Summer Joust 2019

Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Summer Joust 2019

Post autor: Sirius »

Obrazek

Ruszyła kolejna edycja Summer Joust!

Link do grupy konkursowej na flickr:
https://www.flickr.com/groups/14586491@ ... 854103112/

W skrócie:
- czas na zgłoszenia - od 1 czerwca 2019 do 31 lipca 2019 r.
- bez ograniczeń wymiarowych, chyba, że z opisu kategorii wynika inaczej,
- 6 kategorii:
12x12 Vignette
Create any medieval scene you can imagine, only one catch, it has to fit on a 12x12 or smaller base. Minimal overhang allowed, for things like tree branches and fig accessories.
Any scale is acceptable. Border is included in the 12x12 size limit, so if you want to include a border, the whole build still needs to fit on 12x12 studs.

No Bley
Greys and Bleys generally play a large role in Castle creations, but for this category creative color use is vital.
No light gray, light bley, dark grey, or dark bley elements may be used in your entries, except for animals, minifigures and accessories*.
Besides that, there are no limitations. Build whatever sort of medieval setting you like.

Non-human Civilizations
Want to try your hand at some fantasy settings? Here's a perfect chance to do so as this category is based around Elves, Dwarves, Trolls, Goblins, Orcs, and all the other non-human civilizations you can think of. Focus should be given to what makes whatever race you choose unique from their human counterparts. Incredibly beautiful Elven architecture and landscapes, stout Dwarven fortresses and mines, etc.

Ruins
Even the strongest walls crumble: whether overthrown through neglect and time, or torn down by enemies. The ruins may be inhabited or uninhabited, but should clearly be in a state of decay.

Middle Eastern Setting
Time to head to the Middle East!
Show us any Middle Eastern setting you choose whether that be a colorful marketplace, elaborate palace, or strong fortress.

Collaborative Quest
Assemble a team of builders, and work together to achieve your mission goals. Whether that be slaying a terrible beast, pulling off an elaborate heist, carrying out a flawless assassination, etc. This category is very similar to most RPGs, with an emphasis on teamwork and storytelling.

Each build should portray a different phase of the quest.
Do przynajmniej jednej kategorii postaram się coś zbudować. Pewnie będą to ruiny. Kusi mnie też żeby wymyślić coś do no bley.
Może będą chętni na kategorię drużynową?
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Summer Joust 2019

Post autor: Toltomeja »

Jestem chętny na drużynową! Ale ostrzegam, że w drugiej połowie lipca mogę by odcięty od świata (a w szczególności od klocków).

Kategoria no bley jest super. :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Summer Joust 2019

Post autor: Jaskier »

Jadę do domu na Boże Ciało, planuję przez cały długi weekend budować.
Kto jeszcze chętny na grupową kategorię?
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Summer Joust 2019

Post autor: Sirius »

Jak wymyślisz dobrą historię to budujemy! Bycie bardem zobowiązuje ;)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Summer Joust 2019

Post autor: Jaskier »

To był koń na białym rycerzu!
Na białym rycerzu był koń!
Włączę tryb budowania i ogarnę kilka kategorii - ruiny i tak zamierzałem zbudować, więc idealnie się składa.
Generalnie, kategorie są ciekawe w tym roku.

To we trzech można już pomyśleć o jakiejś przygodzie do zbudowania - planowanie, akcja, szczęśliwe zakończenie.
Porozkminiam i dam Wam potem znać. ;)
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Summer Joust 2019

Post autor: Insomnia »

Też rozważam żeby coś zbudować. Moim zdaniem tematy są ciekawsze niż w ostatnim CCC
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Summer Joust 2019

Post autor: Sirius »

Obrazek
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Summer Joust 2019

Post autor: Toltomeja »

To co, zaczynamy?

Temat
Nieśmiało podrzucam pomysł z historią misjonarza. Przykłady scenek, jakie możemy zbudować:
* misjonarz wyrusza w podróż, żegna go biskup, król i inni ważni ludzie
* poznaje pogańską społeczność i jej zwyczaje
* odwiedza miejsce kultu
* rozmawia ze starszyzną
* spotykają go jakieś inne przygody
* na koniec oczywiście goni go lud z pochodniami i/lub chce zrobić z niego potrawkę ;)

Wielkość
Proponuję celować w podobny format, jak 3 lata temu: http://crazy.builders/2016/07/04/faun-v ... udujmy-to/" target="_blank
Czyli 1-1,5 BP powierzchni na nieregularnej podstawce

Styl
Dobrze by było, żeby prace miały wspólny mianownik. Przede wszystkim, główną postać - to trzeba zrobić w miarę szybko, bo możliwe że niektórzy będą musieli dokupić jakieś części minifiga.
Oprócz tego, pamiętajmy o drobiazgach. Jeśli ustalimy, że scenki dzieją się w tym samym miejscu, to powinna być podobna architektura, ubiór, roślinność itp. Jeśli przyjmiemy wersję, że dzieją się w różnych stronach i pokazują etapy podróży, będzie trochę prościej.

Bardzo ważne: publikujmy w tym wątku zdjęcia WIPów jak najczęściej, żeby inni mogli się dostosować albo coś zasugerować. Ja zacznę coś dłubać już teraz, bo zaraz mam jakieś egzaminy i obronę magisterki, więc pilnie potrzebuję pretekstów do prokrastynacji. :)

Skład
Dotychczas zainteresowanie wykazało 5 osób (jeśli wszyscy podtrzymują, to możemy się bić):
* Sirius
* Jaskier
* Insomnia
* Tolto
* LL (poza forum)

Chętnie usłyszę wasze zdanie na ten temat. Nie upieram się przy żadnym pomyśle - po prostu ktoś musiał zacząć dyskusję. ;)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Summer Joust 2019

Post autor: Jaskier »

Brzmi bardzo dobrze. ;)
Ja bym wziął jakąś scenkę z przygód misjonarza.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Summer Joust 2019

Post autor: Sirius »

Mi też ten pomysł się podoba. Mogę zbudować pierwszą scenkę albo spotkanie ze starszyzną.
ODPOWIEDZ