Montmartre

Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Montmartre

Post autor: hippotam »

Bardzo fajne, te schody na Rue Foyatier są z miejsca rozpoznawalne. Bardzo ładne miejsce, włoczylismy się tam kiedyś pół dnia, trafilismy do jakiejś knajpki niedaleko Sacre Couer i zjedliśmy coś francuskiego pokazując znudzonej kelnerce na migi co chcemy, bo po angielski oczywiście nie rozumieli. Po powrocie chciałem zbudować właśnie Sacre Couer, ale nie wyszło. Z Montmartre pamietam najbardziej widok na Paryż spod bazyliki i szok jak udało im się utrzymać jednolitą, spójną kolorystykę budynków (tan + dark/light bluish gray)w całej dzielnicy. Czemu u nas się tak nie da?
Nie pamiętam tam tych nachalnych sprzedawców neonowych modeli wieży Eiffla i damskich torebek, stareczasy, pewnie wszyscy wtedy tłoczyli się pod wieżą Eiffla własnie.
LL
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 345
Rejestracja: 27 sie 2013 17:29
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Montmartre

Post autor: LL »

Ładne to jest no. Widać, że odnajdujesz się w tych klimatach. Uwielbiam te wystające o pół studa czy gdzieniegdzie o inny jego ułamek elementy fasady. Genialną robotę robią takie detale. Super drzewko, fajnie zrobione wzgórze i oczywiście świetne wszelkiego rodzaju malutkie smaczki jak mini wieże Eiffla :D. Ekstra też wygląda to przekładanie tilesów 1x2 szarych z tymi sztabkami w dolnej części kamienicy. Fajna faktura wychodzi. Bardzo mi się też podoba tył (to zdjęcie w lewym dolnym rogu), te dziedzińcopodobne fragmenty są super. Jak nie bardzo przepadam za samym Krakowem, tak takie klimaty mi się zawsze w nim podobały.

Wydaje mi się jednak, że ten narożny budynek coś ma nie tak z proporcjami, wydaje się zbyt masywny w stosunku do dachu. Tak jakby brakowało jakiegoś wyraźnego "rozdzielnika" między dachem a resztą. Ale może mi się tak tylko wydaje. Na żywo pewnie inne wrażenie bym odniósł, ale no, strzelam, że nawet Twoim domownikom nie przyszło MOCa zobaczyć na własne oczy, więc nie będę się łudził, że ja będę miał okazję :D.
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Montmartre

Post autor: zgrredek »

Cacunie cacuszko! Bardzo dopracowane i ornamentów jest w sam raz, a nie w jak jakimś... za przeproszeniem... modularze.
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Montmartre

Post autor: Insomnia »

____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2538
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Montmartre

Post autor: Toltomeja »

tybort pisze:Aż musiałem sprawdzić, czy dobrze nazwę pamiętam i owszem, dobrze.
Montmartre kojarzy mi się jedynie z cmentarzem, Cimetière de Montmartre. Obok był parking, dalej nie odważyłem się wjechać - nigdy więcej samochodem po Paryżu. Nie wiedziałem, że to najpiękniejsza dzielnica :(
Cmentarz owszem, ładny, ale warto zobaczyć też resztę. Oczywiście nie samochodem.
hippotam pisze:Z Montmartre pamietam najbardziej widok na Paryż spod bazyliki i szok jak udało im się utrzymać jednolitą, spójną kolorystykę budynków (tan + dark/light bluish gray)w całej dzielnicy. Czemu u nas się tak nie da?
Też byłem pod wrażeniem, jak udaje im się to utrzymać od tylu lat. Dzięki temu paryskie widoki są tak rozpoznawalne, nawet gdy nie ma na nich Wieży Eiffla.
hippotam pisze:Nie pamiętam tam tych nachalnych sprzedawców neonowych modeli wieży Eiffla i damskich torebek, stareczasy, pewnie wszyscy wtedy tłoczyli się pod wieżą Eiffla własnie.
Oni są wszędzie gdzie turyści, a tych na Montmartre nie brakuje. Swoją drogą, to bardzo ciekawe zjawisko - czarnoskórzy sprzedawcy mają w asortymencie pamiątki, torebki i parasole (w zależności od pogody), za to Hindusi specjalizują się w wodzie. Rzadko się zdarza, żeby było inaczej.
LL pisze:strzelam, że nawet Twoim domownikom nie przyszło MOCa zobaczyć na własne oczy, więc nie będę się łudził, że ja będę miał okazję
Zobaczyli! Widzieli jak powstawał. Oczywiście teraz już nie jest to możliwe. ;)

Dzięki za komentarze!
Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Montmartre

Post autor: KarolWes »

Świetne, szczególnie literki budowane z klocków! No i cały rozmach pracy robi wrażenie!
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
ODPOWIEDZ