Dziwna aukcja na Allegro

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Soviet
Posty: 15
Rejestracja: 08 wrz 2019 18:57
Rok urodzenia: 1988

Dziwna aukcja na Allegro

Post autor: Soviet »

Znalazłem na Allegro dość dziwną aukcję: https://allegro.pl/oferta/g19-bombowiec ... 8464270545" target="_blank

Nawet może bym był zainteresowany, ale jest kilka znaków zapytania. Sprzedający pisze, że woreczki są fabrycznie zamknięte, ale w środku są jakieś prawdziwe cuda: przedziwny parasol, który nie pasuje do żadnego parasola LEGO, elementy złożone, stare i nowe klocki... Moje pierwsze wrażenie jest takie, że to ściema, że woreczki są fabrycznie zamknięte (wydają się też znacznie przepakowane jak na standard LEGO), czy też może kojarzycie zestaw, do którego by to wszystko pasowało?
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Dziwna aukcja na Allegro

Post autor: dzidek1983 »

Pewnie facetowi się zdjęcia pomieszały, zawsze możesz zadać pytanie sprzedawcy.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: Dziwna aukcja na Allegro

Post autor: Fuku »

Wygląda na oszustwo, gość chce wcisnąć 3 worki randomowych klocków jako bombowiec ruchu oporu. Podany numer zestawu się nie zgadza
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwna aukcja na Allegro

Post autor: LePrzemo »

nie wiem kiedy ale
PRZEDMIOTEM SPRZEDAŻY JEST Bombowiec Ruchu Oporu LEGO Star Wars 6175762

PRZEDMIOT JEST UŻYWANY, 3 WORKI FABRYCZNIE ZAMKNIĘTE. WORKI POCHODZĄ Z NIEZNANEGO ZESTAWU. KARTON OD LEGO STAR WARS

REAL FOTO PONIŻEJ

GWARANCJA SPRZEDAWCY 30 DNI!
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziwna aukcja na Allegro

Post autor: crises »

Wygląda jakby sprzedawał karton od bombowca SW i trzy worki klocków z innego zestawu.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Dziwna aukcja na Allegro

Post autor: Jaskier »

Ja bym to zgłosił, bo to ewidentnie jakaś ściema. Powątpiewam nawet w to, czy worki faktycznie są fabrycznie zamknięte.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dziwna aukcja na Allegro

Post autor: tybort »

To jest manipulacja w najlepszym razie, albo wprost oszustwo. Należy tępić.

Zgłosiłem jako manipulację słowami kluczowymi z braku lepszej opcji opisującej naruszenie zasad.

To, co wkleił LePrzemo, pochodzi z opisu aukcji i samo w sobie wystarczy do zgłoszenia bo jest wewnętrznie sprzeczne: przedmiotem aukcji jest używany bombowiec, a jednocześnie przedmiot aukcji składa się z kartonu po bombowcu i trzech fabrycznie zamkniętych worków z nieznanego zestawu. Czyli na bombowiec w używanym bombowcu składa się pudełko. Fajnie.

Poza tym figa a nie fabrycznie zamknięte. Na zdjęciu worka z numerem 5 widać technikowego pina wpiętego w trzy liftarmy. Widać też ludzika z Fabulandu oraz groszka z dziurką. I zieloną okiennicę starego typu. Te klocki nie były nawet wszystkie razem produkowane w jednym czasie, nie mówiąc o występowaniu w jednym zestawie.

Obstawiam, że Fabuland, z którego pochodzi część elementów (parasol, podwozie, regał, ludzik) to:
Obrazek

EDIT:
Nawet na pewno. Na zbiorczym zdjęciu worków w worku z nr 1 widać dość wyraźnie napis "Hospital".
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Dziwna aukcja na Allegro

Post autor: Jaskier »

Insza inszość, że jeśli Fabulandowe klocki są w dobrym stanie, to spokojnie są warte więcej niż obecna kwota.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dziwna aukcja na Allegro

Post autor: tybort »

Dlatego tym bardziej aukcja powinna być zdjęta - żeby jakiś napalony fan SW nie wtopił i w złości nie wyrzucił wartościowych, 40-letnich (!) klocków :)
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7485
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Dziwna aukcja na Allegro

Post autor: Benny80 »

O ile się nie mylę, to w czasach Fabulandu klocki pakowano w starego typu, dziurkowane woreczki.
A abstrahując od SW, to na klocki w tym wieku i w dobrym stanie bym tutaj nie liczył.
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
ODPOWIEDZ