Pacifica. 2077.

Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Pacifica. 2077.

Post autor: Janek »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek

Minęły ponad 2 lata odkąd ostatni raz zbudowałem coś w tematyce Cyberpunk, a szkoda, bo to wdzięczny klimat i dość mało eksplorowany w LEGO od pewnego czasu. Gdy CDP RED wypuścił nowe materiały z ich nadchodzącej gry, Cyberpunk 2077, od razu wiedziałem, że trzeba zabrać się do budowania. Zajęło mi to aż dwa miesiące... Zacząłem w połowie sierpnia a skończyłem ledwie wczoraj wieczorem.

MOC przedstawia fragment dystryktu Pacifica, jednego z dostępnych w grze obszarów. Dystrykt ten to opuszczony obszar kurortowy, którego inwestorzy przestali finansować budowę, a w miejsce "grubasów z cygarami" weszły gangi, np. Voodoo Boys czy The Animals. Lore jest wyjaśnione i na stronie gry i na filmikach od rodzimego studia.

Model będzie można zobaczyć na żywo podczas listopadowych Targów Hobby w Poznaniu i kto wie, może jeszcze gdzieś w przyszłym roku..

~Janek
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: Pacifica. 2077.

Post autor: Fuku »

Kojarzy mi się trochę z modularem diner 10260, ogólnie świetna praca, szczególnie podoba mi się jezdnia i chodnik.

I rzeczywiście cyberpunk to wdzięczny temat, sam coś planuję zbudować w tych klimatach ale jak na razie części brak
Awatar użytkownika
eric trax
Posty: 232
Rejestracja: 18 maja 2014 01:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pacifica. 2077.

Post autor: eric trax »

Sama praca jest świetna. Poziom bardzo wysoki i cieszy oko. Jednak ten Cyberpunk trochę naciągany. Tutaj mało jest klimatu wielkiej metropolii a raczej pół pustynnego miasteczka. Bliżej mu chyba do stylu Rage 2.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Pacifica. 2077.

Post autor: Sirius »

Mam podobne odczucia jak Eric. Wygląda jakby zaraz za podstawką kończyły się budynki i zaczynała się plaża. Ma to jednak sens skoro piszesz, że to dystrykt kurortowy. Do tego opuszczony, więc nie zdążył tak się rozbudować.

Sam budynek bardo ładny. Fajnie prezentuje się ten kolor.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Pacifica. 2077.

Post autor: jetboy »

Ladne!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Pacifica. 2077.

Post autor: Mateusz92 »

Również dołączam się do głosów Erica i Siriusa. Oczywiście model jest podparty historią i się klei dzięki temu, ale myślę, że jakby było to zbudowane na większej powierzchni/więcej budynków całość byłaby bardziej czytelna. Aczkolwiek nie można tej pracy zaliczać do złej, to nadal bardzo dobry MOC. Dbałość o szczegóły, kolor budynku "robią" tą prace!
Awatar użytkownika
Loghan
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2017 15:52
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wielka Metropolia Silesia

Re: Pacifica. 2077.

Post autor: Loghan »

Ło panie, jakie to dobre. Mi ten "plażowy" cyberpunkowy klimat gra idealnie z opisem pracy. Dla mnie - ślicznotka.
*****
The "h" is silent.
***
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pacifica. 2077.

Post autor: crises »

Chciałbym tak umieć budować, zwłaszcza pochyłą jezdnię. Bardzo mi się podoba ta scenka.

tip photo: Ustaw w aparacie większą wartość f. Przy f=5.0 jeszcze nie wszystko jest ostre.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Pacifica. 2077.

Post autor: Janek »

Fuku pisze:Kojarzy mi się trochę z modularem diner 10260, ogólnie świetna praca, szczególnie podoba mi się jezdnia i chodnik.

I rzeczywiście cyberpunk to wdzięczny temat, sam coś planuję zbudować w tych klimatach ale jak na razie części brak
Dzięki serdeczne! Inspiracje modularem są jak najbardziej na miejscu. Będąc w PAB w Norymberdze zobaczyłem te duże makarony i inne klocki we wdzięcznym kolorze teal i po prostu musiałem je wziąć. :D
eric trax pisze:Sama praca jest świetna. Poziom bardzo wysoki i cieszy oko. Jednak ten Cyberpunk trochę naciągany. Tutaj mało jest klimatu wielkiej metropolii a raczej pół pustynnego miasteczka. Bliżej mu chyba do stylu Rage 2.
Sirius pisze:Mam podobne odczucia jak Eric. Wygląda jakby zaraz za podstawką kończyły się budynki i zaczynała się plaża. Ma to jednak sens skoro piszesz, że to dystrykt kurortowy. Do tego opuszczony, więc nie zdążył tak się rozbudować.

Sam budynek bardo ładny. Fajnie prezentuje się ten kolor.
Mateusz92 pisze:Również dołączam się do głosów Erica i Siriusa. Oczywiście model jest podparty historią i się klei dzięki temu, ale myślę, że jakby było to zbudowane na większej powierzchni/więcej budynków całość byłaby bardziej czytelna. Aczkolwiek nie można tej pracy zaliczać do złej, to nadal bardzo dobry MOC. Dbałość o szczegóły, kolor budynku "robią" tą prace!
Dzięki wam. Klimat dystryktu moim zdaniem jest dobrze zachowany. Pacifica to poza paroma wieżowcami i ogromną galerią Grand Imperial Mall to w zasadzie jednopiętrowe domki, hostele, sklepiki, garaże i siedziby gangów.
Po materiał źródłowy odsyłam do drugiej połowy gameplayu, zwłaszcza w scenach jazdy samochodem:


jetboy pisze:Ladne!
Loghan pisze:Ło panie, jakie to dobre. Mi ten "plażowy" cyberpunkowy klimat gra idealnie z opisem pracy. Dla mnie - ślicznotka.
Dzięki!
crises pisze:Chciałbym tak umieć budować, zwłaszcza pochyłą jezdnię. Bardzo mi się podoba ta scenka.

tip photo: Ustaw w aparacie większą wartość f. Przy f=5.0 jeszcze nie wszystko jest ostre.
O ironio, a kiedyś to ja chciałem budować jak crises. :)
Pochyła jezdnia to dużo bricków 1x2 zgiętych "naturalnie". Dzięki za photo tip, być może zreuploaduję fotkę jak będę miał ochotę. :P

Dzięki wszystkim raz jeszcze!
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2540
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pacifica. 2077.

Post autor: Toltomeja »

Nie wiem czy nazwałbym ten temat "wdzięcznym", ale na pewno jest ciekawy i widać, ze czujesz się w nim dobrze. Jak zwykle podobają mi się drobiazgi - śmieci, lampy, rury... i kwiatek! Jest tego w sam raz żeby stworzyć klimat, ale bez nadmiaru.
ODPOWIEDZ