Imperialny prom klasy Lambda

Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Imperialny prom klasy Lambda

Post autor: barneius »

Model dla mnie ważny, więc tym razem pozwolę sobie na nieco dłuższy wpis opatrzony krótkim, nazwijmy to, rysem historycznym.

To jeden z moich pierwszych (jeszcze nie w pełni samodzielnych o czym w szczegółach niżej) MOCy. Jako że kolekcjonuję modele Star Wars a prom klasy Lambda jest dla mnie najbardziej ikonicznym pojazdem SW ever, moja kolekcja bez niego nie miałaby sensu. Zanim jeszcze zacząłem budować MOCe miałem do wyboru zestaw 75094 (Tydirium) lub UCS 10212. Ten drugi choć to UCS, nie specjalnie mi się podobał przez swą surowość i wielkość - w pozycji do lotu robi się z niego gigant a tylko w takiej formie wyobrażam sobie prezentować go na półce. Abstrahując od tego, jakoś pod koniec 2015 roku, gdy rozpoczynałem swe afolskie życie, jego ceny były już bardzo wysokie. Tym sposobem na półkę trafił 75094 - w idealnym jak dla mnie rozmiarze ale w formie dalekiej od satysfakcjonującej.

To był czas kiedy byłem już po pierwszym poważnym modzie oficjalnego zestawu (czarny Command Shuttle z rozkładanymi skrzydłami na technicowych zawiasach). Postanowiłem wtedy, że muszę się wziąć za ten nieszczęsny zestaw 75094 i doprowadzić go do stanu, który naprawdę zacznie cieszyć oko. Zaczęło się od pomysłu na skrzydła zrobione snotem a po długich bojach skończyło na więcej niż gruntownej przeróbce. No i wreszcie do rzeczy.

To co model łączy z zestawem 75094 to spora część szkieletu oraz niektóre detale. W całości od nowa wybudowałem skrzydła oraz poszycie kadłuba. Kadłub i statecznik są dłuższe o 2 study. Kokpit wykorzystuje założenia tego z zestawu ale jest zarazem wybudowany od nowa. Dodałem sporo detali - znakomita większość z nich ma odpowiadać lub nawiązywać do tych z materiału źródłowego. Zestaw ma 937 elementów; w moim jest ponad 1400. Podwozie jest dołączane.

Model nie jest doskonały, ale w moim przekonaniu wyszedł bardzo przyzwoicie. W szczególności biorąc pod uwagę skalę. Na razie zaspokaja moje ambicje a już na pewno mam do niego sentyment :)

ObrazekLambda-class Imperial Shuttle by barneius, on Flickr

ObrazekLambda-class Imperial Shuttle by barneius, on Flickr

ObrazekLambda-class Imperial Shuttle by barneius, on Flickr

ObrazekLambda-class Imperial Shuttle by barneius, on Flickr

ObrazekLambda-class Imperial Shuttle by barneius, on Flickr

ObrazekLambda-class Imperial Shuttle by barneius, on Flickr

ObrazekLambda-class Imperial Shuttle by barneius, on Flickr

ObrazekLambda-class Imperial Shuttle by barneius, on Flickr

ObrazekLambda-class Imperial Shuttle by barneius, on Flickr

ObrazekLambda-class Imperial Shuttle by barneius, on Flickr
- barneius heavy machinery and vessels industries -
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Imperialny prom klasy Lambda

Post autor: Kalais »

Już kiedyś widziałem. Fajnie go przerobiłeś. Zdecydowanie milion razy lepszy od zestawu.

Btw. To jeden z moich ulubionych statków z SW.
ODPOWIEDZ