[MOC] Tatooine - Tusken Village

Awatar użytkownika
ctr_bricks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 299
Rejestracja: 07 lis 2018 12:09
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

[MOC] Tatooine - Tusken Village

Post autor: ctr_bricks »

Cześć!

Dzisiaj wrzucam fotki przedostatniej części - wioska ludzi pustyni.


Tatooine - Tusken Village

Wioska była ostatnią częścią, którą zaprojektowałem. Zostało mi dużo wolnej przestrzeni w prostokątnym planie makiety, a robienie zwykłej pustyni SNOTem z krzakami nie podobało mi się, jednak wolę jak coś się dzieje :) Zdecydowałem się na starych Tuskenów (drobna modernizacja pasków do DBG), nowy jest jako przywódca :)


BUDOWA


Ośmiokątne kopuły zadecydowały o skali, wielkości i w tak na prawdę o istnieniu całej wioski. Udało się zdobyć dwie w dobrym stanie i się zaczęło. Namioty rozmieszczone w dwóch poziomach - w jednej płaszczyźnie wszystko wyglądało tak samo z każdej strony. Skałki sprawiły mi najwięcej przyjemności, bardziej te od wewnątrz wioski, mega fun z prób łączenia slopów pod każdym możliwym kątem. Ta część pracy(skałki) była modelowana w Stud.io 2.0, bo na żywo nie mam do tego cierpliwości. Reszta oczywiście metodą prób i błędów, ponieważ rozmieszczenie namiotów pod kątem było dość problematyczne biorąc pod uwagę fakt, że powierzchnia dookoła jest oczywiście SNOTem. Ścieka dark tanem dodaje trochę kontrastu. Starałem się umieścić jak najwięcej detali, plecaki, kości, skradzione przedmioty, szmaty na kopułach i gumeki z lego technic. Kopuły mają okropne szpary w miejscu gdzie są pod katem 45 stopni, a zakrywanie tego tileami dawało nieciekawy efekt. Na szczycie skałek sęp z gniazdem, wolę napisać bo rodzinka i znajomi nie mogli zgadnąć. Plan był go wyrzucić jak nikt nie rozpoznaje padlinożercy, ale spędziłem lekko 2h nad nim, mi się podoba chyba najbardziej z całej makiety, więc został i urozmaica górną część wioski :D

Dzięki i miłego oglądania :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej fotek na flickr:
https://www.flickr.com/photos/160477691@N05/


Bartosz
____________________________________________
MOCs: FlickrInstaReddit
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [MOC] Tatooine - Tusken Village

Post autor: romkoo »

Fajnie się prezentuje, ciekawi mnie jak to będzie wszystko razem wyglądało ustawione jako jedna makieta.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: [MOC] Tatooine - Tusken Village

Post autor: Jaskier »

Trochę się za bardzo zlewa to wszystko z powodu jednego koloru.
Namioty są ciekawie zaprojektowane, ale skałki wymagają drugiego podejścia. To trudny temat, więc trzymam kciuki, że następnym razem będzie lepiej.
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: [MOC] Tatooine - Tusken Village

Post autor: Fuku »

Super praca, bardzo ciekawa, podoba mi się najbardziej z całej serii
ODPOWIEDZ