Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
gmkkk

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: gmkkk »

Na początek pisze, że dostałem klocki nie lego, zwykle bez problemu zwracają kasę. Wpadki sklepów zdarzają się ale raczej to marginalne części zamówień. Zdarzają się uszkodzone całkowicie zniszczone klocki sytuacja jak wyżej ale jak miałem taki problem to wysłałem od razu zdjęcie klocka - reklamacja uznana. Swoją drogą zwykle zamawiam klocki nowe więc i problemów mniej.
janekjanoron
Posty: 23
Rejestracja: 03 sie 2018 09:01
Rok urodzenia: 2004
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Polska

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: janekjanoron »

Mam zamiar zacząć budować MOC konkretnie pociąg. Niestety nie wiem które części kół wybrać bo jest dużo typów. Do kółnpotrzebuje jeszcze gniazda.Ale też nie wiem jakie. Potrzebuję do zwykłych torów lego takich jak w zestawie 60205.
"Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein"
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7484
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Benny80 »

Najprościej zajrzyj do dowolnego zestawu będącego w sprzedaży w serii Trains ("Item Consists Of..") i tam znajdziesz wszystkie elementy potrzebne do układu jezdnego. Innego niż podany typ torów obecnie się nie stosuje.
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
WSky
Posty: 4
Rejestracja: 04 sie 2019 11:49
Rok urodzenia: 1982

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: WSky »

Szukałem, czytałem i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a mianowicie.
Mam czasami okazje kupienia klocków lego, ale prawdziwą mieszankę. Może ze 2000 części, a czasem więcej z różnych zestawów, prawdziwy "kogiel-mogiel. Klocki używane, ale w dobrym stanie. I tu pytanie.....Jak za taką "zbieraninę" zapłacić, jak się rozliczyć z danym sprzedawcą?
Pozdrawiam
...każdy początek, to tylko ciąg dalszy...
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Sirius »

Chyba nie rozumiem pytania... Możesz rozliczyć się gotówką, przelewem albo koralikami nawet.
Co do ceny, to jeśli mieszanka to najlepiej ustalić cenę za kg.
Awatar użytkownika
WSky
Posty: 4
Rejestracja: 04 sie 2019 11:49
Rok urodzenia: 1982

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: WSky »

No, trochę nie tak sformułowałem pytanie. Chodziło mi o cenę, jak ją ustalić ? Bo przecież mieszanka, mieszance nie równa...., a ja nie mam aż takiego doświadczenie..
...każdy początek, to tylko ciąg dalszy...
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: glaz_pimpur »

Ja bym zaczął od figurek: czy są, ile, w jakim stanie i co to za seria i z którego roku. Chyba najbardziej cenne są takie sprzed kilku ale nie kilkunastu lat.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Sirius »

Ciężko tak w oderwaniu od konkretnej transakcji powiedzieć. Mieszanka mieszance nie równa. Tak jak wspomniał Głaz, warto zwrócić uwagę, czy są figurki i jakie. Koniecznie trzeba też zweryfikować, czy są klocki innych marek i ile. W końcu stan samych klocków. Kupowanie w ciemno to słaba opcja. Warto obejrzeć mieszankę na własne oczy.
Co do ceny, to coś mi się kojarzy, że na olx, czy allegro pojawiają się oferty, gdzie za 1 kg wychodzi jakieś 60-70 zł. Warto przejrzeć te portale żeby się zorientować, co do cen.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Jaskier »

Jeśli to klocki po dzieciach, to mało prawdopodobne, żeby nie było w nich jakiegoś szrotu (Cobi, Mega Blocks, zupełnie inne zabawki, guziki, pastele #najgorzej, śmieci etc.).
Piszę to na podstawie kilkuletniego doświadczenia w pracy z klockami z drugiej ręki.
Awatar użytkownika
WSky
Posty: 4
Rejestracja: 04 sie 2019 11:49
Rok urodzenia: 1982

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: WSky »

Dzięki Koledzy
To mi wystarczy.
Teraz wiem jak się do tego zabrać.
...każdy początek, to tylko ciąg dalszy...
ODPOWIEDZ