target="_blank

Jednak ceny to jawna kpina, ewentualnie Pohatu jeszcze ujdzie
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Szukam Bionicli zalegających na sklepowych półkach

Post autor: jetboy »

W Warszawie na stacji Metro Centrum jest sklep gdzie maja klocki na sztuki. Mają dwa pojemniki bioniclowych elementów, pewnie sporo by można z tego złożyć, ale ja się na bioniclach nie znam.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Castiel
Posty: 78
Rejestracja: 04 kwie 2017 09:23
Rok urodzenia: 1986

Re: Szukam Bionicli zalegających na sklepowych półkach

Post autor: Castiel »

Sklep w Sanoku taki obok Szwejka miał bardzo dużo staroci z 4 lata temu widziałem zestaw z Extreme Team serii wydanej w 1999 roku poza tym było sporo wczesnego Creatora tak 2001-2004. Ale potem tam nie byłem, bo w Bieszczady jadę wcześnie rano a wracam wieczorem / w nocy , wiem że sklep tego roku wiosną jeszcze działał . zobacz tez sklepy w Zakopanym ceny katalogowe +, ale jest sporo starych zestawów .
A w Warszawie zobacz faktycznie do tego komisu na stacji centrum . W pogodną niedziele warto wybrać się na targowisko Olimpia, tam akurat widzę czasem Bionicle
ODPOWIEDZ